Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

Kupno paru części - 750zł ;)


Sweet Jesus

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Dokładniej chodzi o PSU, RAM, MOBO i CPU. Reszta ocalała z poprzedniego komputera. Interesują mnie teraz tylko nowe części, najlepiej zgodne z USB 3.0, SATA3, DDR3, przynajmniej 2 wolne porty PCI, karta graficzna zajmuje miejsce 2 śledzi, a zmieścić muszę jeszcze audio i sieciówkę. Budżet jakim będę dysponował w pierwszej połowie grudnia to jakieś 700zł, więc 750-800 to jest maksymalna kwota jaką mogę na owe części przeznaczyć. Zasilacz ma uciągnąć GTS450 i miarę porządny procesor, którego nie będę wymieniał przez najbliższe 1,5 roku. Wiem, że w tej cenie trudno będzie coś znaleźć, ale nie ma to służyć do gamingu przy maksymalnych ustawieniach graficznych. A, RAM jest na ostatnim miejscu, jak będzie się dało zmieścić w tej cenie 4 rdzenie, to można go sobie odpuścić, najwyżej potem dokupię ;).

 

 

http://www.morele.ne...ry/info/t8C3rv/

Takie coś się nada ? Black Edition wyjdzie mnie już za drogo, a AŻ TAK to na wydajności nie ucierpi.

Opublikowano

Płyta Gigabyte 970-UD-3 (coś w ten deseń)

RAM Crucial 2x4GB 1666MHz 125 zł na morele

Zasilacz SilentiumPC Deus 600W jakieś 200

Procek lepiej weź 965 BE (duża różnica)

Opublikowano

Te części co podałeś powinny się sprawdzić w tej cenie ? Jak coś to czekam jeszcze na inne propozycje ;).

Nic lepszego w tej cenie nie znajdziesz , to co podał TrueFaith to bardzo dobre części które ma połowa forum xD

1372333810-U137250.jpg

Opublikowano

Porządna zasiłka to MINIMUM SilentiumPC Deus, a 500W kosztuje 20 zł mniej jak 600W. Możesz też brać Tacensa Radix, o ile jest w sklepie.

Opublikowano

500-tka powinna utrzymac phenoma wykreconego na 4GHz. Pozatym grafika nie jest taka pradozerna wiec mozesz wziasc 500tke (chociaz bardziej oplaca sie dorzucic 20zl i miec 600tke).

Unbanned :]

Wszelkie pytania/wiadomości kierować na

Misiekantos253

Opublikowano

SilentiumPC jest kupę lat na rynku, od niedawna wypuszcza zasilacze i to dobre. Jak chcesz mieć pewność to jebnij XFX Core albo BeQuiet DarkPowera :D

 

965 nie wymaga chłodzenia, ma w zestawie BOXowe, które jest nie najlepsze ale wystarczy bez OC :P

Opublikowano

Wystarczy, że ktoś potwierdzi jego bezpieczeństwo i stabilność ^^.

 

http://www.morele.ne...0s-xxb9-379507/

 

No taki... nie ? Tyle, że ja żadnej różnicy pomiędzy nimi nie widzę :D.

 

 

 

// No właśnie ten BOX, na morelach ludzie piszą, że procek rozgrzewa się niesamowicie, a cooler wydaje odgłosy niczym mały motorek ^.^

Opublikowano
+12V: 528W (44A)

 

Deus ma 26A :P to wystarcza do podniesienia ceny o stówkę :D

 

Jeśli o boxa chodzi to jest głośny, możesz zainwestować 50 zł w najtańszego Spartana:

 

http://www.morele.net/chlodzenie-cpu-silentiumpc-cpu-spartan-lt-he912-451406/

 

Lub 70 w trochę lepszego:

 

http://www.morele.net/chlodzenie-cpu-silentiumpc-spartan-pro-he924-518093/

Opublikowano

ModXStream odpada, jak już to StealthXStream 2 (Mod jest niestabilny ponoć)

 

Bierz XFX, 50W Cię nie zbawi tym bardziej że podzespoły idą w oszczędność. A jednak przy OC natężenie 44A może się przydać :P

Opublikowano

A, teraz druga sprawa... Przed chwilą zobaczyłem moją obudowę, wątpię, że taki AMD się w niej nie ugotuje... w grę wchodzi tylko ten Silentium Brutus ? Czy da się jakoś taniej ? Bo już ponad 100zł wykroczyłem ;/. Jakoś tam się dozbiera.

Opublikowano

Silentiumpc 410 Brutus to i tak budżetówka w sumie to wszystkie obudowy do 300zł to budżetówki, ale poniżej silentiumpc Brutus nie opłaca się kupować już lepiej mieć jakiś no name

1372333810-U137250.jpg

Opublikowano

Coś takiego ;/

 

http://www.morele.ne...ry/info/nUMRRB/

 

To już ponad 400zł mojego limitu, postaram się może coś posprzedawać ;/. Chyba, że chłodzenie dokupię dopiero po jakimś czasie, procek się przemęczy na boxie przez 2 miesiące ? Ew. mogę zaoszczędzić np. kupując nieco gorszy zestaw

 

http://www.morele.ne...ry/info/9BLNJw/

 

Ten 945 powinien wytrzymać bez dobrego chłodzenia jakiś czas, MOBO pozostaje to samo, zasilacz zmieniony na SilentiumPC 600w, co już razem wychodzi mnie 200zł mniej. No tyle, że chciałem, aby to trochę wytrzymało.

 

 

I3 2120 wyszedłby mnie jeszcze taniej, ale no niestety w benchmarkach wypada zdecydowanie gorzej ;/.

 

 

// A, ten RAM, co True podał jest lepszy, ale to tak na szybko zrobiłem, to 30zł można odliczyć ^^

Opublikowano

Co to w ogóle za zestawy?

MOBO od Asrocka? Bierz od Gigabyte o wiele lepsze sekcje zasilania co jest niezbędne przy o/c!

RAM bierz zwykły od GoodRam 1333Mhz

COOLER jest potrzebny do o/c na box'owym możesz przez 2 miesiące się pomęczyć, ale nie zrobisz na nim o/c no i będzie troszkę głośno grając w wymagające tytuły.

BTW

Jaką masz GPU? Bo może się okazać, że masz coś z low profile...

1372333810-U137250.jpg

Opublikowano

Na chłodzeniu boxowym nie ma mowy o podkręcaniu, po jakimś czasie bym po prostu dokupił, potem się za to zabrał. GPU to GTS450 od Gainwarda. Z RAMami mogę się również wstrzymać, bo nie jest masakrycznie droga część. Płyta od AsRocka, bo w tej cenie nie ma chyba nic z USB 3.0 i SATA 3, który jest jednak niezbędny.

 

 

http://www.morele.ne...70a-ds3-460314/

 

A nie, znalazłem jednak D:

 

// W parę części zamieniło się to w cały zestaw prawie ;x Ale trudno

 

 

Tu z chyba najtańszym i3 :

http://www.morele.net/inventory/info/U7250R/

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...