Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

Czy to dobre wybór ? Plany na przyszłość.


Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Cześć.

 

Chcę, abyście wypowiedzieli się na temat moich planów życiowych, może nie będą one dopięte na ostatni guzik, gdyż tak się nie da, ale taki mały zarys chociaż tego co mam zamiar zrobić lub, w którym kierunku będę zmierzać.

 

Trochę o mnie.

 

Mam 16 lat. Chodzę do klasy 3 Gimnazjum, w Łodzi. Wiadomo, spore miasto szkół oraz innych rzeczy "przydatnych" nie brakuję. Ocen najgorszych nie mam, uczę się średnio, czasem lepiej, czasem gorzej, jak to uczeń.

 

Teraz przede mną trudny wybór. Mianowicie szkoła. Po wielu rozmowach przeprowadzonych z Wujkiem, znajomymi oraz przeczytanych tematów dot. Liceów oraz Techników i Zawodówek, zdecydowałem się na technikum.

 

Dlaczego ? Sprawa jest prosta. Uważam, że po samym liceum i maturze, człowiek tak na prawdę wychodzi tylko z większym zakresem wiedzy, ze szkoły. Nie ma nic, tak samo jak po gimnazjum i po podstawówce. Prócz wiedzy.

 

Wybrałem Technikum, gdyż po tym mam zarówno wiedzę teoretyczną - ogólną, jak i wiedzę i praktykę zawodową + maturę. Tak na prawdę mam zawód + wiedza + matura.

 

Zawodówka - nie dla mnie. Nie obrażając innych, chodzą tam słabsi uczniowie, ja jednak chcę coś bardziej angażującego typu technikum.

 

 

Więc szkoła, raczej jest, ale nie do końca, gdyż zastanawiam się nad 2 opcjami, które opiszę poniżej.

 

 

Opcja pierwsza, najbardziej prawdopodobna ze względu na moje zainteresowanie itp. Mianowicie Technikum Gastronomiczne. Technik Usług Żywieniowych i Gastronomicznych.

 

Interesuję się gotowaniem, słyszałem, że po takim technikum mogę również zostać Kucharzem, lecz w tym roku zawód Kucharz, jest przydzielony do zawodówki, z czego jestem nie zadowolony, ale nic..

 

Interesuję się gotowaniem, lubię czasem coś zrobić, dodać od siebie, mieszać, gotować, smażyć, piec, lecz mówią, że kucharz to trudny zawód, nie ma na niego popytu, takiego jak był kiedyś, a z drugiej strony są osoby, które mówią, że ludzie będą jeść cały czas. Tylko pytanie, czy restauracje, kuchnie, bary itp. Przyjmą takiego świeżaka do kuchni.

 

W szkole Gastronomicznej na koniec 4 klasy, wybiera się 4-5 uczniów na praktyki do Francji, gdzie normalnie pracują, uczą się języka itp.

 

 

Opcja druga, mniej prawdopodobna, a czy kol wiek możliwa. Jak wiadomo trzeba wpisać 3 szkoły, wpisuję 3 najlepsze szkoły, dla mnie, gdyż nie chce trafić do szkoły, w której nie chciałbym się uczyć

 

Technikum Informatyczne. Słyszałem ,że Informatyk to dobry zawód. Lecz raczej ja nie mam mózgu, aby to wszystko ogarnąć, z matmy jestem słaby, a co do komputera to raczej nie chciałbym pisać programów itp, lecz wybrałbym ten zawód, tylko dlatego, że dobrze się z niego zarabia. Co o tym myślicie czy ten zawód jest trudny ? A może nie kierować się zarobkami, tylko tym co lubię.

 

Opcja Trzecia, Liceum Ogólnokształcące, później studia AWF. Co o tym myślicie, sam kompletnie nie wiem czy będzie to dobry zawód. Ale nie chcę pracować tak typowo w podstawówce czy coś. Tylko chciałbym pracować w Anglii za granicą, lub w innym kraju, dlatego będę szlifować język.

