Skocz do zawartości

[Pytanie] Czy dysk twardy może powodować lagi?

opeq

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam takie pytanie, otóż nie dawno poskładałem komputer - jedyne czego nie kupiłem to dysk twardy, bo nie starczyło pieniążków. Normalnie, przy grze w CoD black ops 2, wyciągam po 50 FPS'ów, z dużymi skokami. Na przykład - gram jakiś czas, i nagle fpsy spadają na kilka sekund do 5-10. Gram na normalnych ustawieniach graficznych, wyłączyłem V-Synca ale to nic nie dało. Zainstalowałem nawet jakieś boostery, cleanery i inne syfy, ale jak widać też nic nie dały. Dodam, że gra nie chodzi tak płynnie jak CoD 4 MW. (Tak, wiem, że to stara gra, ale ja tylko tłumaczę płynność gry, tak jak powinien chodzić ten BO 2). Nawet FarCry 3 chodzi lepiej nie wiem czemu. A może to wina czegoś w grze?

To mój sprzęt:

Proc: AMD Phenom II 965 x4

Karta grafiki: ATI Radeon HD 7750

RAM: 4 GB Kingston (2 gb x2)

Zasilacz: Chieftec 500-80P

Płyta główna: Gigabyte 970A-D3

System: Win 7 64 bit

Tylko harddrive jest ze starego kompa (sformatowany był) 190 GB (zamierzam kupić nowy, ale za jakiś czas)

Tutaj są minimalne wymagania gry Black ops 2, które mój komputer przewyższa.

Procesor: Core 2 Duo E8200 2,66 GHz / Phenom X3 8750 2,4 GHz

Pamięć operacyjna: 2 GB (dla systemu 32-bit) / 4 GB (dla systemu 64-bit)

Karta grafiki: GeForce 8800GT, Radeon HD 3870 (512 MB pamięci)

System operacyjny: Windows Vista SP2 / Windows 7

Proszę o pomoc.

Ja mam te same problem jesli chodzi o COD BO2. Według mnie jest to wina gry, chociaz nie zaprzeczam ze dysk jest u mnie do wymiany. Ma on niecale 2 lata ale przy wylaczaniu awaryjnym (odlaczeniu naglego zasilania komputera) jest dosc mocno porysowany, slychac to nawet z innego pokoju jak on dziala xD, dziwne jest to tez ze innego rodzaju gry dzialaja mi bardzo dobrze nawet na full detalach. Wiec jedynie moge zwalac na gre :)

13shXw3.jpg

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

• Ostatnio przeglądający forum [Pytanie] Czy dysk twardy może powodować lagi?   0 użytkowników
    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Dodaj nową pozycję...