Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

[Q] Zestaw komputerowy do gier. Czy wszystko jest w porządku?


Tabacashi

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Hej.

 

Właśnie zamierzam zamówić zestaw na stronie internetowej "morele.net". Zrobiłem już wiele tematów, w których mi pomogliście i po wielu zmianach, ostatecznie pytam. Czy jest wszystko tak jak należy i czy czegoś nie brakuje, co do zmiany.

 

Z góry dzięki.

 

Pozdrawiam,

Tabacashi.

 

 

 

Zestaw: Kliknij

Opublikowano

Pod nowsze gry 16 ? Pojebało ich ? Pod nowsze gry to 5/6 jak już. Komp idealny, jak masz kase to przytnij na SSD (daj 64GB) a dołóż do grafiki Sapphire HD7970 GHz Edition (to nie tylko OC ale też lepszy rdzeń graficzny)

Opublikowano

http://www.morele.ne...ry/info/AVESsg/

Złożony. Grafika Asus 7970 Matrix więcej chyba nie trzeba mówić ;P

MOBO-Asus P8Z68-V/GEN3 CPU-Intel Core i5 2500K(4,7GHz)+SilentiumPC Fortis HE1225

GPU-2xAsus 7870 DCII HDD-Western Digital 500GB, SATA/600, 64MB

PSU-OCZ ZX-Series 850W SLI Modular PSU 80Plus Gold CASE-Zalman Z9 U3

RAM-Kingston HyperX 2x4GB 1600MHz DDR3 NAP-Samsung DVD -/+ R/RW 22x

Opublikowano

Wytłumaczyłby mi ktoś co to jest OC i SSD? dużo tracę zabierając gb ssd? Nie mogę zostawić 120 i wziąć po prostu lepszą grafikę?

 

I czy ta karta graficzna, którą podał kolega wyżej jest lepsza?

Opublikowano

W chwili obecnej bije wszystkie prócz gtx 690.

O/c-Podkręcenie np. procesora, grafiki

SSD- Najnowsza technologia dysków, która zapewnia szybki transfer.

Oczywiście że możesz zostawić 120 gb, jeśli Ci starczy pieniędzy bierz :P

MOBO-Asus P8Z68-V/GEN3 CPU-Intel Core i5 2500K(4,7GHz)+SilentiumPC Fortis HE1225

GPU-2xAsus 7870 DCII HDD-Western Digital 500GB, SATA/600, 64MB

PSU-OCZ ZX-Series 850W SLI Modular PSU 80Plus Gold CASE-Zalman Z9 U3

RAM-Kingston HyperX 2x4GB 1600MHz DDR3 NAP-Samsung DVD -/+ R/RW 22x

Opublikowano

Po co drogiego ROG'a? Można zaoszczędzić sporo na tym biorąc GHz Edition od GB i masz to samo.

 

 

CASE w takim budżecie? Dołóż do Arc Midi/CM690

Opublikowano

Sterowanie napięciami prosto z karty graficznej, zwiększanie obrotów i kilka innych pierdółek ;) Ale z drugiej strony faktycznie nie będzie mu to potrzebne, bo aż takiego oc nie będzie robił ;)

MOBO-Asus P8Z68-V/GEN3 CPU-Intel Core i5 2500K(4,7GHz)+SilentiumPC Fortis HE1225

GPU-2xAsus 7870 DCII HDD-Western Digital 500GB, SATA/600, 64MB

PSU-OCZ ZX-Series 850W SLI Modular PSU 80Plus Gold CASE-Zalman Z9 U3

RAM-Kingston HyperX 2x4GB 1600MHz DDR3 NAP-Samsung DVD -/+ R/RW 22x

Opublikowano

Czyli opłaca mi się to zmieniać w jakiś sposób? SSD dobre? Zasilacz ogarnie to wszystko?

 

To jest różnica 200 zł. Opłaca mi się dopłacać tyle za te funkcje? SSD jest w porządku? Zasilacz ogarnie?

Opublikowano

Czyli opłaca mi się to zmieniać w jakiś sposób? SSD dobre? Zasilacz ogarnie to wszystko?

 

To jest różnica 200 zł. Opłaca mi się dopłacać tyle za te funkcje? SSD jest w porządku? Zasilacz ogarnie?

Tak ssd bierz. Tą droższą kartę bierz tylko gdy zamierzasz ekstremalnie podkręcać, jeśli nie bierz tą tańszą. Tak zasilacz na spokojnie starczy :D

MOBO-Asus P8Z68-V/GEN3 CPU-Intel Core i5 2500K(4,7GHz)+SilentiumPC Fortis HE1225

GPU-2xAsus 7870 DCII HDD-Western Digital 500GB, SATA/600, 64MB

PSU-OCZ ZX-Series 850W SLI Modular PSU 80Plus Gold CASE-Zalman Z9 U3

RAM-Kingston HyperX 2x4GB 1600MHz DDR3 NAP-Samsung DVD -/+ R/RW 22x

Opublikowano

Wielkie dzięki. Brać? Buda w porządku? (Mam zamiar jeszcze kupić monitor.) To nie jest tak, że im więcej zasilacz ma watów, tym lepiej?

 

Finalna wersja.

 

I jeszcze jedno. Co to "CASE"?

 

Z góry dzięki za odpowiedź.

Opublikowano

Case obudowa. Tylko tak jak mówiłem, ta karta służy do podkręcania. Nie zmarnuj jej :D

MOBO-Asus P8Z68-V/GEN3 CPU-Intel Core i5 2500K(4,7GHz)+SilentiumPC Fortis HE1225

GPU-2xAsus 7870 DCII HDD-Western Digital 500GB, SATA/600, 64MB

PSU-OCZ ZX-Series 850W SLI Modular PSU 80Plus Gold CASE-Zalman Z9 U3

RAM-Kingston HyperX 2x4GB 1600MHz DDR3 NAP-Samsung DVD -/+ R/RW 22x

Opublikowano

I jeszcze chciałem zapytać się o monitor do tych parametrów?

 

Najlepiej 27", do obróbki graficznej przede wszystkim. Do obróbki zdjęć też fajnie by było.

 

Co polecacie?

 

I co z tą obudową?

 

Zasilacz 100% uciągnie (z monitorem)?

 

 

Bez obudowy i bez monitora

 

Ma ktoś jakieś pomysły?

 

Dzisiaj chciałbym zamawiać.

  • 1 miesiąc temu...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...