Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

[Kupno] Nowy/używany telewizor/telewizor-monitor do 800 zł FullHD


TrueFaith

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Siemka ;p Koniec męczenia się na jakimś shicie sprzed 8 lat, pora na zmiany. Mam dwie opcje:

  • sprawić sobie nowy telewizor-monitor, a obecny TV dać matce + wywalić przez okno obecny monitor
  • sprawić sobie nowy telewizor, obecny wziąć jako monitor, a obecny monitor wywalić przez okno

Ogólnie to ma być tak: Tuner DVB-T MPEG4 (przyszłościowo, jednak może i kupie dekoder to nie konieczne jak ma być coś lepszego) , 1920x1080 rozdziałka, matryca LCD + ewentualne podświetlenie LED i conajmniej 20 cali. Jeśli chodzi o mój obecny TV który poszedłby jako monitor w razie W to: Grundig Lenaro 19 LW 49-7710, od niego oczy nie bolą po 30 min siedzenia.

 

Jak coś to tutaj kryteria małe:

http://allegro.pl/telewizory-lcd-14241?a_enum%5B1441%5D%5B1%5D=1&a_enum%5B2511%5D%5B2%5D=2&a_text_f%5B194%5D%5B0%5D=20&a_text_f%5B194%5D%5B1%5D=&a_text_i%5B1449%5D%5B0%5D=&a_text_i%5B1449%5D%5B1%5D=&a_text_i%5B1446%5D%5B0%5D=&a_text_i%5B1446%5D%5B1%5D=&buy=4&distance=1&listing_sel=2&listing_interval=7&postcode_enabled=0&state=0&offer_type=1&city=&order=p&postcode=&price_from=&price_to=800&change_view=Poka%C5%BC%C2%A0%3E

http://allegro.pl/telewizory-led-73167?a_enum%5B1441%5D%5B1%5D=1&a_enum%5B2511%5D%5B2%5D=2&a_text_f%5B194%5D%5B0%5D=20&a_text_f%5B194%5D%5B1%5D=&a_text_i%5B1449%5D%5B0%5D=&a_text_i%5B1449%5D%5B1%5D=&a_text_i%5B1446%5D%5B0%5D=&a_text_i%5B1446%5D%5B1%5D=&buy=4&distance=1&listing_sel=2&listing_interval=7&postcode_enabled=0&state=0&offer_type=1&city=&order=p&postcode=&price_from=&price_to=800&change_view=Poka%C5%BC%C2%A0%3E

Opublikowano

Oczywiście znowu cofka ;p robem wszystko co ważne mi powiedział, ale proszę jeszcze raz o link. I taka mała rzecz - czy ten TV jest czerwony ? O ile znalazłem dobry model (t23b350) to wszystkie są czerwone lekko...

Opublikowano

http://allegro.pl/samsung-23-led-t23b350-mpeg4-usb-divx-pip-gratisy-i2917257666.html

no nie całkiem, to tak ciemna czerwień prawie bordo ze widać normalnie jak czarne , dopiero przy jasnym oświetleniu wychodzi właściwy kolor

 

ale to normalne dla tej lini samsungów i wygląda naprawdę przyjemnie pasując wzornictwem praktycznie do każdego wystroju

If you = stupid then

insert(foot.in.your.ass)

end if

licznik-54-96732-stat.png

Opublikowano

Do tapety biało-zielonej + jasne mebelki wątpię :P Aczkolwiek już zobaczyłem kilka zdjęć na żywo i jest dość dobrze.

 

Wiem że kombinuje jak nie wiem jednak każde 50 zł się liczy :P Może coś LG ? Konkretniej:

 

http://allegro.pl/led-lg-85176/przekatna-ekranu-cale-from-21,przekatna-ekranu-cale-to-24,tak,mpeg-4?a_enum%5B1441%5D%5B1%5D=1&a_enum%5B2511%5D%5B2%5D=2&a_text_f%5B194%5D%5B0%5D=21&a_text_f%5B194%5D%5B1%5D=24&a_text_i%5B1446%5D%5B0%5D=&a_text_i%5B1446%5D%5B1%5D=&a_text_i%5B1449%5D%5B0%5D=&a_text_i%5B1449%5D%5B1%5D=&buy=4&change_view=1&distance=1&listing_interval=7&listing_sel=2&offer_type=1&order=p&postcode_enabled=0&price_to=800&state=0

 

Mogą być te 21/22 cale, większej różnicy mi to nie zrobi a widzę że różnica 100 zł pomiędzy niektórymi. Jeszcze założę osobny temat czy moja grafa pociągnie taki monitor przy grach ;p

Opublikowano

też dobry, nie widziałem go wcześniej bo dopiero pojawił się w tej atrakcyjnej cenie ;)

 

osobiście mam tylko zastrzeżenia co do matryc, kolorystycznie minie odpowiadają i wole Samsunga

If you = stupid then

insert(foot.in.your.ass)

end if

licznik-54-96732-stat.png

Opublikowano

Czyli ewentualnie tego M2232D za 680 zł mogę brać ? Jaka różnica pomiędzy nim a M2252D ? Bo chyba IPS ten drugi (droższy 50 zł)

Opublikowano

tak IPS , ogólnie to samo tylko inna matryca

 

warto z IPS kupić

If you = stupid then

insert(foot.in.your.ass)

end if

licznik-54-96732-stat.png

Opublikowano

Na dzisiaj już limit lajków jak coś.

 

Opisałbyś co to to IPS konkretniej ? Nie mogę wygooglować. Coś tam znalazłem że chodzi o kolory, jednak siedząc przez 7-8 lat na monitorze wartym obecnie nic, lub z 50 zł chyba wystarczy mi ten zwykły LED LCD :P

Opublikowano

Z tych LG modele M2x52/32 sa z matrycami IPS, modele M2x80 sa z matrycami TN-TFT, modele z D na poczatku maja matryce obslugujaca 3D.

 

Dla normalnego uzytkownika roznica miedzy IPS a TFT-TN jest nieduza, jednak dla maniakow (np. graficy) roznica w kolorach i jakosci obrazu jest duza.

 

Ja mam model DM2780D-PZ i roznica miedzy M2352D (u kolegi) dla mnie nie jest duza.

Opublikowano

Dobra, a jak jest z graniem fullhd z grafą 512mb/1gb ? co do 512mb wiem że pewnie będzie bardziej pokaz slajdów, jednak 1gb kiedyś były (np. 6950) i się grało lajtem fullhd ultra :P Właśnie myślę nad HD6950.

 

PS biorę tego LG za 680 na 99%, tylko myślę czy teraz czy po zmianie grafy

Opublikowano

Ja wiem tyle, ze moja HD4870 512 ma za malo pamieci tylko przy GTA IV przy rozdzielczosci 1680x1050. Mysle ze jakas 1GB w fullhd w grach niewymagajacych wiele pamieci graficznej powinna sobie poradzic. HD6950 bedzie sobie radzic w fullhd bez wiekszych problemow, tylko gry takie jak np. AC3 czy GTAIV czy tez FC3 w FHD wymagaja wiecej pamieci (2GB wystarcza na styk) wiec wersja 1GB moze sobie nie poradzic (chociaz innych wersji z pamiecia wieksza niz 1GB nie ma).

 

#EDIT

Jednak sa wersje 2GB.

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...