Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

[TuT] JungleBoy Czyli jak wymainować sobie jungle!


Hebrydus

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Coś o mnie?

Witam, ja jestem brNOwe.

Moim mainem jest jungla.

Aktualnie posiadam 1.600 elo (V złoto), ale nie rośnie bo gram ostatnio 4fun.

Swój skill postawił bym na Platyne, czyli okolice 1900 elo.

Dużo gram ze swoim kumplem (beniozska) który tam właśnie jest

i spokojnie sobie radzę.

Nie wiem jak z diamentem, bo gram z takowymi raz na miesiąc.

Czym jest jungla?

Jungla to coś pomiędzy suppotem a topem.

Zazwyczaj postacie na jungle to tzw. bruiser (pl. bokser).

Większość osób w brązie czy w srebrze, oraz czasami w złocie robi

postacie na jungle tak jak pod topa a nawet pod AD mid.

Jest to dość spory błąd, dla czego?

Postaram się wam to opisać w paru punktach.

Dobry jungle powinien być twardy (tz. dużo hp, def, mr)

Dlaczego?

Bardzo często któryś lane pushuje i jest narażony na gank przeciwnego junglera, a my

nic nie możemy zrobić bo jesteśmy papierowi (bez defa, hp, ect.)

Jednak jeśli zbudujemy nasz pierwszy item pod hp i defa odrazu, możemy pokusić się o dive (pl. nurkować, min. gank pod wieże drużyny przeciwnej)

Jeśli mamy trosze aoe i cc (aoe-obrażenia obszarowe; cc-kontrola tłumu, stuny itp.) beż problemu może

nam wyść nasz niecny plan :)

Poza tym, jungler powinien zostawić fraga, bo oto właśnie chodzi, aby nasz carry (ap, ad)

się na feedował, a w late musimy go wycoverować (osłaniać i bronić)

Jaką postać wybrać?

Ta meta jest skomplikowana, małe nerfy (osłabienia) lub buffy (ulepszenia) zmieniają mete ("sezon na postać")

Aktualnie od sezonu 3 najlepsi junglerzy to:

-Volibear

-Hecarim

-Xin

-Jarvan

-Vi

Edid:

-Olaf,

-Mao,

A najsłabsi:

-Ganplank

-Warwic,

-Jax,

-Tryndamere,

Edid:

-Pant,

Lista Tier by reignofgaming.net:

Tier 1 - Jarvan IV, Cho Gath, Taric, Elise, Lee Sin, Olaf, Dr. Mundo, Amumu, Vi, Maokai
Tier 2 - Trundle, Xin Zhao, Nocturne, Shaco, Skarner, Hecarim, Malphite, Diana, Shen,Volibear, Riven Kayle
Tier 3 - Nasus, Nunu, Zed, Rengar, Darius, Nautilus, Fiddlesticks, Fizz, Kha Zix, Udyr
Tier 4 - Shyvana, Master Yi, Rammus, Gangplank, Thresh, Jax, Warwick, Tryndamere,Sejuani, Pantheon, Leona

Not yet ranked - Karthus, Alistar, Evelyn, Singed, Wukong, Poppy, Blitzcrank, Yorick

Nie sugerujcie się jednak jakie postacie są teraz mocne na jungli ponieważ

warto też jest brać postać dobrą do naszego teamu

np:

-Jeśli jest Renecton na topie możemy się pokusić o Nasus'a

-Jeżeli mamy Shen'a lub/i TwistedFate dobrze zabrać Nocturn'a

-Jak mamy na midzie Orianne warto zabrać Jarvana

-Możemy też mieć Anivia mid więc Maokai będzie świetny

Wiele jest takich combo'sów, gdzie z'rape'imy (zniszczymy grę) jednemu lane'owi.

Co kupić?

Jest wiele item'ów które są świetne na jungle, ale zacznijmy od 0.

Na samym początku warto kupić maczetę i 5x HP pot.

Co dalej

Po pierwszym powrocie (ok 1400 gold lub braku hp)

-Buty + kryształ na hp + możemy kupić zasadniczo dwa item'y

Sprit ston'a

Madredy

Osobiści preferuje Sprit Ston'a bo lepiej mi się z nim gra, ale to jest już wasz wybór.

Nie róbcie latarni wrigla, nie jest to opłacalne.

Item'y ze sprit ston'a są dobre, jednak ja ich nie ulepszam.

Early-->Middle Game

Starajcie się zrobić jak najwięcej ganków i nie kraść farmy innym lane'om.

Jak najszybciej zróbcie egide lub sorali i złożyć tabli/marki/buty 3-ujki/5-tki.

