Skocz do zawartości

[Pytanie] Rozdzielczość HD Ready ?

TrueFaith

Rekomendowane odpowiedzi

to jest twoja rozdzielczość maksymalna monitora

HD Ready masz dla obrazów ponad tą rozdzielczość przeskalowywane sa do nizszej rozdzielczości monitora np z DVD czy BR

czyli mówiąc prościej żadnego HD nie masz , a gotowy ( ready ) to ty jestes tylko znowu wydac kasę na nowszy model typowo FullHD

nie da się na grafie kompa ustawić większej rozdzielczości niz ma monitor , w sumie da ale nie jest i tak wyświetlany cały obraz tylko wycinek

If you = stupid then

insert(foot.in.your.ass)

end if

licznik-54-96732-stat.png

Aaa, czyli jak mam np. obraz w 1920x1080 to przeskalowuje mi go do 1440x900 ?

I jak np. ustawię pulpit w 1920x1080, przeskaluje mi go do 1440x900 to będzie lepiej wyglądał niż w standardowym 1440x900 ? Czy bez różnicy ?

no i co ci to daje ? zawsze widzisz tylko i wyłącznie wycinek obrazu i musisz pulpit przesuwać

jakby nie było wymuszasz duża rozdzielczość tylko po to by nie widzieć całości tyko wycinek

to tak jakbyś oglądał gołą babkę ( FullHD, hehe taka analogia tylko ) ale akurat w miejscach najciekawszych do oglądnięcia miał czarne paski

If you = stupid then

insert(foot.in.your.ass)

end if

Właśnie o to chodzi że nie. Pulpit jest dalej w "normalnych rozmiarach" z tym że lekkie artefakty są (kolorowe piksele na ciemnym tle etc.)

I dlatego się pytam czy taki obraz jest lepszy czy to dalej 1440x900 :P

najlepszy zawsze jest taki jaka natywna rozdzielczość monitora czyli dla ciebie 1440x900 czyli 1 296 000 pixeli , karta graficzna zawsze dokładnie tyle ich generuje i bez względu jakie rozdzielczości ustawisz ich ilość się nie zmieni

dla większej rozdzielczości masz nawet gorszy obraz , mniej ostry i klarowny

If you = stupid then

insert(foot.in.your.ass)

end if

Aaa to dlatego :P A jeszcze się chciałem spytać czy od za dużej rozdzielczości karta może walić lekkie artefakty ?

I czy większa rozdzielczość (1440x900) może spowolnić gry jak mam 512MB pamięci na karcie ?

to nie artefakty , karta musi jakoś zmieścić więcej lini ( 1080 ) w mniejszej ilości ( 900 ) to co którąś tam łączy z sąsiednią i wyłaza przekłamania koloru czy dropki wyglądające jak artefakty

fps w grach tak , chyba że już masz w granicach 40-60 to dobry wynik i nie powinno klatkować

If you = stupid then

insert(foot.in.your.ass)

end if

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający forum [Pytanie] Rozdzielczość HD Ready ?   0 użytkowników
    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Dodaj nową pozycję...