Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

[TUT] SE LWW - jak zmienić funkcjonalność przycisku Walkman


Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Co potrzebujemy?

 

* Root

* Root Explorer lub inny program który umożliwi nam modyfikować pliki systemowe

 

Pierwsze co wykonujemy to musimy dostać się do /system/usr/keylayout/ następnie odnajdujemy plik pm8058-keypad.kl i go otwieramy.

Naszym oczom powinna pokazać się taka zawartość

 

 

# this corresponds to kernel/arch/arm/mach-msm/keypad-coconut.c

#

# defines for values are in frameworks/base/include/ui/KeycodeLabels.h

 

key 115 VOLUME_UP WAKE

key 114 VOLUME_DOWN WAKE

 

# KEY_HOME

key 102 HOME WAKE_DROPPED

 

# CAMERA Related Key

key 212 CAMERA

key 528 FOCUS

 

# WALKMAN key

key 200 VENDOR_1

 

 

Nas interesuje ostatnia linijka a dokładnie wpis VENDOR_1 który jest niczym inny jak bazową instrukcją dla Androida jaką aplikację ma otworzyć po naciśnięciu przycisku.

Wpis ten możemy zamienić przykładowo na SEARCH, od teraz po naciśnięciu przycisku pojawi się wyszukiwarka zamiast domyślnego odtwarzacza muzyki.

 

Sam wpis powinien wyglądać następująco

 

# this corresponds to kernel/arch/arm/mach-msm/keypad-coconut.c

#

# defines for values are in frameworks/base/include/ui/KeycodeLabels.h

 

key 115 VOLUME_UP WAKE

key 114 VOLUME_DOWN WAKE

 

# KEY_HOME

key 102 HOME WAKE_DROPPED

 

# CAMERA Related Key

key 212 CAMERA

key 528 FOCUS

 

# WALKMAN key

key 200 SEARCH

 

 

 

Możemy też dodać dowolną aplikację pod przycisk Walkman

 

Potrzebujemy do tego

 

* LaunchKey którą można pobrać np. stąd

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=818499

 

Pierwsze co robimy to przechodzimy do opcji App -> Select

Następnie z listy zainstalowanych aplikacji wybieramy tą ktora nas interesuje, przytrzymujemy przycisk Walkman na telefonie i wybieramy by telefon otwierał alpikację przy pomocy LaunchKey, na koniec zaznaczamy w programie aby zapamiętał przeprowadzona akcję i możemy cieszyć się dowolną aplikacją po naciśnięciu przycisku Walkman

 

Wadą jest dłuższe przytrzymanie przycisku aby zareagował i odpalił aplikację oraz to że tym samym przyciskiem nie zamkniemy aplikacji.

819531478353821175209.gif

  • 1 miesiąc temu...
Opublikowano

W programie LaunchKey przypisywałeś daną aplikację pod guzik i tam musisz ją "odpisać"

Aktualnie nie posiadam tego telefonu więc jeśli się mylę to najmocniej przepraszam ale nie jestem w stanie tego w tym momencie sprawdzić.

819531478353821175209.gif

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...