Skocz do zawartości

[Kupno] (Allegro) 1400-1500 zł, Intel a AMD ?

matrixsen

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Zastanawiam się nad kupnem nowego kompa gdzieś tak do 1400-1500 zł. Ma on służyć do gier, PhotoShopa i C4D'a itp. mam nadzieję zagrać w SR3, TES V, GTA 4, CoD MW 1/2/3 i MC (Na YT sprawdzałem jak GT 610 się w tych grach sprawdza... powinna uciągnąć :) ) Na Allegro znalazłem 2 podobne zestawy, Jedyna różnica to procesor, Powiem bardzo ogólnie:

Pierwszy Zestaw :

http://allegro.pl/ivy-quad-i5-3330-4x-3ghz-8gb-ddr3-gt610-2gb-lodz-i2861418950.html

Procesor: i5 3330 4x 3.00GHz BOX

Karta Graficzna: GT 610 (2gb)

Ram : 8gb

Drugi:

http://allegro.pl/quad-4x3ghz-8gbddr3-500gb-gf-gt610-2gb-hdmi-led-i2848188303.html

Procesor: AMD QUAD X4 640 AM3 4 x 3Ghz 45NM

Niby procesory podobne.. ale niby czymś tam się różnią ;P Więc który lepszy ?

Hmm... a może macie jakieś Lepsze propozycje w podobnej cenie ?

P.S. Nie pisać mi "nie kupuj z allegro" bo mieszkam na takim zadupiu że było by mi ciężko zrobić to inaczej

P.S.2 Jeśli Linki są nie zgodne z reg. to napiszcie... Usunę :)

@UP Warn 5% za polecanie kompa z allegro

Będę tłukł to aż zrozumiecie, nie bierze się kompów z allegro !

Na morele składają i Ci pod nos przywożą, jaki problem ?

Jak user chce z allegro to na chuj się wpierdalasz.

Napisz z czym to śmieszne morele jest lepsze od sklepów na allegro....

Witam,

Zastanawiam się nad kupnem nowego kompa gdzieś tak do 1400-1500 zł. Ma on służyć do gier, PhotoShopa i C4D'a itp. mam nadzieję zagrać w SR3, TES V, GTA 4, CoD MW 1/2/3 i MC (Na YT sprawdzałem jak GT 610 się w tych grach sprawdza... powinna uciągnąć :) ) Na Allegro znalazłem 2 podobne zestawy, Jedyna różnica to procesor, Powiem bardzo ogólnie:

Pierwszy Zestaw :

http://allegro.pl/ivy-quad-i5-3330-4x-3ghz-8gb-ddr3-gt610-2gb-lodz-i2861418950.html

Procesor: i5 3330 4x 3.00GHz BOX

Drugi:

http://allegro.pl/quad-4x3ghz-8gbddr3-500gb-gf-gt610-2gb-hdmi-led-i2848188303.html

Procesor: AMD QUAD X4 640 AM3 4 x 3Ghz 45NM

Niby procesory podobne.. ale niby czymś tam się różnią ;P Więc który lepszy ?

Hmm... a może macie jakieś Lepsze propozycje w podobnej cenie ?

P.S. Nie pisać mi "nie kupuj z allegro" bo mieszkam na takim zadupiu że było by mi ciężko zrobić to inaczej

P.S.2 Jeśli Linki są nie zgodne z reg. to napiszcie... Usunę :)

Wejdź najlepiej na jakieś normalne forum o PC bo tutaj są pseudo informatycy którzy Ci nie pomogą tylko utrudniają życie innym

@A teraz daj 5% Kretonie niech twój e~~penis trochę podrośnie

Wejdź najlepiej na jakieś normalne forum o PC bo tutaj są pseudo informatycy którzy Ci nie pomogą tylko utrudniają życie innym

@A teraz daj 5% Kretonie

A teraz mi powiedz, na chuj ci procesor quad jeśli spali ci się po tygodniu?

Intel Pentium G860 (270 zł)

MSI P20-H61 (150 zł)

Crucial Ballistix 2x4GB (120 zł)

Western Digital Blue 500GB (220 zł)

Nagrywarka ASUS (70 zł)

SilentiumPC Brutus 410 (130 zł)

Thermaltake SMART 530W (200 zł)

Vertex HD4850 (250 zł)

glinka333 - po to się wpierdalam żeby miał dobry komputer. Nie dam Ci warna. Dam Ci raporta za obrazę moderatora żeby ktoś inny miał satysfakcję z wypełnienia go.

Bo na allegro wciskają chujowy zestaw za ogromną kasę ? Do 700zł na allegro możesz kupować, bo skłądaka w podobnej cenie nie znajdziesz, jednak wyżej dostaniesz zdecydowanie lepszą wydajność jak i bezpieczeństwo.

