Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

[PYTANIE] Grafik. Co leży w jego interesie ?


Nygol

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Kto powiedział że zarabiać ??;)

Ogólnie chodzi mi tu co grafik powinien zrobić. Czy w jego interesie leży sam projekt strony czy również zakodowanie go do HTML :-).

A jak już jesteśmy przy zarabianiu to np. Jak zacząć na tym zarabiać ?? Przyjmować zlecenia za niższe pieniądze czy od razu cenić się tak jak każdy grafik/Web Designer ??

hcq0.png


Opublikowano

Do grafika należy zrobienie lay pocięcie go tzn przygotowanie do zakodowania. Nic więcej ;P

Dokładnie. Zależy też od zleceniodawcy jak sobie zażyczy.

Nieregulaminowa sygnatura

Opublikowano

Wrotek mylisz się.

 

Grafik może robić layoty i zarówno je kodować. Jaki problem? :P

Koder zazwyczaj koduje całą stronę. Do grafika obowiązków należy zrobienie grafiki i ewentualne jej pocięcie.

 

PS. W html raczej układu strony całej tak profesjonalnej nie zrobisz ;=) To już CSS.

1368908122-U621182.png

Moderator Tworzenia stron WWW , ex.Moderator Dark Orbit,ex. Moderator Diablo, Helper Pogaduszek, Metin2, Dobre programy, Fan Art, MPC Media Team Recenzent.

Opublikowano

Wrotek mylisz się.

 

Grafik może robić layoty i zarówno je kodować. Jaki problem? :P

Koder zazwyczaj koduje całą stronę. Do grafika obowiązków należy zrobienie grafiki i ewentualne jej pocięcie.

 

PS. W html raczej układu strony całej tak profesjonalnej nie zrobisz ;=) To już CSS.

Ty się mylisz, chyba pociąć a nie kodować. Grafik robi psd i koniec, bo to jest layout. Jeśli autor sobie zażyczy to możesz wymagać od niego cięcia le grafik może odmówić. ;f

Nieregulaminowa sygnatura

Opublikowano

W interesie grafika leży zaprojektowanie układu graficznego strony, jednakże trzeba być wyjątkowym profesjonalista by zacząć wgl. myśleć o zleceniodawcach...

Zadaniem grafika jest więc robienie grafiki, w żadnym wypadku kodowanie ;]

Opublikowano

Jeśli masz pracować jako grafik to tylko .psd sam jako koder nigdy nie każe grafikowi ciąć mi projektu bo wolę sobie ciąć po swojemu to na tyle dzięki

Opublikowano

Oczywiście że w grafika interesie jest zrobienie projektu strony WWW + ewentualnie pocięcie (wszystko zależy od wymagań klienta).

od takich ogłoszeń jest dział Metin2 - pomoc na serwerze.

Opublikowano

Wrotek mylisz się.

 

Grafik może robić layoty i zarówno je kodować. Jaki problem? :P

Koder zazwyczaj koduje całą stronę. Do grafika obowiązków należy zrobienie grafiki i ewentualne jej pocięcie.

 

PS. W html raczej układu strony całej tak profesjonalnej nie zrobisz ;=) To już CSS.

 

to już nie jest tylko grafikiem, ale również koderem. Grafik to grafik, koder to koder.

Zresztą, jeżeli ktoś robi to i to, to nie robi ani tego, ani tego dobrze :)

Wrzuć.se! - zachęcam do dyskusji na temat mojej stronki do uploadowania obrazków przez ich bezpośrednie wklejanie na stronę!

Opublikowano

Wrotek na przykładzie zielska. Przemek robi to i to jednocześnie i profesjonalnie.

Grafikiem określamy osobę która wykonuję grafikę.

Kodera określamy ludzi którzy wykonują skrypty.

Nie ma żadnych przeciwwskazań, aby nie robić tego i tego.

1368908122-U621182.png

Moderator Tworzenia stron WWW , ex.Moderator Dark Orbit,ex. Moderator Diablo, Helper Pogaduszek, Metin2, Dobre programy, Fan Art, MPC Media Team Recenzent.

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...