Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

Drop sztabek z uwzględnieniem różnicy poziomu.


Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Hej, oto quest:

 

-------------------------
--By Krzysztofa
--Umozliwa dropienie
--sztabek 2.5kk
--Nie dropi jezeli jest roznica lvl powyzej 25 poziomu
--szansa okolo 5%
-------------------------
quest dropsztabki25 begin
    state start begin
        when kill with not npc.is_pc() begin
        local razem = pc.get_level() - npc.get_level()
            if razem > 25 then
                    else
                    local s = math.random(100)
                    if s >= 1 < 6 then
                    game.drop_item_with_ownership(80007,1)
                end
            end
        end
    end
end

 

Dodatkowo należy dodać tego difa:

 

 

game2089

0014E762: 89 90

0014E763: C3 90

0014E764: 74 75

0014E765: 07 61

0014E766: 8B 90

0014E767: 50 90

0014E768: 24 90

0014E769: 85 90

0014E76A: D2 90

0014E76B: 74 90

0014E76C: 33 90

0014E7C7: 24 0F

0014E7C8: 04 B6

0014E7C9: E8 80

0014E7CA: 82 0A

0014E7CB: F5 05

0014E7CC: 17 00

00312349: 72 6C

0031234B: 6D 76

0031234C: 61 65

0031234D: 69 6C

0031234E: 6E 00
 

 

Oraz funkcje npc.get_level trzeba dodać do quest.funcions.

Możliwe, że też będzie trzeba dodać funkcję game.drop_item_with_ownership

U mnie jej nie było w quest.funcions :)

Pozdrawiam Krzysztofa.

963711463719651277415.png

|<|®Krzysztofa®|>|




Opublikowano

Ja pieXdole co za idXoci, ja się staram coś wrzucić a jak zwykle musicie kurXX przeszukać całe forum żeby znaleźć coś podobnego, twój spam Z4z0l jest żałosny i skończ te swoje wklejanie linków które gówno znaczą, ja wykorzystałem jego funkcję i mój quest jest inny więc skończ proszę bo jak Ci się coś nie podoba to nie oglądaj moich tematów...

963711463719651277415.png

|<|®Krzysztofa®|>|




Opublikowano

Ludzie robią chujowe questy i myślą że będą mieli 10 lajków to szpan przed kumplami... żałosne ten twój quest to jedynie zaśmiecanie działu

Opublikowano

Zadziała takie coś?

 





 if s >= 1 < 6 then

Moim zdaniem powinno być:

 

if s >= 1 and s < 6 then
 

KONIEC


-----------------------------------------


2013-08-15

Opublikowano
-------------------------
--By Krzysztofa
--Umozliwa dropienie
--sztabek 2.5kk
--Nie dropi jezeli jest roznica lvl powyzej 25 poziomu
--szansa okolo 5%
-------------------------
quest dropsztabki25 begin
    state start begin
        when kill with not npc.is_pc() begin
        local razem = pc.get_level() - npc.get_level()
            if razem > 25 then
                    else
                    local s = math.random(100)
                    if s >= 1 and s < 6 then
                    game.drop_item_with_ownership(80007,1)
                end
            end
        end
    end
end
 

 

Czyli tak, dzięki za poprawkę od niedawana zacząłem się bawić z questami.

 

Ludzie robią chujowe questy i myślą że będą mieli 10 lajków to szpan przed kumplami... żałosne ten twój quest to jedynie zaśmiecanie działu

 

quest działał mi więc nic nie zaśmiecam śnieszny randomie, questa wrzuciłem dla innych którzy go poszukują, widziałem sporo tematów gdzie osoby szukały owego questa a znajdowały tylko takiego bez warunku różnicy poziomu a taki quest właśnie zaśmieca forum, bo poco komu drop sztabek na psach przy 100 lvl? Ile jeszcze masz tych multi kont co?

963711463719651277415.png

|<|®Krzysztofa®|>|




Opublikowano

Hahahahhahaha ;)

Taki quest jest w temacie sunushiego a ty jeszcze go udostepniasz niesprawdzonego

Opublikowano

Ja pieXdole co za idXoci, ja się staram coś wrzucić a jak zwykle musicie kurXX przeszukać całe forum żeby znaleźć coś podobnego, twój spam Z4z0l jest żałosny i skończ te swoje wklejanie linków które gówno znaczą, ja wykorzystałem jego funkcję i mój quest jest inny więc skończ proszę bo jak Ci się coś nie podoba to nie oglądaj moich tematów...

