Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

[TuT] Gdzie kupić Arma2 i Arma2: Operation Arrowhead, a gdzie nie


Sajjuk

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

uxhgo.png

Pomysł na ten tutorial przyszedł mi, kiedy straciłem swój klucz Army i nie mogę grać już w Dayz. Chciałbym wam przedstawić, gdzie najlepiej kupić klucz, gdzie najmniej zapłacić, ale żeby klucza wam nie wyłączyli (tak jak mi).

 

 

 

 

 

 

 

obosP.png

http://store.steampowered.com/

Tradycyjny sklep Steam

https://store.bistudio.com/

Sklep twórców Arma2

https://gry-online.pl/

http://fabrykakluczy.pl

W tych trzech sklepach jak zakupicie grę, to wam jej nie wyłączą...

 

 

 

 

 

nlI4n.png

http://allegro.pl/

Nie kupujcie gry na allegro... Najczęściej są tam kody kradzione (na steam) lub gdy jest jakaś "oferta" kupna gry przez SMS... To zwykłe ździerstwo, gdyż za samą grę (przez SMS) zapłacicie dwa (może i więcej) razy więcej...

4770714280454741315510.png
Opublikowano

Sorry taki poradnik już jest. Tu

600925.png

Sygnatura niezgodna z regulaminem forum 'MPC Forum' rozdział XLVIII pkt. π.

Opublikowano

Ale zasada jest 'gdzie kupić'. Czy jest sens robić praktycznie takie same poradniki?

600925.png

Sygnatura niezgodna z regulaminem forum 'MPC Forum' rozdział XLVIII pkt. π.

Opublikowano

@Joony91 ja stworzyłem ten TuT, aby pokazać użytkownikom forum gdzie kupować grę... Sam się z allegro wkopałem i utraciłem w ten sposób DayZ... Dlatego informacja jest, żeby na allegro nie kupować

4770714280454741315510.png
  • 3 tygodnie później...
Opublikowano

@Joony91 ja stworzyłem ten TuT, aby pokazać użytkownikom forum gdzie kupować grę... Sam się z allegro wkopałem i utraciłem w ten sposób DayZ... Dlatego informacja jest, żeby na allegro nie kupować

 

Dopisz tez o formach platnosci np. Paysafecard i bedzie git ;-)

O sms napisz duzymi i oczojebn.... literkami ;-) , bo temat kupna za sma powraca jak bumerang ;-)

Chociaz dla niektorych jest to jedyna forma zakupu gry , byle z pewnego zrodla ;-)

TEKST MIESIĄCA - obecnie na forum jako"Mauurycy":

 

...WarZ jest troche słabsze i mniej rozwinięte od dayz

  • 1 miesiąc temu...
Opublikowano

Serio takie tematy bez sensu ja wczoraj kupiłem Arme 2 Oa za 32 zł na steam bo na tą gre przeceny są co tydzień, Arme 2 free tez z steam wiec tam się najbardziej opłaca.

 

~Zapraszam na kupowanie przez Steam~!

Opublikowano

nlI4n.png

http://allegro.pl/

Nie kupujcie gry na allegro... Najczęściej są tam kody kradzione (na steam) lub gdy jest jakaś "oferta" kupna gry przez SMS... To zwykłe ździerstwo, gdyż za samą grę (przez SMS) zapłacicie dwa (może i więcej) razy więcej...

Nie zgadzam się z tobą, jeżeli zakupisz prezent Arma II to ciebie nikt nie okradnie... Gorzej z kluczem.

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

Popieram kolegę wyżej gdzieś tam, ArmA2 można śmiało kupować od keye.pl.

 

Z Allegro również można, tylko trzeba patrzeć od kogo. Jak ktoś się nie zna i nie patrzy, źle może na tym wyjść po prostu :)

Opublikowano

Steam Gifty nigdy nie są pewne. Na nie też są bany.

 

Ostatnio ( Ta... Początek 27 Sierpnia. ) była dość spora afera z kluczami od RESSELER79 i BornToPlay.pl ( Z tym drugim było gorzej. ) ( Tfu! Wróć z tym pierwszym. )

 

A więc - Zaczęło się 27 Sierpnia. Wtedy pewna osoba na pewnym serwisie o DayZ napisała temat "Bad CD-Key.". Osoba ta nie wiedzieła co ten komunikat znaczy, zapytała się na forum.

 

I co ?

 

Lawina Odpowiedzi. W Następnych miesiącach pojawiło się ponad 160 postów w jednym temacie. Ponad 100 osób straciła pieniądze i wysłała reklamację - RESELLER79 oddawał pieniądze ALE tylko parę osób je dostało. Natomiast BornToPlay.pl wybierało reklamację wybiórczo.

 

A z czym wiązały się te bany ?