@UP No a gdzie GPU ?

Na allegro to shit, na którym pójdzie max mario... Taki komputer na morele ma dobrze dobrane podzespoły nie jest za słaba grafika, procesor, zasilacz jest markowy, obudowa.

Sweet Jesus - sry, nie dałem GPU. Już edytowałem (Vertex HD4850 żeby all było w 1 sklepie)

Koniec kłótni chłopaki

Intel Pentium G860 (270 zł)

MSI P20-H61 (150 zł)

Crucial Ballistix 2x4GB (120 zł)

Western Digital Blue 500GB (220 zł)

Nagrywarka ASUS (70 zł)

SilentiumPC Brutus 410 (130 zł)

Thermaltake SMART 530W (200 zł)

Vertex HD4850 (250 zł)

Tutaj masz za około 1400 zestawik, w tej cenie nic lepszego nie będzie.

Według mnie 8 GB RAM to dużo, może lepiej dopłacić do dobrego MOBO ? 60zł to 60zł, da się coś lepszego w tej cenie wyciągnąć, przynajmniej na nowszym chipsecie, niekoniecznie do O/C.

No i dysk z allegro, niech autor zastanowi się, czy da radę zapchać całe 500GB, czy lepiej kupić 250 za połowę tej ceny, a dorzucić do normalnego, przyszłościowego MOBO.

Nie mówię o 60 tylko 160 (łącznie z tym dyskiem).

Na Z77 może coś ?

http://www.morele.ne...77-pro3-464641/ Dolna się bardziej opłaca.

Najnowszy chipset będzie idealny pod przyjęcie Ivy Bridge, chociaż potencjału O/C dużego nie ma ;).

http://www.morele.ne...ossfire-459603/

Tu już lepiej, a nawet dobrze ;).

To tylko kwestia czasu z IB, za rok do nowych zestawów wkłądać się będzie tylko to/ odpowiedniki AMD. Co do dysku, to osobiście mam 2x80GB i mimo, że sam system to 20GB nie odczuwałem jakiejś dużej potrzeby zmiany na pojemniejszy dysk. Może dlatego, że dużo gier nie miałem.

Dobra, kupię chyba jednak zestaw 1 ;d Przez was to już wiem mniej niż wcześniej :c A ja aż jakiegoś super kompa nie potrzebuję.. Ogl. to raczej bd. grał w MC, SA-MP, Gothic Multiplayer GTA IV (na średnich spokojnie chodzi u brata gdy przełącza na HD 2000 więc tu nie będzie problemu.. ) hmm... poprosiłem kolesia żeby opuścił cenę i zmniejszył HDD do 250gb, starczy :) Głównie to mi chodziło od procka bo kartę graf mogę wziąć starą od kolegi, jeśli ta okaże się gówniana :P Ale skoro ta karta jest niby taka gówniana to czemu na yt widziałem jak ktoś na takiej zapylał w BF3 ? xD A jak coś się zrypie to trudno... to nie koniec świata :x

Dobra można zamknąć :)

Dobra, kupię chyba jednak zestaw 1 ;d Przez was to już wiem mniej niż wcześniej :c A ja aż jakiegoś super kompa nie potrzebuję.. Ogl. to raczej bd. grał w MC, SA-MP, Gothic Multiplayer GTA IV (na średnich spokojnie chodzi u brata gdy przełącza na HD 2000 więc tu nie będzie problemu.. ) hmm... poprosiłem kolesia żeby opuścił cenę i zmniejszył HDD do 250gb, starczy :) Głównie to mi chodziło od procka bo kartę graf mogę wziąć starą od kolegi, jeśli ta okaże się gówniana :P Ale skoro ta karta jest niby taka gówniana to czemu na yt widziałem jak ktoś na takiej zapylał w BF3 ? xD A jak coś się zrypie to trudno... to nie koniec świata :x

Dobra można zamknąć :)

Czegoś nie zrozumiałeś... na tej karcie mogą rypać w Battlefield 3, ale ... jaka to przyjemność przy 25-30FPS ? Ponadto możesz dostać lepsze części w tej samej cenie, co kupujesz ten zestaw. No i zasilacz.... kiedyś jak pierdyknie i pociągnie resztę, to nie będzie miło. MOBO tak samo, nie rozbudujesz tego komputera... Za 1400 masz naprawdę dobry zestaw, przy którym pobawisz się w BF-a na medium przy 45-50FPS-ach, a przy tym będziesz w przyszłości mógł kupić procesor podatny na O/C i wyciągnąć z niego jeszcze więcej. Jak jeszcze nie kupiłeś, to przemyśl sobie sprawę, czy warto wydawać tyle kasy na 2x gorszy zestaw.

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający forum [Kupno] (Allegro) 1400   0 użytkowników
    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Dodaj nową pozycję...