Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

Konkurs na najlepszą recenzję urządzenia mobilnego.


Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Sony Ericsson Xperia Arc S

 

Xperia_arc_S.jpg

 

 

Dużo razy słyszymy o profesjonalnych wyświetlaczach Retina od firmy Apple czy Amoled od firmy Samsung. Jednak istnieje gdzieś dalej bardzo dobry telefon z rewolucyjnym wyświetlaczem Bravia Engine oraz niesamowitą w wyglądzie obudową jak i interfejsem.

 

engine2.jpg

 

Arc S to wysokiej klasy smartfon z wyjątkowo dużym ekranem.Telefon Xperia Arc S jest telefonem z wyższej półki za bardzo rozsądną cenę jak na jego wyposażenie w wiele funkcji. Jedną z tych funkcji jest wyświetlacz Bravia Engine, posiada on szesnaście milionów kolorów o bardzo jasnym kontraście, kolory są bardzo wyraziste. Bravia Engine poprawia ostrość obrazu oraz nasycenie barw, pomaga zmniejszać szumy oraz zwiększyć kontrast.

 

Telefon wyróżnia doskonałe wyprofilowanie oraz atrakcyjny design. Telefon jest wklęsły przez co w najcieńszym miejscu jego szerokość wynosi 8,7 mm. Sony Ericsson wyposażony jest w jedno rdzeniowy szybki procesor o częstotliwości 1.4 gHz. Obudowa smartfonu wykonana jest z wysokiej jakości tworzyw sztucznych przez co urządzenie dysponuje niską wagą - zaledwie 117 gramów.

 

Xperia arc s który pomimo swoich rozmiarów ( 125mm długości na 63mm szerokości ) wygodnie trzyma się w dłoni.Ekran posiada 4'2 calowy ekran z podświetleniem led który wyświetla obraz w rozdzielczości 480x854 pixele.

 

Na górnej krawędzi telefonu znajduje się przycisk blokujący oraz gniazdo do Micro HDMI.

Na prawej krawędzi znajduje się gniazdo micro USB, przyciski regulujące głośność oraz spust migawki aparatu.

Po lewej stronie wbudowany jest gniazdo słuchawkowe mini jack.

Pod ekranem są 3 przyciski wstecz , przycisk 'home' oraz przycisk menu.

Z tyłu obudowy znajduję się sensor aparatu fotograficznego, lampa led oraz dodatkowy mikrofon którego funkcją jest redukcja szumów.

 

 

System operacyjny telefonu to android w wersji 2.3.4.Do dyspozycji w menu mamy 5 ekranów na którym umieszczamy widżety skróty czy foldery.

 

Nasze konta z facebooka są łatwo importowane,poprzez synchronizację online,do kontaktów telefonu wraz z numerami, zdjęciami i danymi np. e-mailem.

 

8'1 mega pikselowy aparat robi znakomitej jakości zdjęcia wraz z opcją auto-focus która automatycznie ustawia ostrość.Dodatkiem do aparatu jest opcja panoramy poprzez powolne przesuwanie aparatu możemy robić szerokie zdjęcia otoczenia.Zdjęcia wykonane rewolucyjnym aparatem możemy szybko i łatwo udostępniać na portale społecznościowe typu facebook czy picassa. Sony Xperia arc S nagrywa również video w jakości full hd.Nasze nagrania czy zdjęcia możemy odtworzyć na ekranie telewizora za pomocą połączenia glna, lub za pomocą kabla HDMI.

 

 

DSC_0362-590x350.jpg

Przyciski wstecz, home oraz menu

 

Smartfon dostępny jest w 4 kolorach :

Srebrnym

Bialym

Czarny

Czarno Szarym ( black piano )

oraz

Rozowym

 

_462012103525.jpg

 

Bateria telefonu pozwala na odtwarzanie muzyki do trzydziestu siedmiu godzin oraz odtwarzania wideo do sześciu godzin.

 

sony-ericsson-xperia-arc-s-pokrywa-bateria-telepolis_600.jpeg

 

W skład zestawu wchodzą :

♦Telefon Sony Xperia arc S.

Bateria BA750 1500 maH.

Karta pamieci 8gb microSD class 2.

Kabel HDMI Kabel to transmisji danych.

Ładowarka Sieciowa EP800 z serii GreenHeart.