Gdy macie dużo dobrych ganków i spoko kasy możecie pokusić się o następujące item'ki:

-Lodowa rękawica,

-Słoneczna peleryna,

-Plemienna,

-Zhony (jeśli gracie ap)

-Wieków,

-Krwiopijec,

-Lodowy młot,

-Lodowe serce.

A jeśli jest problem z kasą:

Zacznijcie składać

-Omen,

-Bulwar (z egidy) lub jeśli kupiliście sorali to zróbcie egide,

Lub powoli plemienną.

Middle-->Late

Już praktycznie nie możecie gank'ować, starajcie się chodzić jak cień za swoim ap lub/i ad.

Cover'ujcie tego który ma lepszego feed'a, zostawiajcie farmy, zabierajcie duchy, golemy i wilki.

Co kupować?

-Lodowa rękawica,

-Słoneczna peleryna,

-Plemienna,

-Zhony (jeśli gracie ap)

-Wieków,

-Krwiopijec,

-Lodowy młot,

-Lodowe serce.

Jeśli macie dobrego feed'a pokuście się o dmg np:

Krwiopijec + ostatni szept

Wieków + Rail

Moc Trójcy

Ostrze zniszczonego króla.

Late-->End

O ile jeszcze nie wygrałeś ;) to:

Bierz wolną farmę (miniony), o ile twój team ma już full build'y.

Pomagaj supportowi w kupowaniu ward'ów i kup miksturkę widzenia (ang. oracle).

Item'ki takie jakie podałem w Late-->Midlle

End

GG easy/GG wp/BG report all my team :P

Linki do Lolking builds:

Tier 1

Jarvan IV

Cho'Gath

Lee Sin

Elise

Olaf

Vi

Maokai

Amumu

Mundo

Tier 2

Xin Zhao

Volibear

Trundle

Shaco

Nocturne

Skarner

Hecarim

Malphite

Diana

Shen

Riven

Kayle

Uwaga!

Nie są to moje poradniki i się pod nimi nie podpisuje.

Jednak polecam wam je, są one moim zdaniem bardzo dobre.

Counter jungla:

Możemy dzięki temu namieszać przeciwnemu jungler'owi.

Co to właściwie jest counter jungla, otóż

jest to min. kradzież moob'ów z przeciwnej jungli.

Jest kilka taktyk na counter jungle opisze dwie z nich.

1.Najpopularniejsza czyli Invade.

Jest to zgrupowanie się jedniej z drużyn w pierwszych minutach gry.

Drużyna ta ma zamiar iść na jungle przeciwnika kradnąc buffa i(/lub jeśli się uda) zgarnięcie pierwszej krwi.

Może to być bardzo kożystne na junglera który może zabrać 3 buffy lub dla midera któremu jungler zostawi swoje blue.

Poza tym któryś z graczy może zabrać FB (firstblood,pl. pierwsza krew) co na samym początku daje

małą przewagę.

Jeśli idzie się na takiego invade warto zabrać ze sobą jakiś skill który ma cc (tz. stunuje lub spowalnia).

Może to być ryzykowne ale może dać też przewagę na start.

2.Counter gank.

Na samym początku najlepiej zacząć z butami +3xHP pot.

Prosimy team aby pomógł zabić nam wilki/duchy i piszemy "smiteless blue/red"

(smiteless-buff bez użycia smite pl.porażenia)

po czym jak najszybciej biegniemy przez rzekę zabrać reda/blue.

Np. Gramy xinem, robimy wilki, potem blue (smiteless) i biegniemy na przeciwnego reda.

Jak najszybciej dobiegamy do reda zabijamy go (nie robimy małych golemków przy nim)

Po czym cofamy się na tyle aby nas nie biły i czekamy w krzakach.

Przeciwny jungler gdy zauważa, że nie ma jego reda już jest zdenerwowany i idzie zabić małe golemki.

Gdy je zacznie bić lub je zabije podchodzimy z q+w on się flashuje my doskakujemy z e i mamy FB+świeże blue.

Zaraz potem wracamy i możemy oddać reda toperowi który dużo może na tym zyskać lub sami zabieramy.

Counter Jungle'a jest ryzykowna, ale może przynieść nam wiele korzyści.

Gdy robimy gank na mida zawsze warto po nim zabrać dużego ducha z przeciwnej jungli.

Timeing

Każdy jungler powinien time'ować swoje buff'y (znać czas pojawienia się buffa)

Może nam w tym pomóc JunglerTime.com , ale możemy time'ować sobie sami.

Po zabiciu buffa blue piszemy B 07.05 czyli nasz blue z'resp'i się w 7 minucie.

