Skocz do zawartości

[Problem]Monitor a Karta graficzna

Cripzore

Rekomendowane odpowiedzi

W skrócie mówiąc chodzi o to że rozdzielczość z karty (Ustawienai Panelu NVIDI) i Monitora się z sobą,grzecznie mówiąc "je**ą" jak odpalam jakieś gry - bo tylko w tym przypadku się to robi - to rozdzielczość się psuje - za duża w stosunku do monitora

Karta graficzna: NVIDIA GeForce GTX 550 Ti z najnowszymi sterownikami

Monitor: Samsung SyncMaster 2243Lnx także z najnowszymi sterownikami

Aktualne ustawienia w Panelu NVIDIL:

Wiem że kiedyś, miałem ustawienia właśnie na 1680x1050 Natywna i to było 60 Hz 32 Bit a teraz gdy ustawię na to, to automatycznie rozdzielczość się psuje - znacznie większa niż monitor

nvidia1r.png

Ustawienia "wykombinowane" przeze mnie by gry działały - ale co nie które się im opierają...

nvidia2g.jpg

5gubmKI.png

1. Musisz być pewien swojej natywnej rozdzielczosci.

2. Możesz to zrobi (PPM na pulpit -> Rozdzielczość ekranu) i tam ustawiasz natywna

3. Jesli nie ma jej i ekran nadal wyglada dziwnie (przy braku skalowana bedzie ucięty) sciagnij najnowsze sterowniki zaznaczajac "Czysta instalacja".

Daj znac czy cos sie zmieniło.

EDIT: Jak to tylko w grach, to przy recznej zmianie na natywna, po restarcie nadal wraca na tamtą inną, nie pasującą?

Co do rozdzielczości natywnej to jestem w cholerne pewny bo mam ją już od 3 lat >.<

22' (1680x1050) monitor LCD ;3

Leci Like za jakąkolwiek pomoc i oczywiście startuje z przygotowaniami

Tak mam Win 7...oczywiście w tych ustawieniach mam a i owszem zalecaną 1680x1050 i tak jest ustawiona...

znowuż gdy siedzę w "Ustawieniach Zaawansowanych" - mam tam 59 Hz True Color (32 Bity) - gdy zmienię na 60 Hz True Color (32 Bity) to rozdzielczość się psuje

Spróbuje twojego ostatniego sposobu z przeinstalowaniem - a raczej zainstalowaniem na nowo sterowników GFX :)

@Up

Znaczy się...mamy dajmy na tego Star Wars The Old Republic do którego kumpel mnie namówił i gdy odpalam tą grę i nie tylko tą grę to rozdzielczość nie trzyma się kupy tzn. Ustawień z Panelu NVIDI, ustawień z Zaawansowanego Panelu i gry.

Żebyś wiedział o co chodzi musiałbym to pokazać - lecz nie mam jak >.<

@Update

Dobra, pomogło to już w pewnym stopniu - mianowicie gdy w grze zrypie się rozdzielczość to chociażby normalna rozdzielczość monitora/ekrany whatever się nie psuje

SW:OTR działa poprawnie jedynie na 1280x1024 60 Hz - a powinien też na Natywnej działać jak inne gry >.<

Ale w grze się ryje znowuż rozdzielczość - jak jest ustawiona na 1680x1050 60Hz to się "rozjeżdża"

Tutaj ustawienia zaawansowane które jak ustawie na 60 Hz i True Color (32 Bity) i "Zastosuje" to rozdzielczość się zrypie :)

ustawieniaq.jpg

Dobra, wszystko naprawione - wina była po stronie tego iż rozdzielczość w BIOSie - tak w BIOSie była zrypana - także była za wielka w stosunku do monitora, wystarczy że użyłem na niej Automatycznego wykrywania przez monitor i wszystko gra :)

Temat do zamknięcia

5gubmKI.png

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

• Ostatnio przeglądający forum [Problem]Monitor a Karta graficzna   0 użytkowników
    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Dodaj nową pozycję...