Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

[TuT] Bezpieczne wyłączanie serwera


Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Siema, w poradniku postaram się napisać jak zapobiegać tzw. cofce po restarcie serwera.


Jeśli podczas działania serwera wpiszesz komendę reboot, to graczom może zniknąć ekwipunek lub usunąć expa.



Poradnik tworzony z myślą o nowych założycielach, przeważnie serwerów Hamachi!


Proszę zaoszczędzić sobie wyzwisk oraz spamu.



Aby temu zapobiec to przed każdym restartem trzeba


1. Wpisać z poziomu GM na chacie w grze




shutdown -r

2. Poczekać około 5min, aby wszystko się zapisało w bazie..


3. Wpisać ponownie




shutdown -r now

4. Po wylogowaniu wszystkich z gry, można spokojnie wpisać komendę




reboot

po stronie serwera.



Nic nie powinno zniknąć. Zaoszczędzicie sobie spamu oraz zażaleń graczy. :-)


Pozdrawiam.


Do wygrania serwer dedykowany na miesiąc o wartości 70zł!

Weź udział już teraz. :-) 100% pewniak!

Opublikowano

W 1. PKT każesz wpisać shutdown -r - Ta komenda wywala każdego z serwera, to jak Ci kurwa wpiszę shutdown -r now, jak nie wejdę na serwer, zastanów się co Ty piszesz.

Opublikowano

@up

GM nigdy nie wywala z serwera.

 

Co Ty gadasz, nie wiem jak masz hamachi z .100 to tak, na dedyku wywala :) Wpiszesz shutdown -r i po 10 sec każdego prawie wywala zostanie 30-70 osób z np. 500 osób i wywala ich i Ciebie, znam to z własnego doświadczenia.

Opublikowano

Mnie na dedyku nie wywalało, lol.

Nie dyskutuj z idiotami, hejtuje każdy temat, a sam nic od siebie nie daje.

 

Mądralo wywala dopiero po wpisaniu shutdown -r now, a nie po shutdownie..

Do wygrania serwer dedykowany na miesiąc o wartości 70zł!

Weź udział już teraz. :-) 100% pewniak!

Opublikowano

Nie dyskutuj z idiotami, hejtuje każdy temat, a sam nic od siebie nie daje.

 

Mądralo wywala dopiero po wpisaniu shutdown -r now, a nie po shutdownie..

 

Idiotą to Ty możesz być :)

 

Temat bezsensowny, zaśmieca tylko dysk... Takie coś poznawaliśmy w 2k9 roku... Nie zniżaj do 2k9 roku :)

Opublikowano

I jeżeli masz dedyka to czekać tylko, aż wyjebie Ci błąd w bsd'eku i potem nie wejdziesz do ssh/ftp/mysql.

Wystarczy restart serwera gry nie systemu.

 

killall game

[minuta]

killall db

Opublikowano

I jeżeli masz dedyka to czekać tylko, aż wyjebie Ci błąd w bsd'eku i potem nie wejdziesz do ssh/ftp/mysql.

Wystarczy restart serwera gry nie systemu.

 

killall game

[minuta]

killall db

#!/bin/sh

killall -TERM game && killall -TERM db

Oczywiście po wpisaniu /shutdown w grze.

Opublikowano

 

Poradnik tworzony z myślą o nowych założycielach, przeważnie serwerów Hamachi!

 

Proszę zaoszczędzić sobie wyzwisk oraz spamu.

 

Sheila z 2k9? Podaj linka do tutoriala, jak bezpiecznie wyłączyć serwer..

Pytania się nie liczą :)

Do wygrania serwer dedykowany na miesiąc o wartości 70zł!

Weź udział już teraz. :-) 100% pewniak!

Opublikowano

 

shutdown -r

shutdown -r now

reboot

 

wszystkie te komendy wpisujemy po stronie serwera (nie w grze, bo gra komendy z shutdown zaakceptuje jako zwykły /shutdown, gdyż ten nie przyjmuje żadnych dodatkowych parametrów).

57199140501148694665.png

Gość krzywy231
Opublikowano

a myślałem, że trzeba kabel wyjąć.

Opublikowano

te, dzięki za tuta. Kogz poradnik.

"Kiedy nie chcesz - szukasz powodów. Gdy chcesz - szukasz sposobów"

Opublikowano

a myślałem, że trzeba kabel wyjąć.

 

Ja też ale jednak się zdziwiłem, ale no cóż temat nie potrzebny bo to każdy wie -.- Zaśmiecasz dysk MPCForum tylko.

Opublikowano

Ja też ale jednak się zdziwiłem, ale no cóż temat nie potrzebny bo to każdy wie -.- Zaśmiecasz dysk MPCForum tylko.

Poproś o usunięcie konta, bo zaśmieca tylko dysk na MPC :)

 

 

wszystkie te komendy wpisujemy po stronie serwera (nie w grze, bo gra komendy z shutdown zaakceptuje jako zwykły /shutdown, gdyż ten nie przyjmuje żadnych dodatkowych parametrów).

Jak robiłem tym sposobem, to wszystko było ok, 0 cofek :)

Do wygrania serwer dedykowany na miesiąc o wartości 70zł!

Weź udział już teraz. :-) 100% pewniak!

Opublikowano

Blester, masz 0 wiedzy , wyczytałeś w necie, i publikujesz, szkoda spóźniłeś się o 4 lata..

 

I jeżeli masz dedyka to czekać tylko, aż wyjebie Ci błąd w bsd'eku i potem nie wejdziesz do ssh/ftp/mysql.

Wystarczy restart serwera gry nie systemu.

 

killall game

[minuta]

killall db

 

Dokładnie, on nie wie co robi..

 

 

O kur*wa to tak się robi o.O?

 

 

Tak, tak to się robi, dokładnie tak się nie robi ; p

 

 

O kurwa znów się czegoś mądrego dowiedziałem o.O

 

No widzisz, jak forum Cie uczy <lol2> haha ; p

 

 

Mnie na dedyku nie wywalało, lol.

 

No mnie jakoś wywalało.

Opublikowano

W 1. PKT każesz wpisać shutdown -r - Ta komenda wywala każdego z serwera, to jak Ci kurwa wpiszę shutdown -r now, jak nie wejdę na serwer, zastanów się co Ty piszesz.

Zamiast mózgu masz kapustę :)

po pierwsze ta komenda nie zadziała w grze :)

Po drugie wywala wszystkich prócz GM'ów

sygna.jpg

Opublikowano

Wytłumaczcie mi po co restartować serwer skoro można zamknąć kilka procesów?

 

@Down np. tak. Na niektórych serwerach nie można używać reboota ani shutdown -r now. To się może zakończyć trybem rescue.

 

 

Dobra ja się nie odzywam, bo same prosy tu są. :<

logoopm.png

Opublikowano

Wytłumaczcie mi po co restartować serwer skoro można zamknąć kilka procesów?

 

killall -TERM game && killall -TERM db

 

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...