Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

Edycja dokładnego respa kamieni metin v2


Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witajcie.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Wiem że był taki temat.

 

Link do tutka:

 

http://www.mpcforum.pl/topic/189090-tut-jak-zmienic-czas-i-miejsce-respa-metinow/

 

Do tego tematu chciałbym dopowiedzieć kilka przydatnych zdań.

 

Mamy przed oczyma plik stone.txt

 

Poniżej przykładowy resp metina w m1 Jinno.

 

m	361	326	200	150	0	0	2050s	100	1	8003

 

Według zapisu Metin ma się respić na koorach 361 | 326

 

Po wejściu na serwer niestety szybko przekonacie się że jest inaczej.

 

Metin znajduje się 100/200 jednostek dalej lub nie ma go wcale.

 

Czym jest to spowodowane ?

 

Liczby w 3 i 4 kolumnie odpowiadają za maksymalny obszar respu metina od wyznaczonych koordów.

 

Czyli do koordów 361 | 326 dodaje lub odejmuje się jeszcze liczby z 3 i 4 kolumny.

 

Według powyższego zapisu obecnie Metin respi się mianowicie na obszarze:

 

 

361 +/- 200 | 326 +/- 150. ( kolejno 3 i 4 kolumna )
 

 

Co zrobić by wasz metin respił się na dokładnych koordach które podasz?

 

Wystarczy zmienić liczby z 3 i 4 kolumny.

 

Ustawiając 3 i 4 kolumnę liczb tak jak poniżej, wasz metin będzie się respił dokładnie na koordach: 423 | 709

 

Koordy, czas oraz rodzaj metina można oczywiście dowolnie zmieniać w kolejno 1, 2,7 i 10 kolumnie.

Nie licząc kolumny ( m )

m	423	709	0	0	0	0	10s	100	1	8003

 

Wiem że niektórzy to wiedzą, jednak nie wszyscy są wami :)

 

Myślę że poprzedni tutorial NGaming`a oraz dodatkowe informacje zamieszczone tutaj pomogą wam w edytowaniu tego pliku.

 

Pozdrawiam ..

SerwisantMT2 :)

 

Ehh.. nie spojrzałem na dział...

Przenieście to do "Tworzenie Serwerów Prywatnych"




 





I'm here for You, not for myself

Always help You


 

Opublikowano

wchodząc tutaj liczyłem na coś ambitniejszego. każdy połapie się o co chodzi, jeżeli zobaczy te cyfry za koordami i że nie ma w dokładnie tym miejscu metka, pomijając fakt, że może porównać sobie to z plikiem npc.txt. Liczyłem na odkrycie czegoś "nowego", np. respienie jednym wpisem 5 metków, ale jak widać się przeliczyłem. Plus się należy, bo usilnie teraz szukałem, ale nie było.

 

//edit: a nie, sorry, jednak było ->

 

http://www.mpcforum.pl/topic/269875-tutjak-dodac-resp-i-drop-smokawiedzmy/
 
57199140501148694665.png

Opublikowano

 

wchodząc tutaj liczyłem na coś ambitniejszego. każdy połapie się o co chodzi, jeżeli zobaczy te cyfry za koordami i że nie ma w dokładnie tym miejscu metka, pomijając fakt, że może porównać sobie to z plikiem npc.txt. Liczyłem na odkrycie czegoś "nowego", np. respienie jednym wpisem 5 metków, ale jak widać się przeliczyłem. Plus się należy, bo usilnie teraz szukałem, ale nie było.

 

//edit: a nie, sorry, jednak było ->

 

http://www.mpcforum.pl/topic/269875-tutjak-dodac-resp-i-drop-smokawiedzmy/
 

 

Jachu, Ciebie trudno usatysfakcjonować :)




 





I'm here for You, not for myself

Always help You


 

Opublikowano

Jachu, Ciebie trudno usatysfakcjonować :)

Bardzo dobrze, że jest wymagający.

 

@Topic: Usuń ten rażący czerwony z tuta a reszta jest okej. :)

 

Pozdrawiam Kains Kirighaya.

4anr.png


Zapraszam!


Opublikowano

A co z blokiem respu w ścianach ?

 

Ustawiając metiny w ścianach nawet ich nie ubijesz :)

Więc jaki w tym sens ?

 

Btw. Co do tematu sprawdzę jutro ten przypadek :)




 





I'm here for You, not for myself

Always help You


 

Opublikowano

Ustawiając metiny w ścianach nawet ich nie ubijesz :)

Więc jaki w tym sens ?

 

Btw. Co do tematu sprawdzę jutro ten przypadek :)

Jak na moje to chodzilo mu o to jak zablokowac resp na scianach np. dajesz cordy 366/443 i +/- 200 /200 i w tym miejscu gdzies jest sciana to zeby nie zrespilo w niej ;)

Elo, pis joooł


Opublikowano

@ Up

 

Możliwe.

 

Ta funkcja jest pewnie w game i już została dodana, bo nie respi metina nawet w ścianie :) ( game_2089 )

 

Także nie muszę się tym przejmowac ^^




 





I'm here for You, not for myself

Always help You


 

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
Opublikowano

@ Up

 

Możliwe.

 

Ta funkcja jest pewnie w game i już została dodana, bo nie respi metina nawet w ścianie :) ( game_2089 )

 

Także nie muszę się tym przejmowac ^^

server_attr po stronie serwerowej blokuje resp metinów w ścianach, o to mi chodziło :)

  • 1 miesiąc temu...
Specjalista
Opublikowano

Świetny poradnik :D

Mi się bardzo przydał ;p i sam się dziwiłem czemu metek nie respi się tak gdzie miał ;p

Jeszcze raz dzięki wielkie ;p

A z bosami to działa na tej samej zasadzie ? :D

Pomogłeś,pomogę kiedy tylko brachu mogę!

 

graphic.png

 

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...