Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

Serwer LAN po 5min gry z bratem ogromnie lagguje. HELP


Kali00

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam, otóż mam problem z serwerem LAN w minecrafcie na wersji 1.4.5. Gdy włącze serwer (poprzez kliknięcie ''Open to LAN'' ) to po upływie ok. 5 min zaczynają się straszne lagi( np. wykopie klocek a on wypada po 3sekundach). Nie ma znaczenia, czy dołączy do mnie brat - lagi i tak są. Jeżeli nie klikne tego ''open to lan'' to jest wszystko OK. Gramy z bratem na modach - czy to może być przyczyna? Jeśli tak, to może jest jakiś mod, który może te lagi powodować?? Wyłączałem już antywirusa ale to nie pomaga.

 

Lista modów, na których gramy:

 

AutoSwitch

EnchantView

gravitygun

rei_minimaps

Ruins

IngameInfo

Treecapitator

Jammy_Furniture_Mod

3Ditems

ArmorMovementMob

AtmosMobsv1_2.beta

backpack

BattleTowers

CraftGuide

CustomMobSpawner

MoCreatures

FamiliarsAPI

Familiars_ExtendedFamPack

Forge_LegendaryBeatsAlpha

InventoryTweaks

MeteorsMod

Minions

Paintball

Twilighforest

UpdateCheckerMod

OptiFine

 

 

Proszę o pomoc! Za sensowne odpowiedzi LIKE.

Opublikowano

Internet słaby... Jaka szybkość?

Members ---> Pro User ---> Postmaker ---> Black Member ---> MPC Champion ---> MPC Gold Member ---> MPC Winner

Opublikowano

Za dużo tych modów :D . Możliwe ... Lub słaby net , ale ja też mam słaby , to jak gram z bratem (ze 4/5 modów ) to lagów nie ma xD

Opublikowano

Internet raczej nie na 100%. Mam internet 25mb.

Na single nie ma takiego czegoś z tymi samymi modami.

Opublikowano

Niech panowie, co się gówno znają wyjdą. To nie jest wina neta, tylko kompa/routera

 

Kto stawia serwer? Na jakim sprzęcie, i jaki masz router

Opublikowano

@UP, dobrze gada, polać mu.

 

Najczęstszy powód lagowania w grze jest słaby komputer, lub wina routera (słaba jakość na Wi-Fi). Internet możesz mieć nawet 150mb/s, ale komputer tutaj także odpowiada za prace minecrafta. Najlepiej jakbyś podał swój sprzęt, wtedy możemy coś więcej powiedzieć na ten temat..

8372383248.png
Opublikowano

Chciałbym panów poinformować że jeśli się gra rzez lan (sieć lokalna) to internet (sieć globalna) jest do dupy potrzebny.

 

Obstawiam że jest to wina komputera, są to najzwyklejsze w świecie lagi serwera. Powiedzcie jakie macie komputery. Spróbujcie grać przez kabel LAN zamiast przez wifi.

Opublikowano

Procek: AMD Phenom II X4 965 Processor 3.39GHz

Karta graficzna: ATI Radeon 6850 HD

2GB ramu ( To nie jest raczej wina ramu, bo battlefield 3 potrzebuje więcej a chodzi mi na Ultra bez ścin )

Zasilacz Corsair CX600

Win7 32bit

 

Posiadam livebox'a i dotychczas nigdy takie coś mi się nie zdarzyło.

 

 

2'gi komputer:

 

Procek:Procek: AMD Phenom II X4 965 Processor 3.39GHz

Karta Graficzna: Geforce GTX 550Ti

8gb ramu

Zasilacz 500W

Win7 32bit

 

Ten 2-gi komputer stoi 1metr od liveboxa( jest połączony przez Wi-fi), a ten co stawiam na nim server jest połączony kablem z liveboxem

 

Coś mam jeszcze podać?

Opublikowano

Jak masz długi kabel, to podłącz oba nim

 

Czyli kabel nie idzie do routera, tylko bezpośrednio do drugiego kompa.

Opublikowano

Problem rozwiązany - dzięki za wszystkie odpowiedzi.

 

Stworzyłem nowy świat i już jest OK ( LOL? )

 

Temat do zamknięcia.

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...