Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

[Q] Jaki zasilacz to takiego sprzętu


Tabacashi

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam.

 

Tak jak w temacie. Nie wiem, czy zasilacz do takich parametrów nie jest za słaby. Co o tym sądzicie?

 

 

 

CPU: Procesor Intel CORE I5 2500K 3.3GHz LGA1155 BOX

 

GPU: Karta graficzna Sapphire Radeon HD7970 3072MB DDR5/384bit DVI/HDMI/DP PCI-E

 

PŁYTA GŁÓWNA: igabyte GA-Z77X-D3H Intel Z77 LGA 1155 (3xPCX/VGA/DZW/GLAN/SATA3/USB3/RAID/DDR3/SLI/CROSSFIRE)

 

RAM: Corsair XMS3 8GB, 1600MHz DDR3, 9-9-9-2, with Classic Heat Spreader,for Core

 

ZASILACZ: Zasilacz XFX Core 550W 120mm 80+

 

SSD: Samsung MZ-7TD120BW

 

DYSK TWARDY: Western Digital Caviar Blue, 3.5'', 500GB, SATA III, 7200RPM (WD5000AAKX) OEM

 

OBUDOWA: Zalman Z11 PLUS

 

MONITOR: Monitor LED LG IPS234V-PN

 

CHŁODZENIE CPU: Thermalright HR-02 - Macho - Black White

 

I czy odczuję jakąś różnicę biorąc 16 GB ramu, a nie 8

Z góry dzięki za odpowiedź,

pozdrawiam.

Opublikowano

Nie odczujesz różnicy pomiędzy 8Gb, a 16.

Zasilacz spokojnie ogarnie.

Płyta główna do zmiany na:

MSI Z77 G55

 

http://www.ceneo.pl/15993096#tab=spec

1372333810-U137250.jpg

Opublikowano

Mhm.

 

Czyli zostawić 8, podmienić płytę główną i zostawić zasilacz?

 

Jak coś dla mnie nie ma problemu z budżetem. Mogę dopłacić i mieć lepszy sprzęt, jeżeli o to chodzi.

Opublikowano

Z11 jest nieudaną obudową. Lepszym rozwiązaniem będzie Regnum, do którego można zamontować chłodzenie cieczą :)

MOBO-Asus P8Z68-V/GEN3 CPU-Intel Core i5 2500K(4,7GHz)+SilentiumPC Fortis HE1225

GPU-2xAsus 7870 DCII HDD-Western Digital 500GB, SATA/600, 64MB

PSU-OCZ ZX-Series 850W SLI Modular PSU 80Plus Gold CASE-Zalman Z9 U3

RAM-Kingston HyperX 2x4GB 1600MHz DDR3 NAP-Samsung DVD -/+ R/RW 22x

Opublikowano

Zasilacz jak już to można mniej a nie więcej, po co Ci chłodzenie cieczą ? Obecnie większość powietrznych są lepsze niż te cieczą ponieważ o wiele ciszej pracują.

Opublikowano

Obecnie większość powietrznych są lepsze niż te cieczą ponieważ o wiele ciszej pracują.

Prawdziwy LQ jest min. 30% cichszy i o 50% wydajniejszy od chłodzenia powietrzem (AC). LQ służy do ekstremalnego podkręcania podzespołów komputera np. ram, cpu, gpu. Oczywiście mówię o profesjonalnym LQ, nie o zestawie za 400 zł które rzeczywiście są głośne i niewydajne. Żaden AC nie jest wydajniejszy od LQ z prawdziwego zdarzenia. Bloki, pompy, rezerwuary można dokupić w każdej chwili. Postaram się jeszcze dziś zrobić tuta o LQ.

MOBO-Asus P8Z68-V/GEN3 CPU-Intel Core i5 2500K(4,7GHz)+SilentiumPC Fortis HE1225

GPU-2xAsus 7870 DCII HDD-Western Digital 500GB, SATA/600, 64MB

PSU-OCZ ZX-Series 850W SLI Modular PSU 80Plus Gold CASE-Zalman Z9 U3

RAM-Kingston HyperX 2x4GB 1600MHz DDR3 NAP-Samsung DVD -/+ R/RW 22x

Opublikowano

wiki - cena. Za 130 masz AC lepszy od wlasnie takiego LQ za 4 stowy :P

 

Jak chcesz krecic to SielntiumPC Fortis lub SilentiumPC Fera PRO ewentualnie Thermalright HR-02 Macho Black-White

 

Po za tym zamiast LQ za tysiąc złotych lepiej kupić "kubeczek" na azot za 2-3 stowy od chińczyków + beczułke z ciekłym azotem :D ew. zajebać z NASA jak to ktoś ujął :D

Opublikowano

Do zwykłego czyli np. 4.2 albo 4.5 spokojnie wystarczy Ci Ac typu Fortis, Macho itd. LQ jak napisałem przy ekstremalnym podkręceniu :) Nie wiki :P Jak miałbym wybrać ciekły azot, to walałbym chłodzenie gazowe ;)

MOBO-Asus P8Z68-V/GEN3 CPU-Intel Core i5 2500K(4,7GHz)+SilentiumPC Fortis HE1225

GPU-2xAsus 7870 DCII HDD-Western Digital 500GB, SATA/600, 64MB

PSU-OCZ ZX-Series 850W SLI Modular PSU 80Plus Gold CASE-Zalman Z9 U3

RAM-Kingston HyperX 2x4GB 1600MHz DDR3 NAP-Samsung DVD -/+ R/RW 22x

Opublikowano

wiki - cena. Za 130 masz AC lepszy od wlasnie takiego LQ za 4 stowy :P

 

Jak chcesz krecic to SielntiumPC Fortis lub SilentiumPC Fera PRO ewentualnie Thermalright HR-02 Macho Black-White

 

Po za tym zamiast LQ za tysiąc złotych lepiej kupić "kubeczek" na azot za 2-3 stowy od chińczyków + beczułke z ciekłym azotem :D ew. zajebać z NASA jak to ktoś ujął :D

 

Pozdro, jak ty porównujesz kompaktowe chłodzenia wodne z Macho. Wiadome, że Macho wygra, ale gdy już sobie złożysz zestaw z bloku, chłodnicy, pompki, reza, płynu co ci da z 1000-1200zł to żadne AC nie jest w stanie pobić tego.

  • 1 miesiąc temu...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...