Możemy też przewidzieć, że w tej samej minucie z'respi się blue/red przeciwnika i możemy mu je ukraść.

Ile co się respi:

Red i Blue - 5min (spawn 1:50)

Dragon - 6min (spawn 2:30)

Baron - 8min (spawn 15)

Mniejsze mooby:

Duch 50sec (spawn 1:40)

Wilk 50sec (spawn 1:40)

Golem 1min (spawn 1:40)

Jeśli kradniemy blue/red w 7min+ warto zabić też małe moobki i zapisać sobie kiedy się z'resp'i po raz kolejny.

Komunikacja:

Podczas całej gry przede wszystkim NIE FLAM'UJ!

Dlaczego gracze na east noob'ią a na west'cie są pro'sy?

Wcale tak nie jest, na east jest po prostu większy flame

to dekoncentruje graczy i skupiają się jak was pojechać,

a nie "na swojej robocie".

Ignorujcie wszystkie "report our jungler" i pogódźcie się,

że są osoby które robią to lepiej niż wy.

Zawsze jest jakieś Azjatyckie dziecko które jest lepsze od was :D

Przydatne stronki:

Lolking - statystkyki graczy

ChampionSelect - counterpicki, couter items

Mam nadzieje, że coś wam to dało :)

Możecie mnie i mój team znaleść na:

Twiterze

Facebooku

Ask.fm

Pozdrawiam i życze Chelengera
brNOwe
&
StarComando
_______________________________________________________________________
Przepraszam za błędy
_______________________________________________________________________________________________
Opublikowano

yyyyy...

vi ma zbijac sam ,nie obchodzi reszta teamu ,skladasz botrk i bt i carrujesz gre

nie zawsze jungler musi byc tankiem

ogolnie srednie ,nie zgadzam sie z tym ,ze jungler musi byc tankiem

­

Opublikowano

yyyyy...

vi ma zbijac sam ,nie obchodzi reszta teamu ,skladasz botrk i bt i carrujesz gre

nie zawsze jungler musi byc tankiem

ogolnie srednie ,nie zgadzam sie z tym ,ze jungler musi byc tankiem

Daj cytat gdzie napisałem, że ma być tankiem :)

Odróżniaj tank od bruisera bo to jest co innego.

Poza tym, Vi bork na vi jest dobry ale jako 3/4,

Solo zabijają ninjie np: Akali, Zed, Jax.

Vi jest postacią gdzie najważniejsze jest hp, wtedy działanie pasywa jest dużo lepsze, a twoje dive ganki są nie do wyparcia.

Opublikowano

Jax slaby jungler?Ww tez?Troszke bzdury napisales,nie sa moze teraz jakimis pro postaciami do jungli ale ganki maja dobre,spokojnie top10junglerzy.

Co do najlepszych sie zgodze,zgodze sie z opisami,jungler musi byc tankiem ew. mocnym offtankiem.Madredy lepsze wedlug mnie.Pierwszym itemem do kazdego junglera powinien byc lodowy mlot lub sloneczna.Late i mid dobrze opisany.Ogolem 7/10

sstwc.jpg

Opublikowano

Usuń to :

 

GG easy/GG wp/BG report all my team.

 

Za easy riot banuje, poza tym dodaj opis lategame, napisz coś o counter jungli oraz może timery?

652601399840421198520.png

 

Opublikowano

kupa nie poradnik jednym slowem,

 

 

 

Ty siedzisz w platynie?

 

gdzie tu jest Lee, Mao, Noct ?

 

 

ok, dalej siedź w tym goldzie i tak z niego nie wyjdziesz..

 

 

ps.

 

1.500 to gold V, nie 1.6 :*

//Nieregulaminowa sygnatura.
Miyoshi

 

 

 

Bo to kurwa Sygna z 2k11 nagle sie jej uczepili. :O

Slayer -.-

Opublikowano

obecnie lepszymi junglerami jest olaf oraz mao - a słabszymi malph

 

olaf i mao są dobrymi tankami z bardzo szybką junglą natomiast malph jest wytrzymały jednak z tankiem na topie - np. jax czy garen - nie ma kto zadawać dmg

 

osobiście preferuje xina i się nie zawodzę

 

 

spoczi, popraw a dostaniesz liczka

Kliknij ,, Lubię to '' a postaram się odwdzięczyć ;D

dlayarkera.png

by

+

Bonus ;D

 

Ex Moderator NosTale x2 I Gold Member

Opublikowano

olaf nie jest taki dobry, w s2 był lepszy moim zdaniem

Mam perma na moim głównym koncie o nicku: PokeHoistone i uważam że zasługuje na coś wyższego niż gold 5 ale kto to wie. Tak poza tym macie tutaj nick do aktualnego konta, podaję tylko nick z powodu że lolking mi coś nie działa... // Yamada No1

 

Ponadto piszesz że wolisz spirit stone'a i go nie ulepszasz ? Lepsze i tak są już madredy, ponieważ dają ci szybsze czyszczenie jungli.