 

 

 

Oczywiście, w każdej wymienionej opcji ważny jest dla mnie język. Dlaczego ? Nie będę chciał pracować w polsce za grosze, dlatego umiejąc już dobrze język, na pewno Angielski, będę się starać tam właśnie pracować, lub w innym kraju, umiejąc język angielski przynajmniej w stopniu community.

 

Co powiecie na temat moim wyborów ? Który będzie najbardziej rozsądny ? Jeżeli mnie nie ciągnie do Technikum Informatycznego, ale to dobry zawód, wybrać go ? Jakie zawody z technikum jeszcze polecacie prócz:

 

Technikum Gastronomiczne.

 

 

Chciałbym również może kiedyś zwiedzać świat, w tym sensie, że jeździć, nagrywać to co spotkam, różne programy itp. Ale nie jakoś zorganizowanie tylko sam z siebie np. Z moją przyszła kobietą jak ją poznam kto wie.

 

Co o tym myślicie, czekam na Wasze rady, oraz spostrzeżenia. Chce odpowiedzi osób na prawdę z doświadczeniem, lub rozumiejących mnie. Na przykład po wyborze szkoły, po skończeniu już szkoły, pracujących itp :)

 

 

2iw0ill.jpg



More than Passion !


Opublikowano

Ja bd spełniał opcje nr 2 ... Informatyka nie jest aż taka trudna jak ci się wydaje.. Jak chcesz być informatykiem to mozesz zostać grafikiem , webmasterem , programistą itp..

 

Wyboru jest dużo .

 

 

 

 

 

Opublikowano

Kucharz dobry , ja bym stawiał na informatyke , każdy ma kompa nawet kilka , a kto umie teraz naprawić ? Każda firma ma stronę kto ją stworzy jak nie informatyk ? kto zaprogramuje itd ?

F29B5E4557F6319C29664E96FDCDD496.png

 

____________________________________________________________
Nie piję , nie palę , nie ćpam .
Pomogłem daj Lajka.

Opublikowano

A ja polecam elektryka :P

 

Z tych co podałeś idź na informatyka, potem studia i do tego jeszcze jakaś szkoła wyższa.

 

4 lata+5 lat+2 lata i trzepiesz koło 5 miesięcznie i to w kraju.

Opublikowano

Cześć.

 

Chcę, abyście wypowiedzieli się na temat moich planów życiowych, może nie będą one dopięte na ostatni guzik, gdyż tak się nie da, ale taki mały zarys chociaż tego co mam zamiar zrobić lub, w którym kierunku będę zmierzać.

 

Trochę o mnie.

 

Mam 16 lat. Chodzę do klasy 3 Gimnazjum, w Łodzi. Wiadomo, spore miasto szkół oraz innych rzeczy "przydatnych" nie brakuję. Ocen najgorszych nie mam, uczę się średnio, czasem lepiej, czasem gorzej, jak to uczeń.

 

Teraz przede mną trudny wybór. Mianowicie szkoła. Po wielu rozmowach przeprowadzonych z Wujkiem, znajomymi oraz przeczytanych tematów dot. Liceów oraz Techników i Zawodówek, zdecydowałem się na technikum.

 

Dlaczego ? Sprawa jest prosta. Uważam, że po samym liceum i maturze, człowiek tak na prawdę wychodzi tylko z większym zakresem wiedzy, ze szkoły. Nie ma nic, tak samo jak po gimnazjum i po podstawówce. Prócz wiedzy.

 

Wybrałem Technikum, gdyż po tym mam zarówno wiedzę teoretyczną - ogólną, jak i wiedzę i praktykę zawodową + maturę. Tak na prawdę mam zawód + wiedza + matura.

 

Zawodówka - nie dla mnie. Nie obrażając innych, chodzą tam słabsi uczniowie, ja jednak chcę coś bardziej angażującego typu technikum.

 

 

Więc szkoła, raczej jest, ale nie do końca, gdyż zastanawiam się nad 2 opcjami, które opiszę poniżej.

