Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

Spamboty - co z nimi zrobić?


Sajjuk

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam!

Jak zauważyliście na forum pojawia się coraz więcej spambotów. Jeden reklamuje viagrę, inny ubranka dla dzieci itd.

 

38z339.jpg

Jak widać Captacha i 2+2 nie dają takiego zabezpieczenia...

 

 

Pytanie kontrolne zmieniłbym, bo spamboty nie są głupie, że umieją obliczyć 2+2 (lol? o.O )

Tylko nie wiem co możnaby z Captacha zrobić... Może wy macie jakieś pomysły?

4770714280454741315510.png
Opublikowano

Dać to pytanie przy np. zakładaniu tematów, to by tyle publikacji nie nabijali, bo captcha jest zjebana i często nie da się odczytać. Można także dać ograniczenie membersom na ileś tam postów na minutę, czy jakiś odstęp pomiędzy postowaniem.

Opublikowano

Dokładnie to samo co Istny Diabeł. Niech będzie z 20-30 pytań i za każdym razem inne, wtedy to będzie lepsze zabezpieczenie :> Spambotów teraz jest od groma nawet w takim małym dziale jak Diablo więc przydałoby się takie coś.

Opublikowano

Stolica Polski: Warszawa

Pierwszy prezydent; obecny premier; który mamy teraz rok?; itd...

 

Staph :<

 

Można zmienić system Captcha... albo nawet i własny zrobić, toż to forum o programowaniu cheatów :D

A pytania przecież można walnąć gdzieś do pliku czy bazy danych i losować, cóż za problem :P

846331404756772371599.jpeg
Opublikowano
Niech będzie z 20-30 pytań i za każdym razem inne

za każdym razem można wyciągnąć działanie, spasować je i rozwiązać

 

Można zmienić system Captcha... albo nawet i własny zrobić, toż to forum o programowaniu cheatów

a może brak możliwości wysłania posta zawierającego inne znaki niż polskie (dużo jest spambotów nie polskich), gdy ma się zero postów i zgłoszenie tego automatycznie do kogoś kompetentnego, aby to sprawdził? Lub ustalić maksymalną długość posta dla pierwszego posta użytkownika.

Admin Cienia
Opublikowano

Kod captcha musi być dla nas prosty i zrozumiały ale skonstruowany w taki sposób by bot niemógł jakimś skryptem go rozwiązać.

Astra G 2.0 Turbo 247KM 351NM

Opublikowano

a może brak możliwości wysłania posta zawierającego inne znaki niż polskie (dużo jest spambotów nie polskich), gdy ma się zero postów i zgłoszenie tego automatycznie do kogoś kompetentnego, aby to sprawdził? Lub ustalić maksymalną długość posta dla pierwszego posta użytkownika.

 

Pierwsza opcja jest dobra, ale druga zdeczka bez sensu, bo spambot pewnie wysłałby krótkiego linka albo ponabijał posty i z bani.

846331404756772371599.jpeg

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...