Stereofoniczny zestaw słuchawkowy douszny MH650 z zestawem gumek.

Folia Na Wyświetlacz.

Parę miniaturowych instrukcji.

 

arc_2.jpg

 

Plusy :

+ Bardzo dobry wyświetlacz.

+Telefon dobrze leży w dłoni.

+ Dobra jakość nagrywania i wykonywania zdjęć.

+ Dobrej jakości odtwarzacz muzyki.

+ Słuchawki z naprawdę niezłym bassem w zestawie.

+ Wydajność.

+ Możliwość aktualizacji androida do 4.0.4.

 

 

Minusy:

- Słabej jakości wykonania obudowa, mało odporna na zarysowania.

- Z obudowy ściera się lakier.

- Ścina sie przy dużej ilości aplikacji na karcie pamięci.

 

 

 

Sam telefon oceniam na 7/10 w obecnej chwili, jednak jak na ta cenę telefon dla mnie nie do zastąpienia.

 

 

 

kopiowanie zabronione, - adamus940

Daj + to nie boli

 

~~♦ Miami Heat ♦~~

heatssigclean.jpg

Opublikowano

Ta poprawilem, wkradl sie maly blad podczas editu :)

 

@up sam napisalem zadnego kodu nie przepisalem. Nie widziales np. tego . <335#colorb773> wkleilem link ze zdjeciem i sie powalilo na chcwile ale naprawilem

Daj + to nie boli

 

~~♦ Miami Heat ♦~~

heatssigclean.jpg

Opublikowano

Czemu?! Nigdzie tak nie pisze w regulaminie.

 

@edit

 

Jeżeli organizator napisze że swoje to zmienie, narazie nie zmieniam.

Daj + to nie boli

 

~~♦ Miami Heat ♦~~

heatssigclean.jpg

Opublikowano

Samsung Galaxy Mini [GT S5570]

 

samsung-galaxy-min-s5570-nowy-bez-simlocka_0_b.jpg

 

Samsung Galaxy Mini jest smartphonem dla średni wymagających użytkowników.

System Android 2.3.6 pozwala na używanie większościlecz nie wszystkich aplikacji

z Google Play. Można go nabyć za niecałe 500 złotych.

 

Samsung Galaxy Mini zwany inaczej Galaxy Pop jest solidnie wykonany, boki

smartphona są zbudowane z plastiku. Ekran LCD o przekątnej 3,14, rozdzielczości

240x320 sprawia, że urządzenie nie jest zaskakująco duże. Bardzo dobrze obsługuje

internet, 256 tysięcy kolorów to nie jest powalająca ilość, ale wystarczająca.

Na słońcu telefon jest nie do użycia, iż nic nie widać na wyświetlaczu.

 

Samsung GT S5570 ma aparat, który z pewnością można uznawaćza wadę,

a nie zaletę, gdyż jakość zdjęć jest słaba. Bardzo dobrze działa GPS, który

jest przydatny wielu użytkownikom. Odtwarzacz multimedialny oraz głośność nie zadowalają,

lecz można to nadrobić programami Music Volume EQ oraz Winamp, które

działają wręcz perfekcyjnie.

 

Telefon w stanie czuwania wytrzymuje stosunkowo dużo. Intensywnie

używany wytrzyma do 6 godzin. Ogólnie telefon nadaje się dla osób,

którzy nie chcą mieć rzeczy zbędnych, a wszystko niezbędne chcą posiadać.

Samsung Galaxy Mini jest dobrym telefonem w przystępnej cenie i nie wstyd

go wyciągać z kieszeni.

image.png 

Opublikowano

1352572744fc17570813525.gif

galaxymini2.jpg

galaxymini.jpg

screenshot3zv.png

1352572744fc17570813525.gif

Samsung Galaxy Mini GT-S5570 to jeden z wielu smartphonów Samsunga.

Telefon posiada system operacyjny Android 2.2, którego producentem jest "Google Inc.".

System jest prosty w obsłudze.

Jest dobry dla osób, które zaczynają przygodę ze smartphonami.

Dzięki usłudze "Google Play" można pobrać tysiące ciekawych, darmowych gier i aplikacji na swój telefon.

Samsung Galaxy Mini posiada Wi-Fi dzięki któremu może bezprzewodowo łączyć się z internetem.

