Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

[TuT]Sterowanie dla początkujących


Queron

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Sterowanie Standarowe

Lewy przycisk myszy - Niszczenie bloków (przytrzymaj przycisk ), atak ( kliknij ), przesuwanie rzeczy ( kliknij przeciągnij i upuść )\

Rolka - Rolką zmienia się używany aktualnie menu skrzyń, pieców itd

 

 

W - Ruch do przodu.

A - Ruch w lewo.

S - Ruch do tyłu.

D - Ruch w tył.

Spacja - Podskok

Lewy shift - Kucnięcie

1-9 - Wybieranie przedmiotów z paska

E - Załączenie ekwipunku

Q - Wyrzucanie przedmiotów

T - Czat ( tylko na multiplayer )

ESC - Menu w mutliplayer, pauza w singleplayer

 

Klawisze Funkcyjne

Istnieje kilka takich klawiszy, których nie da się zmienić w opcjach

 

F1 - Wyłączanie hud'a na ekranie gry.

F2 - Tym klawiszem robi się screenshot'y, które zapisywane są :

Spoiler

F3 - Klawisz ten pokazuje informacje na temat FPS (klatek na sekundę), ilości ładujących się kawałków mapy oraz wykres wydajności gry. Przed wersją 1.3, aby zobaczyć informacje należało przytrzymać klawisz F3, teraz nie trzeba tego robić.

F5 - Przełączanie widoku z 1-osobowego do 3-osobowego i na odwrót. Widok z 3 osoby nie jest zalecany do dłuższej rozgrywki z powodu braku widoczności (postać zasłania widok). W wersji 1.8 dodano możliwość widoku z 2 osoby.

F8 - Włącza płynne poruszanie się ekranu. Bardzo przydatna funkcja dla filmów.

F10 - Zatrzymuje grę, a na środku ekranu pokazuje się kursor. Miało to służyć do poruszania się po pulpicie bez obaw, jednak kursor jest "uwięziony" w oknie gry przez co funkcja ta jest bezużyteczna.

F11 - Włącza tryb pełnoekranowy.

Czasami po włączeniu trybu pełnoekranowego pojawia się czarny ekran. Wtedy należy wcisnąć Alt + Tab, aby pomniejszyć okno.

9XHAs.png

Opublikowano

Nie no błagam. Ostatnio tyle idiotycznych tutów, że aż boję się spojrzeć tutaj^^. Zrób jeszcze poradnik jak postawić blok na ziemi i będziesz miał like!

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...