Tylko Lucyfer


 


Jestem Hujston

Opublikowano

Twój skill bym postawił na gówno po samych pickach, gp ma wciąż dobrą jugle, tak jak ww.

Bardzo dobre jest też połączenie maokai + thresh ;)

<>

Opublikowano

"swój skill postawił bym na platyne" - śmiałe posunięcie....

Gdzie jest lee, mundo, kha... jest naprawdę masa junglerów którzy są w s3 strasznie silni.

nie ma czego oceniać.

Opublikowano

Bardzo przydatny poradnik dla nowych i starczysz graczy w lola na 100% z niego będę korzystać bo zacznę grać jugllerami <3

ZAPRASZAM NA SERWER MINECRAFT 1.6.2 Gildie + Frakcje (cuboidy)

Niedługo bd autorskie pluginy ;D

Opublikowano

obecnie lepszymi junglerami jest olaf oraz mao - a słabszymi malph

 

olaf i mao są dobrymi tankami z bardzo szybką junglą natomiast malph jest wytrzymały jednak z tankiem na topie - np. jax czy garen - nie ma kto zadawać dmg

 

osobiście preferuje xina i się nie zawodzę

 

 

spoczi, popraw a dostaniesz liczka

Fakt faktem, nie dałem olafa, zapomniałem, a mao zawsze był mocny.

Edid zrobiony :)

 

"swój skill postawił bym na platyne" - śmiałe posunięcie....

Gdzie jest lee, mundo, kha... jest naprawdę masa junglerów którzy są w s3 strasznie silni.

nie ma czego oceniać.

Kha nie jest w Trier 1, mundo tak samo.

Ja opisałem tylko część tier 1 i tier 5.

Mogę zrobić edid i opisać wszystkie tiery.

http://www.reignofgaming.net/tier-lists/jungle-tier-list/23494-jungle-tier-list-quinn-era

 

Usuń to :

Za easy riot banuje, poza tym dodaj opis lategame, napisz coś o counter jungli oraz może timery?

To easy itd napisałem 4fun, już robie edid o counter jungli.

@Edid zrobiony :)

Opublikowano

Shvana i Jax tier 4? Jebnij sie w pysk i usun ten poradnik bo gowno o jungli wiesz. Ogolem poradnik 0,5/10 za wklad pracy ( o ile nie skopiowane) ale lajka tez dam ;p.

 

//Troll

zartowalem ;p

Opublikowano

 

Aktualnie od sezonu 3 najlepsi junglerzy to:

-Volibear

-Hecarim

-Xin

-Jarvan

-Vi

Edid:

-Olaf,

-Mao,

A najsłabsi:

-Ganplank

-Warwic,

-Jax,

-Tryndamere,

Edid:

-Pant,

 

 

Nie sugerujcie się jednak jakie postacie są teraz mocne na jungli ponieważ

warto też jest brać postać dobrą do naszego teamu

haha to po huja to napisales :D

 

bruiser (pl. bokser).

najman czy pudzian? :P

 

Jednak jeśli zbudujemy nasz pierwszy item pod hp i defa odrazu, możemy pokusić się o dive

czyli jednym z wazniejszych rzeczy w jungli jest dive? xD

 

 

Poza tym, jungler powinien zostawić fraga, bo oto właśnie chodzi, aby nasz carry (ap, ad)

się na feedował, a w late musimy go wycoverować (osłaniać i bronić)

a pozniej sie bawisz w kanadyjczyka i przepraszasz 10 razy za ksa? :D

 

Nie róbcie latarni wrigla, nie jest to opłacalne.

not rly, jeden z core itemow na lee sina wciaz

 

Starajcie się zrobić jak najwięcej ganków i nie kraść farmy innym lane'om.

ganki zalezne sa od tego czy mozesz zgankowac linie, a nie od tego czy chcesz, zabranie farmy/pomoc spushowac linie jest naturalnym zjawiskiem ale rozumiem ze splitpush meta jeszcze nie udzielila sie tobie jako prawilnemu junglerowi

 

lub sorali

a moze kosmiczna peleryne

 

buty 3-ujki

buty hujki xD

 

-Zhony (jeśli gracie ap)

-Wieków,

czemu, nie podoba mi sie

Przeciwny jungler gdy zauważa, że nie ma jego reda już jest zdenerwowany

no ja to juz rozpierdalam pul biurka xD

 

dzieki ogulnie za linki na twarzoksiozke i wrobelka bede omijal :DD

 

0/10 za styl, z tym poradnikiem czuje sie jeszcze bardziej slabszym junglerem anizeli lepszym

 

Opublikowano

nie ma najslabszych junglerow

 

co to jest edid

 

buildy slabe, bo nie na wszystkim mozna skladac to samo

 

ktos tam up^ tak, latarnia nie jest juz oplacalna.