Smartphone ma też funkcję Bluetooth, bez której nikt nie wyobraża sobie pracy z telefonem.

Samsung Galaxy Mini nie jest duży, można się już o tym przekonać czytając nazwę sprzętu.

Jego wielkość jest dużym plusem.

Telefon mieści się w kieszeni i można go trzymać w jednej ręce, czego nie można powiedzieć o najnowszych smartphonach.

Galaxy Mini nie ma baterii, która wystarcza na długie godziny surfowania po internecie, ale za to można go ładować nie tylko ładowarką.

Bateria ładuje się podczas podłączenia telefonu przez USB do różnego rodzaju sprzętów np. DVD, komputera itd.

Smartphone ten posiada procesor 600 MHz oraz 256 MB pamięci RAM.

Takie parametry wystarczają do szybkiego i płynnego działania telefonu.

Galaxy Mini ma również aparat z matrycą 3 Mpix oraz zoomem 3X.

Niestety nie posiada on flasha, przez co aparat może wykonywać zdjęcia tylko w dzień na otwartej przestrzeni.

Fotografie robione w nocy lub w pomieszczeniach mają słabą jakość.

Telefon posiada 169 MB pamięci wewnętrznej.

W smartphonie jest wbudowany GPS, dzięki któremu można zlokalizować swoje położenie lub znaleźć drogę do wybranego miejsca.

Galaxy Mini nie ma stopera, ani przelicznika jednostek, ale to nie stwarza problemu, ponieważ te aplikacje można szybko i łatwo znaleźć w "Google Play".

Telefon ma wbudowany program "Samsung Apps".

Nie jest to jednak przydatne, ponieważ na ten model telefonu jest mało aplikacji, które się tam znajdują, z czego większość można znaleźć w "Google Play".

Jednym z minusów tego telefonu jest długie uruchamianie.

Trzeba zazwyczaj czekać kilka minut, żeby móc z niego korzystać.

Na ekranie telefonu można wstawić sobie wiele ciekawych widżetów.

screenshot2dd.png

Galaxy Mini ma też funkcję "Menadżera zadań", w którym można kontrolować uruchomione aplikacje i czyścić pamięć RAM w celu przyśpieszenia telefonu.

Jedną z najprzydatniejszych rzeczy jest pasek powiadomień, który możemy znaleźć w większości telefonów.

Dzięki niemu możemy sterować jednymi z najważniejszych funkcji: Wi-Fi, Bluetooth, GPS.

Na pasku pojawiają się także informacje wtedy gdy przychodzi e-mail itd.

screenshotvle.png

W telefonie jest wbudowany program "Quick Office", w którym można otwierać pliki w formacie: PDF, DOC, PPT.

Na smartphonie nie działa "Adobe Flash Player", przez co nie można wejść na niektóre strony z filmami.

Na szczęście Youtube działa w 100% dobrze.

Następną wadą telefonu jest obudowa.

Ciężko jest ją otworzyć.

1352572744fc17570813525.gif

Telefon nie jest dla osób, które mają duże wymagania.

Samsung Galaxy Mini jest dla ludzi, którzy używają telefonu najczęściej do dzwonienia, ale lubią też od czasu do czasu korzystać z innych funkcji.

1352572744fc17570813525.gif

+Android

+Google Play

+Cena

1352572744fc17570813525.gif

-Słaba bateria

-Brak flasha w aparacie

-Mała pamięć wewnętrzna

-Długie uruchamianie

-Mało aplikacji w "Samsung Apps"

-Zła obudowa

-Niedziałający "Adobe Flash Player"

-Szybka utrata baterii podczas używania internetu i GPS

1398258449-U383457.png

Opublikowano

xperia-j-black-android-smartphone.png

Krótko i na temat , Sony Xperia J, Został on wyposażony w 4-calowy ekran o rozmiarach

(rozdzielczość) 480 x 854 pikseli, został on wyposażony w jednordzeniowy procesor

"Qualcomm Snapdragon S1 MSM7227A "

o taktowaniu 1 GHz z chipem graficznym Adreno 200,

o rozmiarach 512 MB pamięci operacyjnej wynosi aż "RAM, 4 GB" wbudowanej pamięci na dane oraz multimedia,

posiada on również slot kart microSD, 5-megapikselowy aparat ,główny z autofocusem i diodą doświetlającą LED,

akumulator o pojemności 1750-80 mAh oraz wsparcie dla technologii DLNA. Nad wszystkim kontrolę sprawuje Android 4.0 Ice Cream Sandwich

 

Informacje techniczne takie jak roz, ekranu procesor itd, znalazłem na wikipedi. :

http://en.wikipedia.org/wiki/Sony_Xperia_J

 

// Edit Dodano Fote Telefonu .