 

 

Opcja pierwsza, najbardziej prawdopodobna ze względu na moje zainteresowanie itp. Mianowicie Technikum Gastronomiczne. Technik Usług Żywieniowych i Gastronomicznych.

 

Interesuję się gotowaniem, słyszałem, że po takim technikum mogę również zostać Kucharzem, lecz w tym roku zawód Kucharz, jest przydzielony do zawodówki, z czego jestem nie zadowolony, ale nic..

 

Interesuję się gotowaniem, lubię czasem coś zrobić, dodać od siebie, mieszać, gotować, smażyć, piec, lecz mówią, że kucharz to trudny zawód, nie ma na niego popytu, takiego jak był kiedyś, a z drugiej strony są osoby, które mówią, że ludzie będą jeść cały czas. Tylko pytanie, czy restauracje, kuchnie, bary itp. Przyjmą takiego świeżaka do kuchni.

 

W szkole Gastronomicznej na koniec 4 klasy, wybiera się 4-5 uczniów na praktyki do Francji, gdzie normalnie pracują, uczą się języka itp.

 

 

Opcja druga, mniej prawdopodobna, a czy kol wiek możliwa. Jak wiadomo trzeba wpisać 3 szkoły, wpisuję 3 najlepsze szkoły, dla mnie, gdyż nie chce trafić do szkoły, w której nie chciałbym się uczyć

 

Technikum Informatyczne. Słyszałem ,że Informatyk to dobry zawód. Lecz raczej ja nie mam mózgu, aby to wszystko ogarnąć, z matmy jestem słaby, a co do komputera to raczej nie chciałbym pisać programów itp, lecz wybrałbym ten zawód, tylko dlatego, że dobrze się z niego zarabia. Co o tym myślicie czy ten zawód jest trudny ? A może nie kierować się zarobkami, tylko tym co lubię.

 

Opcja Trzecia, Liceum Ogólnokształcące, później studia AWF. Co o tym myślicie, sam kompletnie nie wiem czy będzie to dobry zawód. Ale nie chcę pracować tak typowo w podstawówce czy coś. Tylko chciałbym pracować w Anglii za granicą, lub w innym kraju, dlatego będę szlifować język.

 

 

 

Oczywiście, w każdej wymienionej opcji ważny jest dla mnie język. Dlaczego ? Nie będę chciał pracować w polsce za grosze, dlatego umiejąc już dobrze język, na pewno Angielski, będę się starać tam właśnie pracować, lub w innym kraju, umiejąc język angielski przynajmniej w stopniu community.

 

Co powiecie na temat moim wyborów ? Który będzie najbardziej rozsądny ? Jeżeli mnie nie ciągnie do Technikum Informatycznego, ale to dobry zawód, wybrać go ? Jakie zawody z technikum jeszcze polecacie prócz:

 

Technikum Gastronomiczne.

 

 

Chciałbym również może kiedyś zwiedzać świat, w tym sensie, że jeździć, nagrywać to co spotkam, różne programy itp. Ale nie jakoś zorganizowanie tylko sam z siebie np. Z moją przyszła kobietą jak ją poznam kto wie.

 

Co o tym myślicie, czekam na Wasze rady, oraz spostrzeżenia. Chce odpowiedzi osób na prawdę z doświadczeniem, lub rozumiejących mnie. Na przykład po wyborze szkoły, po skończeniu już szkoły, pracujących itp :)

Ktoś, kto robi to czego nie lubi, a robi to tylko dla pieniędzy nie jest tak efektywny jak ten, kto robi to co lubi..

 

 

Kucharz dobry , ja bym stawiał na informatyke , każdy ma kompa nawet kilka , a kto umie teraz naprawić ? Każda firma ma stronę kto ją stworzy jak nie informatyk ? kto zaprogramuje itd ?

Serwisant to nie informatyk, mylisz pojęcia.


 

Opublikowano

Czyli uważacie, że informatyk będzie słusznym wyborem ? Tylko ja za bardzo nie mam chęci do matmy...

