Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

[Poprawa] wierzchowce


Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam. Chciałbym poprawić quest tak kiedy użyjemy raz pieczęci 52053 to siadamy na mounta ( to już mam )

Kiedy będziemy chcieli użyć drugi raz pieczęci to odwołuje nam mounta ( to dodać )

 

Quest :

http://wklej.to/iE5Le
Oraz jak dodać do tych mountów bonusy ( takie jak opisane w quescie ) żeby działały jak tylko jeździmy / używamy mounta

 

 

Ps. Pieczęć nie jest zakładana

 

Z góry dziękuje i pozdrawiam.

Opublikowano

Znalazłem gdzieś komentarz użytkownika :


Wystarczy użyć funkcji pc.mount_bonus()

Tylko jak to tutaj użyć poprawnie aby działało bez zarzutów ?
Opublikowano

when 52053.use begin -- Uzupełnij ID

if pc.mount() then

pc.unmount()

 

i jeden end na koncu dodaj ;)

daj znak czy dziala

Opublikowano

sprawdzę jak maszynę od nowa postawie a jak narazie nie mam plików do clienta od terenzo bo coś on ma kłopoty ze stroną :P

 

 

Niestety nie działa taka opcja co podałeś.

Opublikowano

A tak ?

 

 

when 52053.use begin -- Uzupełnij ID
if pc.mount() == true  then
pc.unmount()
 

nexi.png

 

CYTOWAĆ MOJE POSTY, JEŚLI LICZYCIE NA POMOC !!

Opublikowano

Wtedy wgl mi się nic nie dzieje a quest wgrywa się prawidłowo

 

 
---------------------
-- Quest by Mondes --
---------------------
quest Wierzchowiec begin
state start begin
when 52053.use begin -- Uzupełnij ID
if pc.mount() == true  then
pc.unmount()
if pc.get_horse_level() >= 20 then  -- Lvl konia
say_title("Wierzchowiec:")
say("Czesc,[ENTER]wybierz wierzchowca na ktorym chcialbys jezdzic:")
                local s = select("Dziki Lew - 100 Wartość Ataku", "Dziki Tygrys - 100 Obrona", "Anuluj")
                    if s == 3 then
                            return
                        elseif s == 1 then
                            pc.mount(20207)
                        elseif s == 2 then
                            pc.mount(20208)
else
say_title("Wierzchowiec:")
say("")
say("Nie posiadasz 20 poziomu konia.")
end
end -- if
end -- when
end -- state
end -- quest
end
Opublikowano

A tak w ogóle nadałeś itemowi odpowiednie type i substype. I czy w ogóle masz takie funkcje w na serwie jak pc.mount i pc.unmount ?

nexi.png

 

CYTOWAĆ MOJE POSTY, JEŚLI LICZYCIE NA POMOC !!

Opublikowano

Funkcje są oraz type i subtype prawidłowe 18/10

 

Ten quest mi działa prawidłowo : ( nie patrze na jakoś pisania tego bo porażka ale uczę się :P :)

 

 

 

 
---------------------
-- Quest by Mondes --
---------------------
quest Wierzchowiec begin
state start begin
when 52053.use begin -- Uzupełnij ID
if pc.get_horse_level() >= 20 then  -- Lvl konia
say_title("Wierzchowiec:")
say("Czesc,[ENTER]wybierz wierzchowca na ktorym chcialbys jezdzic:")
                local s = select("Dziki Lew - 100 Wartość Ataku", "Dziki Tygrys - 100 Obrona", "Anuluj")
                    if s == 3 then
                            return
                        elseif s == 1 then
                            pc.mount(20207)
                        elseif s == 2 then
                            pc.mount(20208)
end
end
end
when 52053.use begin -- Uzupełnij ID
if pc.get_horse_level() <= 20 then  -- Lvl konia
say_title("Informacja:")
say("Aby otrzymać możliwość jazdy na Wierzchowcu")
say("Musisz posiadać minimum 20 poziom konia!")
end
end
end
end
[/spoiler]
Opublikowano
Opublikowano

Dałem ale jak wybiorę mounta wsiadam na niego klikam ponownie ID 52053 to znowu mam say'a z wyborem wybieram to zsiada i ponownie wsiada mi na mounta.

Opublikowano

No i oto chodziło :D

 

Weź napisz jak to ma być bo już nie ogarniam :D

Opublikowano

Nadal nie trybi tak jak chce .

Chodzi o to że jak raz kliknę na pieczęć to mam do wyboru na którym wierzchowcu jeździć a gdy już bd na wierzchowcu i kliknę ponownie na pieczęć to zsiada mi z mounta.

Opublikowano

Wgraj jeszcze raz. Tylko skopiuj zawartość z mojego linku. Bo ja zrobiłem edita, gdyż dodałem złą funkcje. Wgraj ponownie i zobacz.

nexi.png

 

CYTOWAĆ MOJE POSTY, JEŚLI LICZYCIE NA POMOC !!

Opublikowano

Tak czułem że tam brakuję tej funkcji ale nie chciałem się wtrącać bo nie zbyt się na tym znam :P

Oczywiście like bo działa tak jak chciałem .

 

Mam jeszcze jedno pytanie, jak dodać do tego bonusy takie jak w opisie ( wartość ataku oraz obrona ) tak aby po zejściu z mounta znikał bonus i nie dało się tego jakoś zbugować.

Opublikowano

tam gdzie masz opcje wsiadania na monuta możesz po prostu ustawić bonus type

 

affect.add_colect()
 

 

a następnie gdy masz opcje pc.unmount to dajesz

 

affect.remove()
 

nexi.png

 

CYTOWAĆ MOJE POSTY, JEŚLI LICZYCIE NA POMOC !!

Opublikowano

Ktoś pisał aby dodać tak :

 

pc.mount_bonus()
 

 

A jak dodam tak jak Ty napisałeś to się nie zbuguję jak bd zsiadali CTRL + G albo kombinacjami ?

Opublikowano

Z resztą po co to? Skoro sam możesz zablokować zsiadanie za pomocą tych kombinacji. Więc dodatkowe linijki tu nie potrzebne , wystarczy to zablokować i po kłopocie.

nexi.png

 

CYTOWAĆ MOJE POSTY, JEŚLI LICZYCIE NA POMOC !!

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...