Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

[TUT] Wszystko co powinnien widziec gracz o pluginie factions


szymcioh

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam w moim nowym (pierwszym) TuT-u na
temat factions ! Przedstawię wam w nim wszystkie ważne komendy te mniej znane jak i bardziej wystepujace w pluginie factions życze miłego czytania

PS. Serdecznie proszę o wybaczenie mi braku interpunkcji :)


Najbardziej podstawowa
komenda wydaje mi się /f help (numerek od 1-10 w zależności od
wersji języka pluginu może byś także 1-8) - pokazuje nam ona
listę dostępnych komend oraz ich specyfikacje

/f list

wpisanie tej
komendy spowoduje wyświetlenie się listy frakcje na serwerze możemy
dodać do niej numerek aby zobaczyć dana stronę listy

/f show/who

w tej komendzie
możemy wybrać czy chcemy wpisać /f who czy tez /f show oby dwie
komendy wyświetlaja to samo czyli informacje od danej frakcji jeżeli
napiszemy np. /f who PRO pokaże nam na informacje o gidli którą
nazywa się PRO a gdy nie wpiszemy konkretnej nazwy pokaże nam ona
dane frakcji w której aktualnie się znajdujemy

/f power

możemy dodaćdo niej nazwę gracza gdy wpiszemy np. /f power szymcioh pokaże nam
ona moc gracza szymcioh (o której za chwilkę bardziej się rozpisze
) a gdy pominiemy wpisywanie nazwy gracza pokaże nam ona naszaktualny stan
powera. Power w zależności od serwera może mieć inną skale
wartości (domyślnie od -10 do 10 ) suma powera wszystkich członków
frakcji jest brana pod uwagę a nie jednego gracza regeneruje się on
co określoną ilość czasu warto tu dodać iż podczas gdy walczymy
z potworami regeneruje się szybciej za to traci z każdym zabiciem .
Duża ilość powera jest kluczowa do stworzenia w miarę stabilnej
frakcji ponieważ jeżeli power jest wyższy niż ilość claimów
inne frakcje (nie licząc ally) nie mogą edytować naszego terenu

/f join

komenda /f join(frakcja) służy do dołączania do frakcji np. za pomocą komendy
/f join PRO dołączylibyśmy do frakcji o nazwie PRO o ile wcześniej
mieliśmy inv-a lub frakcja jest ogólno dostępna ale o tym potem


/f leave

Dzięki tej
komendzie opuszczamy frakcje w której aktualnie się znajdujemy

/f c/chat -

to podobnie jakw /f who/show możemy sobie wybrać czy wolimy napisać /f c czy tez
/f chat obydwie komendy maja takie same właściwości gdy napiszemy
/f c p czy tez /f chat p będziemy pisali na chacie publicznym gdy /f
c a będziemy pisali na chacie gildi i sojuszników a /f c f tylko na
chacie gildyjnym

/f home

Komendaprzenosząca na ustawione home frakcji


/f create

komenda służącado utworzenia gildi np. /f create PRO utworzy frakcje o nzawie PRO
aby uzyc tej komendy nie możemy być w żadnej frakcji


/f desc

ustawia opisgildi który można sprawdzić za pomocą /f who które już
wczesniej opisywałem czy tez wchodząc teren danej frakcji


komendy dla
moderatorów i administratorów


/f tag

zmienia aktualna
nazwę gildi na jedna z wybranych np. /f tag PRO zmieni nasz aktualna
nazwę frakcji na PRO


/f open

Po wpisaniu tejkomendy gracze mogą dołączać do frakcji bez zaproszenia

/f invite/inv

Po raz kolejnymamy możliwość wyboru pomiędzy dwoma komendami które maja te
same właściwości ja jak zawsze preferuje ta krótszą :)
używamy jej np. w ten sposób /f inv szymcioh


/f deinv/deinvite

skasowanie zaproszenia

/f sethome

ustawa ona "dom"
naszej gildi na który gracze mogą się tp za pomocą komendy /f
home da się jej użyc jedynie na claimie frakcji

/f claim

zajmuje ona
teren na którym aktualnie znajdujemy się o ile mamy wystarczająca
ilość powera, jeżeli ten teren należy do innej frakcji i ma ona
więcej claimów niż powera oraz czy nie jest to claim "specjalny"


/f autoclaim

bardzo przydatnamoim zdaniem komenda zajmuje ona teren na ktorym znajdujemy sie

/f unclaim

oddaje teren
naszej gildi na którym aktualnie się znajdujemy


/f kick

dzięki tej komendzie możemy wyrzucić gracza z gildi używamy jej np. /f kick
szymcioh właśnie wyrzuciliśmy z gildi gracza o nazwie szymcioh