 

Otóż użytkownik z Allegro RESELLER79 brał udział w procesie zwanym cardingiem. Działało to tak, że kupowali kradzione numery kart kredytowych i opłacali nimi kupione kody do gier. Dotyczy to wielu gier, chociaż największa afera była w World of Tanks z zakupem golda do gry, gdzie miało ono wartość połowy wartości u producenta. W procesie cardingu jest tak, że w ciągu miesiąca płacąc VISĄ można wycofać płatność, co też ludzie czynią, ostatniecznie cashback dociera do producenta gry, który to wycofuje grę z obiegu, jako że ma ujemny bilans (a przecież nie zostawi graczowi gry skoro płatność za nią została wycofana). Sprawę można jeszcze myślę zgłosić na policję, bo ostatnio bardzo dużo doniesień zostało złożonych na tego nicka z Allegro (oraz wiele innych nicków). Skala oszustwa była bardzo duża, bo złota w WOT przewija się bardzo dużo. Suma sumarum, sporo ludzi z WOT dostało bana do czasu uregulowania długu (złoto zostało już skonsumowane i pozostał ujemny bilans).

 

Do osób, które mówią, że Steam Gifty są "niebanowalne":

 

Ze swojej strony po tej aferze widziałem, że na Allegro sporo jest ofert typu fraud (a może było bo chyba poznikały), dlatego że są bardzo proste do realizowania przez złodziei. Kupują od chińczyków lewe karty kredytowe a potem realizują nimi zamówienia, które i tak prędzej czy później zostaną cofnięte, czasem nawet po 2-3 miesiącach. Więc jak ktoś pisał, żeby kupować tylko steam gifty, to jest to bzdura, gdyż właśnie gift shopy są źródłem fraudów opartych na cardingu.

 

Natomiast dla osób, które twierdzą, że Bany są, gdyż BI nie zezwala na sprzedaż prywatnym Resellerom:

 

 

Tego typu zwroty są bzdurne, poruszałem ten temat z supportem Wargamingu. Wymigiwali się od odpowiedzi, ale nie dałem za wygraną i uzyskałem odpowiedź. W tego typu sprzedażach producent gry nie banuje kluczy, pomimo że doszło do nieautoryzowanej sprzedaży. Problemem jest to że płatność została sfinalizowana i nie mogą ot tak zabrać graczowi jego pieniędzy. Odpowiedź była taka, że w takich przypadkach do odpowiedzialności zostaje pociągnięty sprzedawca. Czyli mogą się ze sobą procesować czy banować itd.

 

Mam nadzieję, że nikt już nie powie, że "Allegro" można polecić i gifty są lepsze od zwykłych kodów, bo to kompletny idiotyzm.

 

Pozdrawiam.

deadspacewallpaperbysup.png

Opublikowano

uxhgo.png

Pomysł na ten tutorial przyszedł mi, kiedy straciłem swój klucz Army i nie mogę grać już w Dayz. Chciałbym wam przedstawić, gdzie najlepiej kupić klucz, gdzie najmniej zapłacić, ale żeby klucza wam nie wyłączyli (tak jak mi).

 

 

 

 

 

 

 

 

obosP.png

http://store.steampowered.com/

Tradycyjny sklep Steam

https://store.bistudio.com/

Sklep twórców Arma2

https://gry-online.pl/

W tych trzech sklepach jak zakupicie grę, to wam jej nie wyłączą...

 

 

 

 

 

 

nlI4n.png

http://allegro.pl/

Nie kupujcie gry na allegro... Najczęściej są tam kody kradzione (na steam) lub gdy jest jakaś "oferta" kupna gry przez SMS... To zwykłe ździerstwo, gdyż za samą grę (przez SMS) zapłacicie dwa (może i więcej) razy więcej...

 

Ciekawe... Człowieku na allegro kody nie są często kradzione a jak taki kupisz to co z tego jeżeli jest ukradziony to nie ty go ukradłeś...To po 1 a po 2 to one najczęściej nie są kradzione tylko kupowane na steam podczas przeceny w masowych ilościach ok.100 sztuk i sprzedawane po cenie 10/15 zł droższej niż na przecenie.Była przecena ostanio gra 50 zł a na allegro po tej przecenie masa takich ofert jak : "Arma 2 steam gift" cena 65 zł

Opublikowano

Przed przeczytaniem poradnika kupiłem na gry-online :D już mi się sciąga i instaluję DayZ a więc polecam Gry-online.pl

76561198033711010.png

Opublikowano

Ja polecam jeszcze fabrykakluczy.pl.

Kupiłem tam wiele gier, np. BF3 za 40 zł (Z Dodatkiem B2K za darmo !!!).

Płaciłem przelewem, a po 5 minutach dostałem maila z działającym kodem :).

 

ArmA II: OA kosztuje tam ~70 zł :).

518831445005751729602.png

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...