 

Nie chce robić exela, pascala itp to jest dla mnie głupie, wolę robić coś lepszego, co mi da satysfakcje, a trudna jest informatyka ?

2iw0ill.jpg



More than Passion !


Opublikowano

Czyli uważacie, że informatyk będzie słusznym wyborem ? Tylko ja za bardzo nie mam chęci do matmy...

 

Nie chce robić exela, pascala itp to jest dla mnie głupie, wolę robić coś lepszego, co mi da satysfakcje, a trudna jest informatyka ?

Rób to co cię pasjonuje . jeśli trafisz na ekskluzywną restauracje to zarobisz kokosy , ale w nędznym pubie , to gówno zarobisz . Szczerze co z pasji jeśli się z tego nie utrzymasz ?

F29B5E4557F6319C29664E96FDCDD496.png

 

____________________________________________________________
Nie piję , nie palę , nie ćpam .
Pomogłem daj Lajka.

Opublikowano

Jestem tego zdania, że najważniejsze w życiu jest szczęście. Jak nie ta restauracja to inna, tylko pytania, czy mnie przyjmą po Technikum, gdzie kolwiek.

2iw0ill.jpg



More than Passion !


Opublikowano

Jestem tego zdania, że najważniejsze w życiu jest szczęście. Jak nie ta restauracja to inna, tylko pytania, czy mnie przyjmą po Technikum, gdzie kolwiek.

Przyjmią Cię ale do pub'a . Studia jakies muszą być

F29B5E4557F6319C29664E96FDCDD496.png

 

____________________________________________________________
Nie piję , nie palę , nie ćpam .
Pomogłem daj Lajka.

Opublikowano

No tak to normalne, tylko chodzi o to, że pracuję , a zaocznie na studia czy coś.

Powinni spokojnie , tylko trzeba mieć szczęście , bo trudno o taką robote

F29B5E4557F6319C29664E96FDCDD496.png

 

____________________________________________________________
Nie piję , nie palę , nie ćpam .
Pomogłem daj Lajka.

Opublikowano

Z w/w zawodów najciekawszym, według mnie, jest kucharz. :) Tylko pamiętaj, że to nie jest sama praca, bo żeby dobrze gotować trzeba mieć do tego zajawkę. To taka... mała sztuka. Jeśli jest to zajęcie, które sprawia Ci wiele radości nie zastanawiaj się i ucz się. :) Przynajmniej nigdy w życiu nie będziesz pracował. :P

Opublikowano

Ja polecam, abyś poszedł na Gastronomie . Zarobki nie są małe, a i przyjemność możesz mieć, jeżeli lubisz gotować.
Bądź po prostu pójdź na tego informatyka, ale powiem tak. W informatyce jest więcej matematyki niż myślisz. Informatyk to nie tylko granie w gry etc.. to także dzielenie itd.. aby zrobić dobre programy. Więc jeżeli jesteś słaby z matmy to się nad tym poważnie zastanów .

6d17e244dec956b0d1c3e86.jpg
bylem biznesmenem, teraz jestem większym. habemus papam.

Opublikowano

Ja myślałem, że można skończyć więcej, niż jeden kierunek.

 

Ale z tych to informatyka. Masz sklep i serwis = utrzymanie na życie.

Kucharz to dobry kierunek, ale musisz trafić na dobrą robotę, co w Polsce jest trudne.

QtiV6xY.gif

Opublikowano

Nie idź do LO bez skończonych studiów będziesz nikim, po Technikum masz przynajmniej tytuł technika(zawód) i jeżeli się uda maturę.

Opublikowano

Do liceum idzie dużo moich znajomych. Ja jestem zdania, że po tym nic nie będą mieć.

 

Ja po technikum + studia jestem chyba na lepszej pozycji, niż oni po liceum + studia prawda ?

2iw0ill.jpg



More than Passion !


Opublikowano

Wyjedź jak najdalej od polski bo uwierz ,że za pare lat tutaj juz nikogo nie będzie oprócz rządu ^_^

40143183857070538758.png

333 Posty

28.03.2013

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...