Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

[Pytanie] Jak zrobić z komputera dedyka


PanPim

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam

Mam pytanie jak zrobić z komuptera dedyka , mam neta podłączonego kablem , pomóżcie

Opublikowano

Wgraj liunxa, nie wyłączaj kompa przez 24/h, wywal z komputera zbędne części, zainwestuj w procesor i gb ram'u, ewentualnie zasilacz i jeszcze wiatraczek by Ci się nic nie spaliło.

 

 

Chyba że wolisz windowsa, w sumie na windowsie też może być dedyk!

 

 

Prościej.

 

Kup komputer bez monitora który będzie służył tylko i wyłącznie jako sprzęt do trzymania serwera

LAYOUT'Y POD SERWER MINECRAFT U MNIE. ZAPRASZAM PW

Opublikowano

@up

Ma racje, najlepszą możliwością jest kupienie komputera bez monitora.

Jeżeli będziesz chciał składać to pamiętaj, abyś wybrał odpowiednie wentylatory do procesora, zasilacza, i karty graficznej - która może być najtańcza. Potrzebujesz tylko RAM'u, i dobry procesor. A no i oczywiście dobry dysk twardy - do 500 gb z pewnością wystarczy

(: .ćyż usnes am eiN

Opublikowano

Zapewne ma około 10 mb gdzie upload będzie miał z 1 mb. :D

A żeby spamu nie było itp to potrzebne będzie ci takie cuś:

 

-Dobry procesor jakiś 4 rdzeniowy (nie musi to być intel jak inni będą ci pisać zapewne)

-Dobre, wydajne chłodzenie i ciche jeśli ma stać gdzieś w pokoju :)

-Ram gdzieś 16Gb 1600Mhz choć nie wymagane 1333 też da rade ;p

-Dyski twarde z szybkim zapisem oraz odczytem najlepiej ssd

-Internet 100 mb

-Karta graficzna może to być największy szajs np. zintegrowana :D

-Jakiś technik gdyż z tego co widzę sam tego wszystkiego nie ogarniesz

Opublikowano

@up

Ma racje, najlepszą możliwością jest kupienie komputera bez monitora.

Jeżeli będziesz chciał składać to pamiętaj, abyś wybrał odpowiednie wentylatory do procesora, zasilacza, i karty graficznej - która może być najtańcza. Potrzebujesz tylko RAM'u, i dobry procesor. A no i oczywiście dobry dysk twardy - do 500 gb z pewnością wystarczy

 

Popatrzyłeś na jeden parametr dysku... Ale najważniejsza jest szybkość dysku. Wolny dysk = ogromne lagi. Najlepiej zainwestować w dysk SSD. Jest o wiele droższy od zwykłego HDD, ale nawet kilkadziesiąt razy szybszy.

Opublikowano

Musisz mieć dobrego kompa . Drugi komputer aby zarządzać serwerem . Dużo pieniędzy na prąd , aby nie wyłączyć serwera przez 24/h

mihcio15.png

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...