Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

[Poradnik] Bezpieczeństwo twojego konta.


NuclearSun

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

 

Głównym celem tego poradnika jest zlikwidowanie tzw. ''podsłuchu''

To jest dla naszego bezpieczeństwa dowiemy się czy ktoś nas nie podsłuchuje.

Jak to zrobić?

''Wszystko odbywa się w systemie nic nie będziemy ściągać''.

 

1.Uruchamiamy konsole ''CMD (MS-DOS), robimy to w następujący sposób.

START -> URUCHOM i w okienku wpisujemy CMD potem wpisujemy NETSTAT .

Teraz interesują nas dwie kolumny ''Obcy Adres'' i ''Stan''.

Obcy adres - IP osób trzecich.

Stan - pokazuje nam co dane IP robi na naszym komputerze.

 

Kiedy w tabeli ''stan'' jest wyświetlone podsłuchiwanie a w tabeli ''oby adres''

mamy 0.0.0.0.0 to oznacza że wszystko jest w porządku.Powinniśmy

się obawiać, tylko wtedy kiedy w tabeli mamy adres np.12.123.2.12 to

znaczy że ktoś nas podsłuchuje.

2. Przejdźmy teraz do tabeli ''PID'' numery, które odpowiadają

procesom jakie nas podsłuchują.Gdy chcemy je zobaczyć wciskamy

następująca kombinacje klawiszy ''ctr+alt+delete'' i mamy menadżer zadań.

 

Klikamy ''widok'' -> ''wybierz kolumny'' -> zanaczamy ''PID'' i zatwierdzamy. I obok nazwy procesu mamy tabelkę ''PID''

 

3.I wracamy do CMD - jeżeli mamy podsłuch na komputerze to szukamy jego nr PID w Menedżerze urządzeń.Gdy znajdziemy dany proces zaznaczamy go i i klikamy zakończ proces.I tak właśnie podsłuch został usunięty.

 

 

 

Gdy opanujemy tą operację po każdym włączeniu komputera ogarniemy to w 40 sek.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

To wszystko o de mnie, mam nadzieje że teraz będziecie mieli mniej włamów itp.BUJA !

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...