Skocz do zawartości

[Pytanie] Co zrobić ze wzorem dot. KUPNA zestawu ?

TrueFaith

Rekomendowane odpowiedzi

Siemka. Wzór do wymiany części jest niezbędny, jednak po co on nam do kupna ? Myślę że podanie dysku, nagrywarki + płyty załatwiłoby sprawę. A wy co myślicie na ten temat ? Wzór nie zostanie wycofany tylko ograniczony do kilku części które łatwo sprawdzić, a po napisaniu że chcemy cały nowy zestaw nie obowiązywałby.

Opinie wyrażajcie w postach i mają być SENSOWNE bo pozabijam :P

wzory sa zbędne ale i dane potrzebne w nich są zawarte

ponad połowa userów pisze same bzdury w postach nie podając nawet modelu części czy serii bo dla nich Nvidia to samo co Nvidia w laptopie na przykład

w zestawie odpuścić bzdety, CD/DVD/BR , kable głosniki, myszki, klawiatury i pierdoły

podstawa :

płyta

ram

procesor

zasilacz

grafika

dysk określa uzytkownik sata/ata/ssd , rozmiar najlepiej BEZ doliczy sobi do kadlubka ;)

reszta DODATKI

zresztą jak dla mnie :

wszystkie posty typu "złóżcie mi zestaw w cenie xxx milionóf złotych "

powinny zniknąć całkowicie z działu

If you = stupid then

insert(foot.in.your.ass)

end if

licznik-54-96732-stat.png

Większość osób tutaj nawet nie wie co to jest :P Prościej pobrać CPU-Z, HD Tune i napisać parę rzeczy. Po za tym screeny są nieschludne (użyszkodnicy nie umieją wstawiać spoileru...)

Ale ogólnie to chodzi mi o zminimalizowanie potrzebnych rzeczy. Może da rade wywalić płytę i zostawić tylko RAM, dysk, nagrywarkę, zasilacz ? W sumie zazwyczaj i tak płyta nie jest potrzebna (chyba że ktoś ma jakąś dobrą, ale wspomniałby o tym)

Ogółem mówiąc to ten cały wzór jest do dupy. Dotyczy on praktycznie tylko zakupu komputera a co z całą resztą śmiecia która wala się po tym dziale? W tym dziale powinien być ogólny regulamin dotyczący zakładania nowego tematu.

Ja Wam napisze później przykładowy regulamin i edytuje tego posta.

Regulamin-poprawne nazywanie i treść tematów.

1. Prawidłowe określenie rodzaju pomocy co będzie się zawierać w początkowym tagu

[Kupno] - Jeżeli zamierzamy kupić komputer lub też inny podzespół

[Modernizacja] - Jeżeli chcemy zmodernizować komputer ale nie wiemy od czego zacząć

[Q] - Jeżeli mamy jakieś pytanie dotyczące komputera np o sterowniki

[Problem] - Jeżeli coś się popsuło

[inne] - Jeżeli nie pasuje do żadnego z powyższych.

Zasady poprawnego nazywania tematów w przypadku poszczególnych tagów:

[Kupno] Komputer

1. Określenie budżetu na dany wydatek, jeśli nie jesteś pewien ile chciałbyś wydać to zamieść jakieś ramy cenowe przykładowo 2000-2500 złotych.

2. Określenie zastosowania, przykładowo:

Gry-jeśli komputer ma służyć do gier

Grafika/programy-jeśli sprzęt ma służyć do programów/programów graficznych wymagających mocnego sprzętu (najlepiej w tym miejscu podać jakie to programy)

3. Określenie czy będzie OC

OC - zamierzamy podkręcać komputer

B-OC - Bez OC (od Bez OC....), czyli nie mamy pojęcia co to jest lub po prostu tego nie chcemy

M-OC - Możliwe, chcesz się nauczyć, nie wiesz czy jest sens itd.

4. Jeśli kupowany zestaw ma coś zawierać oprócz samej jednostki centralnej również należy o tym wspomnieć.

Monitor-jeśli chcemy też kupić monitor

Klawiatura-jeśli chcemy też kupić klawiaturę

Myszka-jak wyżej

Słuchawki-jak wyżej

Jakieś inne peryferia.

5. Jeśli chcemy coś zostawić ze starego komputera to podajemy to w pierwszym poście tematu podając dokładny model urządzenia jakie mamy zamiar zostawić (do sprawdzenia w tutorialu o identyfikacji sprzętu)

Przykładowy poprawnie nazwany temat o kupnie komputera powinien wyglądać następująco:

Nazwa: [Kupno] Zestaw 3000 złotych Gry/OC/Monitor/Klawiatura/Mysz

Treść tematu:

Witam, chcę kupić komputer do gier. Mam 3000 złotych. Zestaw oprócz jednostki centralnej ma zawierać monitor, mysz i klawiaturę. Zamierzam robić OC procesora.