Troszkę szacunku kolego bo w porównaniu do Ciebie ja zrobiłem więcej w tym dziale. Nie jest to żałosny spam bo podałem link do gotowego questu a Ty zmieniłeś w nim tylko nazwy zmiennych. Starasz się coś wrzucić? To wrzuć coś, czego nie było. Twój temat jest do wypierdolenia tak jak cały Twój profil. Nic sam nie wnosisz do tego działu bo tylko kopiujesz czyjeś prace. W temacie z kolorami też nie było? Podałem Ci trzy linki - nadal sądzisz, że to mało? Gówno, to znaczysz Ty w tym dziale, no-name...

 

@edit

zapomniałem dodać:

 

if s >= 1 < 6 then

wypierdalaj z niedziałającym questem - pozdrawiam

 

@down

zależy jakich questów

 

umarł

Opublikowano

Jak na razie jedynym śmiesznym randomem jesteś Ty. Wklejanie kilkulinijkowych questów nie ma najmniejszego sensu. Po co się ośmieszać?

sygnatura.png

Opublikowano

Macie taki guziczek czerwony w prawym górnym rogu jeżeli coś się nie podoba, nie radzę robić tyle multi kont bo na dobre Wam to nie wyjdzie randomki, pozdro.

963711463719651277415.png

|<|®Krzysztofa®|>|




Opublikowano

Macie taki guziczek czerwony w prawym górnym rogu jeżeli coś się nie podoba, nie radzę robić tyle multi kont bo na dobre Wam to nie wyjdzie randomki, pozdro.

Ale czaisz? Wstawiasz questa na poziomie SF by Rain (chociaż tam nawet było bardziej rozwinięte) i oczekujesz oklasków. Zerznąłeś kod z innego tematu dodając instrukcję warunkową. Naprawdę, szkoda słów.

sygnatura.png

Opublikowano
Opublikowano

Zaraz nagram filmik który pokazuje, że quest działa.

 

@@ nie nie oczekuje oklasków naucz się czytać inteligencie.

 

 

Proszę bardzo niedowiarki, jak nie potrafisz dobrze skompilować questa to twój problem mistrzu, pozdro.

963711463719651277415.png

|<|®Krzysztofa®|>|




Opublikowano

Jestem ciekaw jakim kurwa sposobem to:

if s >= 1 < 6 then

zadziała ...

 

Jeśli jednak to zadziała to prosze wytłumacz jak ;)

Opublikowano

jak nie potrafisz dobrze skompilować questa to twój problem

:huh:

@aw

Quest to syf nad syfami, serio, takie rzeczy się dodaje przez drop :mellow:

1367133050-U891712.jpg

Opublikowano

:huh:

@aw

Quest to syf nad syfami, serio, takie rzeczy się dodaje przez drop :mellow:

common_drop_item.txt. W ogóle nie pojmuję, co się z tymi ludźmi dzieje. Jedni dodają questem drop np. heksów czy blasków, podczas gdy wystarczy odpalić odpowiedni event_flag (np. 2006_drop czy hc_drop), inni piszą questy na drop, który można dodać do plików gry... Ludzie, ja rozumiem, że Quester=prestiż, ale bądźmy poważni, w metinie liczy się myślenie i jak najmniejsze obciążenie serwera.

57199140501148694665.png

Opublikowano

No dokładnie, tylko z common trochę ciężko ten drop dopasować swoją drogą :D I dalej nie mogę rozgryźć, co oznaczają te liczby 20000 itd.

1367133050-U891712.jpg

Opublikowano

To znaczy, że gówno masz pojęcie o questach a komentujesz je, quest jak widać na filmiku działa, jest to ten sam quest z posta.

 

Pozdro znawcy, ps jachu ma racje ale łatwiej jest takim dzieciom neo jebnąć questa, którzy sami go wrzucą a będą komentować że syf itp.

poza tym nie rozumiem Ciebie, tego typu questów jest multum a ty akurat piszesz taki komentarz przy moim temacie hm.

963711463719651277415.png

|<|®Krzysztofa®|>|




Opublikowano

Gówno mnie interesuje co jest lepiej a co gorzej, wrzuciłem questa więc WYPIER,,, stąd jak Ci się coś nie poodoba, dziwna zmiana tematu nieprawdaż? Wrzuciłem questa ponieważ niektórzy wolą questem sobie coś zrobić zamiast mieszać w plikach i tyle ode mnie, pozdro dla normalnych.

963711463719651277415.png

|<|®Krzysztofa®|>|




Opublikowano

Nie rozumiesz ze questem nie działają itemy typu rękawica złodzieja ?

  • 3 tygodnie później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...