 

ogolnie slabo

Opublikowano

nie ma najslabszych junglerow

 

co to jest edid

 

buildy slabe, bo nie na wszystkim mozna skladac to samo

 

ktos tam up^ tak, latarnia nie jest juz oplacalna.

 

ogolnie slabo

Najsłabsze tz. nie radzą sobie tak dobrze jak inni, głosy oddawały takie osoby jak: DiamondProx, hyrqBot czy Saintvicious więc możesz tak myśleć ale zapewne nie grasz na arenie eSpotu i nie siedzisz w chelenger'ze

Edid ~ edytowano, nie wiem po co zadajesz takie pytanie ...

Buildy są ogóle, są to przykłady buildów, zrobię poradnik do 6/7 junglerów lub mogę spolszczyć buildy z lolkinga, oczywiście te najlepsze.

@Edid

Podałem najlepiej oceniane buildy do postacie z Tier1 i Tier2.

Opublikowano

haha to po huja to napisales :D

 

najman czy pudzian? :P

 

czyli jednym z wazniejszych rzeczy w jungli jest dive? xD

 

a pozniej sie bawisz w kanadyjczyka i przepraszasz 10 razy za ksa? :D

 

not rly, jeden z core itemow na lee sina wciaz

 

ganki zalezne sa od tego czy mozesz zgankowac linie, a nie od tego czy chcesz, zabranie farmy/pomoc spushowac linie jest naturalnym zjawiskiem ale rozumiem ze splitpush meta jeszcze nie udzielila sie tobie jako prawilnemu junglerowi

 

a moze kosmiczna peleryne

 

buty hujki xD

 

czemu, nie podoba mi sie

no ja to juz rozpierdalam pul biurka xD

 

dzieki ogulnie za linki na twarzoksiozke i wrobelka bede omijal :DD

 

0/10 za styl, z tym poradnikiem czuje sie jeszcze bardziej slabszym junglerem anizeli lepszym

 

1. Napisałem to ponieważ istnieje coś takiego jak firstpick, poza tym możemy pick'nąć mocnego jungler'a jeśli nim dobrze gramy zamiast jungler'a na combo którym zrobimy firsttime <3

2. Nie odpowiem, bo to żenujące pytanie :)

3. Dobry dive jest dobry, pisałem to ponieważ duża ilość osób boi się dive'ować, poza tym po przeczytaniu całości możemy się dowiedzieć również, że to był argument.

4. Słowniczek PWN i przeczytaj co znaczy powinien :)

5. Pisałem ogólnie, mam plan zrobienia buildów na lolkingu po polsku i wstawienia linków.

6. Żałosne, słowniczek i przeczytaj znaczenie kraść. Jeśli wbijasz na gank i twój np ap padnie i ich też ty bijesz farme i push'ujesz tak, że przeciwny jungler ma freefram a twój musi czekać bo jest narażony na gank.

Szacun, że przy tak małej inteligencji interpretowanie tekstu wiszę co to SP <3

7 i 8. Gratuluje chómoró podstawufki, to takie dorosle.

9. Nie mam pojęcie o co ci chodzi, niezły skrót myślowy,

10. Zauważ, że jest to posunięcie taktyczne, pisałem wcześniej, że nerwy dekoncentrują gracza.

 

11. Aha to już wiem jak to jest jak schodzi ktoś na dno, puka w nie, a "pan legacki" odpowiada "kto tam?".

Opublikowano

na co Ci aoe w ganku? Żeby miniony farmić przy okazji czy jak?

Hmm, nie wiem, może oni mają adc+supp na bocie i są 2 osoby, albo czasami są walki pod dragonem albo o turreta?

Pomyśl.

Opublikowano

Dobry TuT , jednakże dużo czytania , ale uczy i to najważniejsze ...

Dziękuje :)

 

PS. Gold IV w jeden dzień bez trolowania, za 2/3 Gold III, myślę, że jak się uda mi zostać w domu na święta to dam wam ss'y z gold I i nakręce tut do jarvana i xina :)

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...