Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

[1500 zł] Ocena zestawu komputerowego (internetowo-multimedialny)


Venomed

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam szanownych forumowiczów (forumowiczki również),

 

Noszę się z zamiarem kupna komputera (samej skrzynki) do kwoty 1500 zł (z wysyłką).

Po bacznych obserwacjach rynku komputerowego i pogłębieniu swojej wiedzy, złożyłem taki zestaw:

 

Przeznaczenie: Głównie internet, następnie słuchanie muzyki i oglądanie filmów, czasami jakaś gra z 2005-2007 roku (raczej nie nowsze, acz może i starsze ).

 

Procesor: Intel Pentium G860 BOX (237 zł) - http://www.morele.ne...623g860-415111/

Płyta główna: Gigabyte GA-B75-D3V (220 zł) - http://www.morele.ne...lan-atx-458746/

Karta graficzna: Asus Radeon HD 6670 - wersja GDDR5 (293 zł) - http://www.morele.ne...is-1gd5-399724/

RAM: Patriot 1333 MHz 4 GB - PSD34G13332H (63 zł) - http://www.net-s.pl/...CL9-DIMM-HS&w=c

Dysk twardy: Western Digital Caviar Blue 500 GB - WD5000AAKX (215 zł) - http://www.morele.ne...akx-oem-353686/

Nagrywarka DVD: Asus DRW 24B5ST (65 zł) - http://www.morele.ne...lk-g-as-460610/

Obudowa: SilentiumPC Brutus 430 (160 zł) - http://www.bitcomput...ct.php?id=20474

Zasilacz: Thermaltake SP-430P (156 zł) - http://www.saturion....120mm_APFC.html

 

Cena całości: 1409 zł (ceny orientacyjne, linki do sklepów podane dla opisów, w rzeczywistości może być +/- kilkanaście złotych).

 

Proszę ocenić czy przy składaniu zestawu wystrzegłem się poważniejszych błędów.

 

Pozdrawiam serdecznie,

Daniel

Opublikowano

Lepiej kupuj wszystko w jednym sklepie, bo potem okaże się że przesyłki wychodzi 100zł

Mógłbyś dołożyć do 1600zł?

1372333810-U137250.jpg

Opublikowano

Oczywiście kupuję wszystko w jednym sklepie - prawdopodobnie będzie to Net-s lub Kurtmedia. Linki do różnych podałem dla opisów komponentów.

 

Dołożyć nie mogę, 1500 zł z wysyłką to absolutny max <_<

Opublikowano

Może tak:

 

Intel Pentium G860 (230+ zł)

MSI H61-P20 (lub każda inna H61) około 150 zł

GoodRam 4 GB lub 2x 4 GB (60 lub 120 zł)

Western Digital Blue 500 GB około 210 zł

Nagrywarka najtańsza z możliwych w sklepie (około 70 zł)

Silentium PC Brutus 410 około 130 zł

Silentium PC Deus 500W około 180 zł

 

Wychodzi około 1100 zł, 400 złotych na grafikę i tutaj mam lukę w wiedzy na temat grafik 350-550 złotych więc prosiłbym kogoś innego.

Opublikowano

Oj, ja bym się tutaj bał, bo te radeony 4xxx są prądożerne. Kurcze, dołożyłbyś 100 zł i miałbyś dobry zestaw.

@edit

W sumie, to nie wiem czy procesor nie będzie ograniczał 4890. Co o tym myślicie?


Masz jakiś problem bądź pytanie dotyczące komputera? Napisz do mnie, a postaram się ci pomóc.

Opublikowano

Grafika do 400zl wystarczy HD4890. Mysle ze zasilacz powinien uciagnac.

Chciałeś powiedzieć do 300zł xD

@Autor

Ja bym kupił tego Radeona HD 6770 gwarancja i wszystko jest no i tanio:

http://allegro.pl/radeon-hd-6770-his-rok-gwarancji-i2824954366.html

Do 400zł nie ma nic lepszego.

 

Jakby co pisz PW to ci powiem wszystko co chcesz wiedzieć o tej karcie ;)

1372333810-U137250.jpg

Opublikowano

Intel Pentium G860 (230+ zł)

MSI H61-P20 (lub każda inna H61) około 150 zł

GoodRam 4 GB lub 2x 4 GB (60 lub 120 zł)

Western Digital Blue 500 GB około 210 zł

Nagrywarka najtańsza z możliwych w sklepie (około 70 zł)

Silentium PC Brutus 410 około 130 zł

Silentium PC Deus 500W około 180 zł

 

Wychodzi około 1100 zł, 400 złotych na grafikę i tutaj mam lukę w wiedzy na temat grafik 350-550 złotych więc prosiłbym kogoś innego.

 

Płyta główna na H61 odpada - brak USB 3.0 jest dla mnie dyskwalifikujący.

