Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

[TuT] Bezpieczne wyłączanie serwera


Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

 

killall -TERM game && killall -TERM db

 

 

 

killall game
5 min (przerwa na kawkę)
killall db 
Pozdrawiam 

Projekt FantasticWorld :

- Pliki [||........]

- Strona [.........]

- Klient [|||.......]

---------------------

Opublikowano

Wytłumaczcie mi po co restartować serwer skoro można zamknąć kilka procesów?

 

@Down np. tak. Na niektórych serwerach nie można używać reboota ani shutdown -r now. To się może zakończyć trybem rescue.

 

 

Dobra ja się nie odzywam, bo same prosy tu są. :<

 

To jest pokolenie hamachi i dla nich do wszystkiego jest wymagane ponowne uruchomienie systemu. :)

....

Opublikowano

 

killall game
5 min (przerwa na kawkę)
killall db 
Pozdrawiam 

Nie? Dlaczego miałbym robić jakąkolwiek przerwę. Procesy się zamkną automatycznie.

 

To jest pokolenie hamachi i dla nich do wszystkiego jest wymagane ponowne uruchomienie systemu. :)

Kiedyś to była propaganda uwaga wylogowania się z freebsd, zamknięcia maszyny i ponownego włączenia.

Opublikowano

ja sie zastanawiam po co kilka razy reboot robić? Wytłumaczy mi to ktoś?

"Just because I'm weaker doesn't make you stronger".

krul | władca | mangozjeb | technik Ascarialu s2

Last.fm

Zainteresowanych fixami na source'owe game 40250 zapraszam PW.

Opublikowano

Chujnia, najlepiej wpiszcie

/etc/rc.d/netif restart

i wam ładnie wszystko się zrobi ^^

 

PS: Pamiętam jak to pierwszy raz wpisałem, to miałem objebke od teamu xD

 

 

Ja tak samo :D

Projekt FantasticWorld :

- Pliki [||........]

- Strona [.........]

- Klient [|||.......]

---------------------

Opublikowano

Chujnia, najlepiej wpiszcie

/etc/rc.d/netif restart

i wam ładnie wszystko się zrobi ^^

 

PS: Pamiętam jak to pierwszy raz wpisałem, to miałem objebke od teamu xD

Wpiszcie tą komendę na dedyku i a wcześniej rm -r /*

Opublikowano

Wpiszcie tą komendę na dedyku i a wcześniej rm -r /*

Erm, po wpisaniu trm -rf /* raczej nei beda działały żadne komedny, bo nie będzie plików odpowiedzialnych za dane funkcje, chyba, że się mylę.

"Just because I'm weaker doesn't make you stronger".

krul | władca | mangozjeb | technik Ascarialu s2

Last.fm

Zainteresowanych fixami na source'owe game 40250 zapraszam PW.

Opublikowano

Nie ma takiej komendy jak shutdown -r now , W GRZE bo jest shutdown (przypisane nawet w game) , nie mówię że komenda xxx -r now nie ma prawa działać bo może ,jeżeli gra czyta (przykładowo) shutdown(TO i TylKO TO) => DALSZA CZĘŚĆ KODU . Po wpisaniu shutdown wywala wszystkich graczy (mnie też wywalało ,mimo że byłem GM :P )

I wtedy jeżeli nie zabijemy procesu GEJMÓW na których był shutdown robiony to nikt się nie zaloguje do gry ,bo po zalogowaniu ,podczas wyboru postaci będzie wywalało klienta :D

Shutdown , czekamy z 5-15min(najjjbezpieczniej) jeżeli mamy skrypt sh to close.sh ,jak nie to robimy tak jak nismo pisał albo używająć kill -9 IDPROCESU*

*ID PROCESÓW z komendy ps-x

 

shutdown -r now przez ssh nie jest dobrym wyjściem bo może nam się wysypać socket w mysql i będzie trochę roboty... :P

4funmt2.pl

Opublikowano

Wystarczy wpisać cd /home /cos_tam

 

;-)

Nikt nie sprawdzi? :D

 

 

Po wpisaniu shutdown wywala wszystkich graczy (mnie też wywalało ,mimo że byłem GM :P )

Chyba tak miało być, choć kto wie...

 

 

Chujnia, najlepiej wpiszcie

/etc/rc.d/netif restart

i wam ładnie wszystko się zrobi ^^

Znak jakości Ewy Wachowicz. Polecam wpisywanie na dedykach.

Opublikowano

Nikt nie sprawdzi? :D

 

 

Chyba tak miało być, choć kto wie...

 

 

Znak jakości Ewy Wachowicz. Polecam wpisywanie na dedykach.

 

A Rapils poleca wpisywanie

/etc/rc.d/netif restart

 

w konsoli tfojego muskó =]

 

Co do tematu, najlepiej używać killall game, później killall db i nie powinno być lipy =p

footer_logo.png

Opublikowano

Ten tutorial to całkowita głupota, raz że nie ma komendy w grze shutdown -r(za dużo znaczków by było), dwa że shutdown -r now szkodzi niektórym serwerom.

 

 

Wpiszcie rm -f / najlepiej i autor nie powinien już pisać poradników.

Opublikowano

niektórym może się przydać. łap like. :) ja osobiście uważam że pracę serwera lepiej zakończyć komendą ./stop i potem logout. zawsze tak robiłem i nigdy nie maiłem problemów z "cofkami" czy tego typu rzeczami. :)

Opublikowano

Wiecie jak najlepiej off'ac serva...

Nie włączać go ... już i tak jest tyle privów dla dzieci co na pl'u nie ogarną ...

Jak coś to dla znajomych serv a nie ...

Chcesz grac ?? to graj na PL'u!

Opublikowano

wszystkie te komendy wpisujemy po stronie serwera (nie w grze, bo gra komendy z shutdown zaakceptuje jako zwykły /shutdown, gdyż ten nie przyjmuje żadnych dodatkowych parametrów).

 

Chyba pierwsza sensowna wypowiedź, nie czytałem dalej;p

cavcav.png

Opublikowano

Chyba pierwsza sensowna wypowiedź, nie czytałem dalej;p

No nie, bo takich naprawdę rozwiązań padło już wiele. Poza tym ten wątek nie powinien mieć prawa bytu.

sygnatura.png

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...