Skocz do zawartości

[Tut] Instalacja pluginów amxx

aprzestan

Rekomendowane odpowiedzi

I. Pluginy występują w dwóch formatach ?.sma? oraz ?.amxx?:

.sma - Pliki w formacie ?.sma? są to pliki źródłowe pluginów, aby można było uruchomić je na naszym serwerze należy je przekompilować na format ?.amxx?, jak to zrobić masz opisane w TYM artykule.

.amxx - Pliki w formacie ?.amxx? są to już przekompilowane pluginy pod AmxMod X, czyli gotowe do instalacji na naszym serwerze.

II. Przedstawię instalację pluginu o przykładowej nazwie nazwa.amxx

1. Wrzucamy plik nazwa.amxx do folderu amxmodx/plugins

2. Otwieramy w edytorze tekstowym, najlepiej w ?wordpad? plik amxmodx/configs/plugins.ini i dopisujemy na samym końcu:

nazwa.amxx

Następnie zapisujemy zmiany w pliku.

3 Jeśli w opisie pluginu są podane jakieś cvary (ustawienia np. "amx_costam") to otwieramy w edytorze tekstowym, najlepiej w ?wordpad? plik amxmodx/configs/amxx.cfg i dopisujemy na samym końcu dany cvar i jego wartośc (np. amx_costam 1). Zapisujemy zmiany.

III. Gdy ściągamy gotowe pluginy (szczególnie te rozbudowane) to najczęściej mamy dostępne kilka folderów. Najlepiej omówię co znajduje się w tych wszystkich folderach AmxMod X?a, abyście wiedzieli gdzie należy umieszczać pozostałe pliki:

configs - Są tu wszystkie pliki konfiguracyjne AmxX?a oraz pluginów. Pliki?.ini? oraz ?.cfg?.

data - Jest to folder przechowujący statystyki w formacie ?.dat?, zawiera on również bardzo ważny folder o nazwie lang w którym przechowywane są pliki językowe wszystkich pluginów w formacie ?.txt?.

modules - w tym folderze zawarte są wszystkie moduły ?.dll? dla windows i ?.so? dla linuxa.

plugins - Tutaj wrzucamy wszystkie pliki ?.amxx?.

scripting - Tutak wrzucamy wszystkie pliki ?.sma?.

Żródło:mój mózg

PROSZĘ O ZJDĘCIE KILKA %

05579026465146431726.png

Odpalę blanta z ranka, bo pierdole świat cały,

Jedno jest pewne, nigdy nie odbierze mi wiary.

Za bardzo wierze, stary, w siebie, jak egoista,

Bo wierzyłem raz w kogoś i ta wiara już prysła,

Moderatorzy to Kur*yy na tym forum ! JebaN* pacany lat 10 i daja tylko warny buhahha jeb*ć psy ! Możecie mi zrobić loda :)

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający forum [Tut] Instalacja pluginów amxx   0 użytkowników
    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Dodaj nową pozycję...