Zasilacz od SilentiumPC na dobrą sprawę nie został sprawdzony - ja bym poczekał jeszcze z pół roku/rok, jak nie pojawią się negatywne opinie to ok.

 

Grafika do 400zl wystarczy HD4890. Mysle ze zasilacz powinien uciagnac.

 

Niedostępna. Mam na myśli nową. Tylko takie wchodzą w rachubę :)

 

Kurcze, dołożyłbyś 100 zł i miałbyś dobry zestaw.

 

Nie da rady - do wymiany jeszcze monitor, myszka, klawiatura, głośniki i masa innych nieelektronicznych wydatków.

 

Chciałeś powiedzieć do 300zł xD

@Autor

Ja bym kupił tego Radeona HD 6770 gwarancja i wszystko jest no i tanio:

http://allegro.pl/radeon-hd-6770-his-rok-gwarancji-i2824954366.html

Do 400zł nie ma nic lepszego.

 

Jak napisałem - produkty tylko ze sklepu.

Opublikowano

Jak z tego sklepu i nie chcesz zasilacza SilentiumPC to OCZ StealthXStream 500W + karta Vertex HD4850 1 GB DDR5

 

 

Jak jesteś zdecydowany składam zestaw i daję do koszyka lub jak wolisz podzespoły.

 

@EDIT

 

Tak jak Flap niżej, w tym sklepie nie ma HD4890 który jest dość znacząco wydajniejszy.

Opublikowano

Jak z tego sklepu i nie chcesz zasilacza SilentiumPC to OCZ StealthXStream 500W + karta Vertex HD4850 1 GB DDR5

 

Dlaczego zalecasz mi zasilacz kosztujący 200 zł, skoro mam wrażenie, że nawet wybrany przeze mnie Thermaltake będzie miał spory zapas mocy?

Natomiast 4850 to dobra propozycja, gdyby nie fakt, że dostępna tylko od Vertex3D - mocno się grzeje, mocno hałasuje, podobno produkowana z jakiś "odpadów", przez co pojawiają się artefakty. Zdecydowanie odpada.

 

Jeżeli chcesz ze sklepu to licz się z tym, że nie będziesz miał dobrej wydajnosći

 

Ale będę miał produkt nowy. Coś za coś :)

Opublikowano

Napisałem "podobno" - co nie zmienia faktu, że to stara konstrukcja, z dużym poborem mocy, dużym hałasem i dużym wydzielanym ciepłem. Po co pchać się w takie starocie?

Opublikowano

Napisałem "podobno" - co nie zmienia faktu, że to stara konstrukcja, z dużym poborem mocy, dużym hałasem i dużym wydzielanym ciepłem. Po co pchać się w takie starocie?

To kupuj używanego 6770

1372333810-U137250.jpg

Opublikowano

Napisałem "podobno" - co nie zmienia faktu, że to stara konstrukcja, z dużym poborem mocy, dużym hałasem i dużym wydzielanym ciepłem. Po co pchać się w takie starocie?

 

Wszystkie radeon 4xxx to śmieci i stara konstrukcja więc mnie nie denerwuj nawet, bierz his'a tego co podał flap.

 

Btw. to jego karta :D

50dea4ba1935f.png

Opublikowano

Wszystkie radeon 4xxx to śmieci i stara konstrukcja więc mnie nie denerwuj nawet, bierz his'a tego co podał flap.

 

Btw. to jego karta :D

Ciiiii :D

Dlatego ją polecałem, bo jest zaufana ;)

1372333810-U137250.jpg

Opublikowano

http://allegro.pl/Sh...&ars_rule_id=72 tu masz dobrego kompa z prockiem 4 rdzeniowym :) i 8 giga ramu : D

tylko komp normalnie kosztuje 1600 a z przesyłką równe 1700 zł oczywiscie w windowsem 8 :)

Radzę ci przeczytać regulamin zanim coś napiszesz

http://www.mpcforum.pl/topic/779427-nowy-regulamin-i-mini-faq-dzialu-komputery/

1372333810-U137250.jpg

Opublikowano

@seba

Człowieku nie masz żadnej wiedzy na temat komputerów, polecasz taki syf. Robisz wiochę!

@top

Masz tylko 1500zł, więc nie możesz być wybredny. To wolisz taniego, wydajnego, stabilnego, ale używanego radeona 4850 czy tanią i mało wydajną, ale nową GTS 450?


Masz jakiś problem bądź pytanie dotyczące komputera? Napisz do mnie, a postaram się ci pomóc.

Opublikowano

Polecał bym ewentualnie dołożyć do hd 7750/7770

Autor mówił, że nie ma zamiaru dopłacać.

 

Ja bym kupił używaną 4870 x2, ale skoro autor się boi to ja już mu w niczym nie pomogę, bo nie mam zamiaru składać mu słabego zestawu, bo w tej cenie bez kupna używanej GPU nie będzie miał nic dobrego.

1372333810-U137250.jpg

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...