Skocz do zawartości

minecraft - serwer - warto?

konny1234

Rekomendowane odpowiedzi

Czy warto zakładać serwer minecraft?

Czy serwery same się utrzymują (z własnych zarobków)? Czy może przynoszą jeszcze jakieś dochody?

Ile może przynieść zrobienie forum dla danego serwera?

Podzielcie się swymi opiniami i doświadczeniem.

Dużo jest roboty? Czy serwer mógłby "kręcić się" bez udziału administratora głównego?

Hmm czy warto zakładać no pewnie i można pomagać i eventy robić :D frajde masz.

Zarobki...no jak zrobisz ViP'a za 30 zł to nie będzie musiałbyś dać niewygórowane ceny i chwyt reklamowy :D.

Forum raczej nie potrzeba robić chyba że chcesz mieć spokoj na serwerze a sajgon na forum ale jak się nie znasz na robieniu forum to lepiej sie za to nie zabieraj bo to dużo roboty jak na początkującego.

Serwer mógłby się kręcić bez adminstratora ale podejrzewam że odrazu by były kłótnie i inne rzeczy.

Witajcie

Ja osobiście dość dużo pracy dałem w serwer.

Taki filmik :). Co prawda nie biorę, żadnej kasy dla siebie tylko w całości, przeznaczam ją na serwer. Ale ile zarabiam? :D

Za serwer płacę 200złoty (zmieniam na OVH i będę płacił tlyko 199)

Na serwerze nawet nie wiem ile zarabiam, ale jest opłacony na 2 miesiące do przodu :) Więc... :D

Kiedyś myślałem, że jestem elfem, ale tata powiedział, że jestem nikim i tak już zostało....

vvv Potrafisz tworzyć serwer? Sprawdź! vvv

Poszukuję kogoś kto przygotuje mi serwer na wersję Pocket Edition. Oferuję opłacalną współpracę. Więcej info WYŁĄCZNIE na priv

tutaj nie chodzi o ilość slotów, lecz bardziej o ilość graczy chętnych do gry.

Co z tego że kupisz dedyka za 400zł i będzie 300 slotów skoro będzie grało 10 osób.

Z doświadczenia wiem aby serwer się w miarę utrzymał potrzeba +/- 60-100 graczy online

i tutaj nie obejdzie się bez reklamy, ciekawych pomysłów i doświadczenia.

Jak wszędzie, żeby ktoś zaczął grać trzeba go czymś skusić co nie jest łatwe.

Tak, utrzymał bez zarobku lub z niewielkim zarobkiem to wszystko zależy od oferty, ceny, reklamy i oczywiście serwera.

Jeśli chcesz zrobić serwer jak setki innych (czyli bukkit + pluginy oryginalne) to według mnie niema to sensu, natomiast jeśli masz jakieś konkretne plany i osoby które będą w stanie napisać(pluginy, mody itd ),których niema to może coś z tego być.

Takie moje zdanie :)

No nie, żeby co, ale na moim serwie jest 60 w godzinach szczytu.

Kiedyś myślałem, że jestem elfem, ale tata powiedział, że jestem nikim i tak już zostało....

Poszukuję kogoś kto przygotuje mi serwer na wersję Pocket Edition. Oferuję opłacalną współpracę. Więcej info WYŁĄCZNIE na priv

Tworząc serwer w tych czasach musisz mieć bardzo dobry pomysł|maszynę|oprawę graficzną|oprawę techniczną|dobry team|i ciekawe pomysły.

Serwery teraz się nie cieszą dużo popularnością jak są zwykłe.

Jeśli chcesz by się opłacał musiało by grać bardzo dużo osób i dobry chwyt.

Potrzebujesz też "mózgu" i podejść od strony psychicznej ponieważ musi taka reklama zwrócić na cb uwagę.Jak i "VIP" na serwerze.

Nie warto... Czemu? Twoje podejście... Pierwsze o co pytasz to pytasz o $$$, a powinieneś kierować się pasją...

Warto zrobić serwer jeżeli ma się ochotę i chęci :)

Na początku będziesz musiał wydać z własnej kieszeni trochę kaski(zależy od slotów i hostingu), potem jeżeli serwer będzie fajny i dużo osób będzie online serwer zacznie sam na siebie zarabiać a potem jak już będzie epic to możesz otrzymać dochody(ale daleka droga przed tobą) ;) Co do forum to tak jak z serwerem na początku wydasz potem może i zarobisz :)

Hm... grałem na serwerze (minemetropoly) niestety ten rozpadł się( po rocznej karierze na scenie minecrafta) był on jednym z najlepszych serwerów i zostanie on w moim sercu for ever :)

Była tam miła atmosfera, pomocna i dobra administracja, mili gracze i w ogóle najlepsza rozrywka na świecie ^_^

Zrobienie takiego serwa wymaga dużo wysiłku i czasu, jeżeli tak owe masz spróbuj a może i ci się uda.

Skoro upadł to nie był najlepszy :D Bo czegoś mu brakowało :)

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

• Ostatnio przeglądający forum minecraft   0 użytkowników
    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Dodaj nową pozycję...