Skocz do zawartości

Dziabal

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam problem ze spadającymi fps. Mój laptop nie jest najlepszy lecz kiedyś miałem po 100+ fps bez problemowo.

GeForce G310M (512), intel pentium 2x 2.13, 3 GB ram, win 7 64 bit Service pack 1.

Problem jest w tym, że mam sobie teraz 50-80 fps i nagle fps wahają się w granicach 1-12 co uniemożliwia mi granie. Gdy mam minimalne ustawienia na mc to fakt, mam normalną ilość fps dużo dłużej, lecz zacina mi się mc. Ścinki polegają na tym, że gdy trzymam przycisk, to wykonuję pewną czynność. Gdy natomiast puszczam owy przycisk to w mc, robi mi ową czynność tak, jakbym miał dalej wciśnięty przycisk. Kolega mi podpowiadał, że to może być związane z javą, która nie może pobrać aktualizacji jakiegoś dźwięku czy coś takiego. Bardzo proszę o wypowiadanie się konkretnie i wnosić coś do tematu a nie spamować. Za każdą przydatną wiadomość dodaje plusiki :)

Bez obrazy, ale taki głupi nie jestem. Format był niedawno, ccleanera codziennie używam. Game Booster dla mnie nic nie daj ze względu na to, że nie mam zbędnych aplikacji (wiem co pobieram i co mam odpalone oraz kontroluje to). Wiem, że on wyłącza zbędne aplikacje ale różnica jest bardzo mala przy jego użyciu. Nie naprawia to owego błędu. TheBeacon, Ty mówisz w swoim poradniku o standardowych modach oraz pomocach które wszędzie można wyszukać -.-

Skupmy się na javie, a nie na pogarszaniu grafiki. Ewentualnie jeżeli ktoś zna inną przyczynę niech pisze.

Z tego co wiem takie "skoki" fps'ów na laptopach są do niezniszczenia. Sam mam laptopa i stacjonarnego i próbowałem dosłowie wszystkich sposobów, żeby na laptopie fps'y nie skakały z 200 do 2 ,ale się nie udało..

<<Ze stacjonarnym jest OK>>

Ja wiem dlaczego :D !

1. Usuń zbędne programy ...

2. Pobierz modyfikacje "OPTIFINE" - wpisz w google minecraftforum optifine 1.4.5 czy coś zależy jaką masz wersje minecrafta .

2.1 Wejdź w mój komputer i napisz %appdata% .

2.3 Wejdź w folder .minecraft

2.4 Wejdź w folder bin.

2.5 Zaznacz pilk JAR czyli minecraft.jar > kliknij na niego prawym przyciskiem myszy > otwórz za pomocą ... > Otwórz za pomocą np. winrar.

2.6 Po pobraniu optifine otwórz za pomocą winrar .

2.7 Nie wyłączaj jeszcze niczego ! > z pliku np. Winrar czyli optifine wgraj wszystkie pliki do minecraft.jar > zamknij plik winrar czyli optifine > usuń folder META-INF w minecraft.jar .

3. Wejdź w minecrafta .

TERAZ TO BY POWIĘKSZYĆ TOBIE FPSY :

3.1Wejdź w Opcje > Ustawienia graficzne > Zmień jakość grafiki na szybką > Ustaw Smooth Lighting na 100% > włącz jasność jaskrawą .>Fog ustaw na OFF > Render distance ustaw na TINY > Wydajność ustaw na MAKS FPS > Wyłącz animacje chodzenia > Ustaw zaawansowany OPENGL na fast > wyłącz chmury > ustaw fog start na 0.8 > wejdź w animations i jeśli chcesz mieć powyżej 110 fps ustaw wszystko na off ( możesz pozostawić również na on ale fpsy są te same ;D ) > Wejdź w details i ustaw SKY na OFF.

I to tyle sprawdź czy wszystko działa :) .

Jeśli pomogłem daj LUBIE TO :)

//

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

• Ostatnio przeglądający forum Spadki fps.   0 użytkowników
    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Dodaj nową pozycję...