Opublikowano

c6i73n.png

Recenzowanym przeze mnie telefonem będzie Samsung Galaxy S, wręcz legendarny model z trzeciej połowy 2010 roku, który zapoczątkował najbardziej znaną i cenioną rodzinę smartfonów z Androidem od Samsunga. Jakie by jednak nie były nowsze modele, jedno trzeba przyznać ich prekursorowi - jest genialnym smartfonem, który po 2 latach od premiery nadal daje radę!

  • Informacje techniczne

Aspektów do opisywania jest tutaj dużo, ale skupię się na najważniejszych rzeczach, a zarazem największych plusach popularnej "eski". Przede wszystkim - ekran. 4calowy wyświedlacz Super AMOLED o rozdzielczości 480x800 px jest jedną z największych zalet tego modelu. Rozdzielczość jest idealnie dopasowana do wielkości, przez co wyświetlany obraz jest proporcjonalny do reszty, nic się nie rozciąga, ani nie rozmywa. Co prawda do bardziej wymagających gier (choćby nowy Shadowgun: Deadzone) ekran jest nieco zbyt mały i często przez przypadek wciskamy nie ten przycisk co chcemy, ale jest to kwestia przyzwyczajenia, bo da się grać. Nie zapominajmy także o ochronnej części ekranu - tutaj tą rolę spełnia Gorilla Glass, hartowane szkło, któremu nie straszne są upadki i zadrapania :) Oczywiście w teorii, bo w praktyce ekran rysuje się tylko trochę mniej, niż inne, ale po ponad pół roku używania drobne ryski są widoczne jedynie pod mocne światło, kiedy patrzymy pod odpowiednim kątem.

 

Da się grać także przez to, że model wyposażony jest w jednordzeniowy procesor ARMv7l o taktowaniu 1 GHz i 512 MB RAMu, które w zupełności wystarczają do większości pozycji z Google Play. Smartfon nie uciągnie jedynie najnowszych produkcji w stylu nowego Most Wanted'a, ale w końcu ma on już dwa lata. W technologii to bardzo dużo :)

 

Pozostałe techniczne aspekty to nieco słaba bateria (1500 mAh), prosta, plastikowa obudowa, która jednak daje radę i nie trzeszczy (jak to ponoć ma miejsce według wielu użytkowników), jeden slot na kartę SIM i jeden na MicroSD, który obsługuje nawet do 64 GB. Warto dodać, że smartfon jest wyposażony także we wbudowaną kartę pamięci o pojemności 8 GB, z czego około 2.5 GB jest zarezerwowane dla systemu i aplikacji. Jeśli wykorzystujemy smartfon głównie do gier i Internetu, to wbudowana pamięć w zupełności wystarcza. Jeśli jednak będziemy chcieli słuchać muzyki, oglądać filmy (nigdy nie oglądało mi się tak przyjemnie na tak małym ekranie!), czy przechowywać zdjecia, to dodatkowa karta będzie wymagana. Aparaty zaś są dwa - przedni (od strony ekranu) ma zaledwie 0.3 Mpx, ale do video rozmów sprawdza się świetnie. Tylni - 5 Mpx - jest całkiem niezły, choć przez brak lampy błyskowej zdjęcia robione nawet wieczorem mogą być już niewyraźne.

  • Oprogramowanie, system, aplikacje

Czas przejść do oprogramowania, bo to ono odgrywa tutaj znaczącą rolę. Ostatnią oficjalną wersją systemu dla Galaxy S jest Android Gingerbread 2.3.x z autorską nakładką TouchWiz 3. Jednakże wsparcie niezależnych programistów (prym wiedzie CyanogenMod, MIUI, AOKP) dla tego modelu jest tak duże, że obecnie posiada on już stabilne wersje JellyBean 4.1.2 i planowana jest aktualizacja do wersji 4.2. Atutem "eski" jest również brak licznika wgrywanych ROMów, więc można śmiało kombinować i testować. A jest co, na każdą wersję Androida powstało conajmniej kilkanaście świetnych, niezależnych ROMów, czego efekt najlepiej opisuje powiedzenie "do wyboru, do koloru".