Komendy
administratora frakcji


/f mod

nadanie praw
określonemu graczu używamy przez np. /f mod szymcioh


/f admin

oddanie
administratora frakcji danej osobie np. /f admin szymcioh

/f title

nadanie rangi
graczowi która widać na chacie gildijnym oraz /f who np. /f title
szymcioh gornik

/f map

działanie tej
komendy jest bardzo trudno wytłumaczyć i pewnie większość z was
załapie jej działanie dopiero po dłuższym czasie :/ pokazuje ona
mape claimow

/f owner

Moja ukochana
komenda
<3
ustawia wyłąnczność danemu graczowi na claima np. /f onwer
szymcioh ustawi nam za tylko gracz o nazwie szymcioh no i oczywiście
moderatorzy jak i admin frakcji będą mogli edytować danego
claimagdy napiszemy /f owner stworzymy claima do edytowania tylko
przez administratorów i moderatorów frakcji jest to komenda
niesamowicie przydatna gdy prowadzimy frakcje z np. 10 czlonkami
(zdarzyło mi sie to pare razy) zapobiega ona przede wszystkim
okradaniu się przez samych siebie czlonków frakcji utrudnia to
wysłanie szpiega do frakcji który np. otworzy bramę do zamku przez
która zaatakuj oddziały wroga nie wiem czy jest jakiś lepszy
sposób (ja przynajmniej go nie znam) ale gdy chcemy usunąć ownera
używamy komendy /f unclaim a potem /f claim

/f disband

usuwa ona frakcje

/f ally

wysyła /akceptuje zaproszenie do sojuszu frakcji należy z nią uważać
ponieważ frakcje z ally mogą edytować sobie nawzajem tereny i tu
także przydaje się ownery aby zapobiec takim sytuacja ale wracając
do komendy używamy ja za pomocą np. /f ally PRO

/f neutral

to samo co z ally tylko ustawia profil neutralny

/f enemy

po raz kolejny to samo lecz z profilem agresywnym


Komendy
dla Administratora


/f bypass

podstawowa
komenda która pozwala na edycję terenu wszystkich gildii

/f claim warzone

pozwala wyznaczyć teren wojny

/f peaceful (nazwa gildii)

pozwala oznaczyc gildię jako przyjazną

/f claim safezone

pozwala wyznaczyć teren pokoju

/f chatspy on

pozwala
szpiegować chat gildii

/f lock

blokuje
możliwość korzystania z chatu !! (wszystkim)

/f relaod

resetuje plugin

/f saveall

zapisuje wszystko

/f version

pokazuje jaką wersję posiadamy

Działanie pluginu factions można przetestować świetnie na tym serwerze 46.29.17.183:25565

b_560_95_3.png




Opublikowano

Tak jak w tytule skupiłem się głównie na opisaniu komend dla przeciętnego zjadacza chleba :) ,a nie administratorów serwera ;). Może w przyszłym czasie zrobię kolejny tut-urial ale już bardziej związany z konfiguracja factions ^_^

Opublikowano

w moim poradniku sa wszystkie komendy i bardziej opisane niz w linku od ciebie :) Jest wiele poradnikow lecz wiekszosc jest niekompletna lub malo opisana w tym probowalem zapewnic oby dwie te cechy ;)

Opublikowano

Brakuje jeszcze komendy /f owner.

Parę błędów ortograficznych, brak wielkich liter, jakoś nieprzyjemnie mi się to czyta ;x

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

@up

Owner jest opisany i właśnie przez tą komendę postanowiłem stworzyć wógle ten poradnik :P



Nie łatwiej wpisać na serwerze /f help ?

Przede wszystkim nie na każdym serwerze jest spolszczone factions i osoby z mala znajomość języka angielskiego mogą sobie nie poradzić.

Opublikowano

Nie ma tu nic, czego wyświetlić się nie da, wpisując "/f help". Parę byków też strzeliłeś podczas pisania. Chociaż tyle, że najczęściej wszystkie te komendy są na serwerach opisane w języku angielskim - trudno znaleźć serwer ze spolszczonymi komendami.

Opublikowano

/f autoclaim

bardzo przydatnamoim zdaniem komenda zajmuje ona teren na ktorym znajdujemy sie

 

Na ile kratek sie claimuje ?

asaprocky_gif-1422823049.gif
XDDD

banner1.png
| PostWriter | ExKidMod Mc | exKidMod CoD | exAdministrator CoD4 Mpcforum | ExMentor |
 

Opublikowano

Ref

siema daj Like jeśli mnie popierasz w Jakiś np Komentarzu Itp

Mam serwer Minecraft Start już nie długo .....wejdz na profil i wejdz w Temat: SerwerZ Magią :D znajdziesz mnie na steam itp masz problemik zapytaj się mnie Postaram się pomóc piszcie na pw jeśli szukasz kogoś na serwer jest szansa że się zgodzę :D

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...