[Modernizacja]

1. Określenie budżetu na dany wydatek, jeśli nie jesteś pewien ile chciałbyś wydać to zamieść jakieś ramy cenowe przykładowo 2000-2500 złotych.

2. Określenie zastosowania, przykładowo:

Gry-jeśli komputer po modernizacji ma służyć do gier

Grafika/programy-jeśli sprzęt po modernizacji ma służyć do programów/programów graficznych wymagających mocnego sprzętu (najlepiej w tym miejscu podać jakie to programy)

3. Określenie czy zamierzamy robić OC po zmodernizowaniu komputera.

OC - zamierzamy podkręcać komputer

B-OC - Bez OC (od Bez OC....), czyli nie mamy pojęcia co to jest lub po prostu tego nie chcemy

M-OC - Możliwe, chcesz się nauczyć, nie wiesz czy jest sens itd.

4. Wypisanie dokładnych nazw obecnych podzespołów (nie wiesz jak sprawdzić to jest od tego tutorial)

Przykładowy temat z tym tagiem powinien wyglądać następująco

[Modernizacja] 1000 złotych Gry/ B-OC

Witam chce zmodernizować swój komputer. Mam na ten cel 1000 złotych.

Specyfikacja mojego obecnego komputera przedstawia się następująco:

CPU

MOBO

RAM

HDD

DVD

GPU

PSU

CASE

[Q]

Określenie w tytule tematu o co dokładnie będziemy pytać.

Przykładowo:

Tytuł:[Q] Sterowniki do Geforce 9500GT

Treść

Witam,

Jakie sterowniki najlepiej będą działać z tą kartą?

Mam problem ze sterownikami xxxx(numer sterowników) na karcie Geforce 9500GT w systemie windows 7 home premium.

Wszelkie tematy typu

[Q] Pomoc

[Q] Problem

[Q] Pomóżcie

Nie mają racji bytu gdyż nie określają zupełnie nic. Użytkownik w chodząc w dany temat po tytule powinien już wiedzieć o czym będzie mowa.

[Problem]

Należy wyraźnie określić na czym polega problem

Przykładowo

Tytuł:[Problem] Mysz A4Tech 518 Opto nie jest widziana przez system Windows 7

Treść:

Witam, mam problem z myszką A4Tech 518 Opto. Otóż mam system Windows 7 Pro, po wgraniu sterowników do myszki jednak nadal nie działa. Co może być przyczyną?

Wszelkie tematy typu

[Problem] Pomoc

[Problem] Problem

[Problem] Pomóżcie

Nie mają racji bytu gdyż nie określają zupełnie nic. Użytkownik w chodząc w dany temat po tytule powinien już wiedzieć o czym będzie mowa.

[inne]

Ten tag służy do zadawania innych pytań związanych ze sprzętem komputerowym. Przykładowo mając problem z internetem należy określić w tytule tematu dostawcę internetu jak i prędkość łącza oraz w treści napisać co jest nie tak.

Przykładowo

Tytuł [inne] Internet Netia 10mb/s się rozłącza.

Witam, od kilku dni mam problem z internetem od Netii. Co kilka minut mi go rozłącza. W czym może tkwić problem.

Wszelkie tematy typu

[inne] Pomoc

[inne] Problem

[inne] Pomóżcie

To by był mniej więcej regulamin, dla modów natomiast jak ktoś się nie zastosuje proponuję taką śpiewkę.

#Proszę poprawić temat wedle regulaminu (tutaj link). W tym celu proszę użyć przy pierwszym poście opcji "edytuj" a następnie "użyj pełnego edytora".

#Jeśli autor poprawi temat może się dopisać poniżej postu moderatora, że temat został poprawiony i nadal prosi o pomoc.

#W przypadku zignorowania postu moderatora i kontynuowania niepoprawionego tematu przez założyciela zostanie on zamknięty a założyciel zostanie ukarany warnem w postaci 5%

#W przypadku założenia kolejnego niepoprawnego tematu dotyczącego tego samego co już zamknięty użytkownik otrzyma kolejnego warna w wysokości 5% oraz ZPP na 3 dni.

#Do pomagających-gdy widnieje taka notka zabrania się dopisywania w temacie póki autor nie poprawi tytułu i treści.

To by było na tyle, mniej więcej tak to powinno wyglądać.

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający forum [Pytanie] Co zrobić ze wzorem dot. KUPNA zestawu ?   0 użytkowników
    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Dodaj nową pozycję...