 

W kwestii gier i aplikacji: jak wspomniałem wcześniej, większość produkcji obecnych w Google Play będzie śmigała na tym modelu bezproblemowo, nie zadziałają jedynie produkcje naprawdę rozbudowane, które wymagają minimum dwurdzeniowych procesorów. Nie zauważyłem także sytuacji, w których popularne aplikacje byłyby nieprzystosowane pod architekturę procesora obecną w Galaxy S (jak to ma miejsce np. w przypadku Xperii Neo V), więc pod tym względem można dać zasłużone maksimum punktów.

  • Wrażenia z użytkowania | Podsumowanie

Sercem, duszą i rozumem całego smartfona jest system Android, którego możliwości personalizacji zadziwiają naukowców do dzisiaj. Przystosowanie go pod konkretne upodobania konkretnego użytkownika nie jest niczym trudnym i daje dużo frajdy. Po ponad pół roku używania "eski" mogę śmiało stwierdzić, że jest to model dla każdego. Nie za duży, nie za mały - ekran jest świetny, ale bateriożerny, co w połączeniu z nieco małą pojemnością baterii zmusza nas do ładowania go codziennie, oczywiście jeśli wykorzystujemy go w pełni, tj. ciagle używamy WiFi, 3G, gier, Internetu i multimediów. Gry, aplikacje, aparat i inne najczęściej używane rzeczy w pełni spełniają swoją rolę, przez co smartfon może zastąpić nawet komputer, o ile oczywiście nie wykorzystywaliśmy go do pracy. Zastrzeżenia można mieć (poza baterią) do GPS'a, który jak w większości smartfonów raz działa, a raz nie. Nie wykorzystuje się go jednak za często, zatem jest to mało znaczący minus :)

 

Podsumowując jak najbardziej ogólnie - smartfon genialny, dla przeciętnego użytkownika aż nabyt wystarczający, a dla tych nieco wymagających, oferujący ogromne możliwości personalizacji i konfiguracji. Nic więcej od niego wymagać nie można, dwa lata bytności na rynku robią swoje, a osobom, którym on nie wystarcza, polecam jego następców, Galaxy S II i S III :)

 

 

(Z Internetu zostało wzięte jedynie pierwsze zdjęcie - cała reszta made by Fredi)

sr3z17.png

FrediBlog - lifestyle'owy blog młodego internauty


Opublikowano

75794782581723947995.png

 

HTC HD2 (znany również jako HTC Leo) zaprezentowany został w czwartym kwartale 2009 roku. Od tamtego czasu zyskał szerokie grono swoich wielbicieli. Kiedy tajwańska firma wypuściła Leosia, świat oszalał (dosłownie!). Był to jeden z pierwszych smartphone’ów o tak zaawansowanych możlwiościach. A jak jest teraz? Czy HD2 może konkurować z takimi pozycjami jak Samsung Galaxy S3 czy HTC One X? Przyjrzyjmy się zatem z bliska urządzeniu, które wciąż dzielnie trzyma się na naszym rynku.

 

Wygląd

 

Na pierwszy rzut okna HD2 wydaje się być bardzo masywny. Na szczęście to tylko pozory, bo producent zadbał o poręczny rozmiar swojego telefonu. Ma on wymiary 120,50 x 67,00 x 11,00 mm i waży 157g. W porównaniu do dzisiejszych modeli, można mieć jedynie drobne zastrzeżenia, co do wagi. Metalowa pokrywa baterii nadaje stylu i elegancji. Jedynym znaczącym mankamentem w wyglądzie jest wystający aparat, który nie tylko psuje wizerunek, ale także może przeszkadzać niektórym w codziennym użytkowaniu. W dolnej części obudowy mamy wejście mini jack 3.5mm oraz złącze mikro USB. Pod ekranem znajdziemy pięć klawiszy funkcyjnych, a po lewej stronie przyciski głośności.

 

Informacje techniczne

 

Ekran o przekątnej 4,3 cala i rozdzielczości 400x800 pixeli zapewnia nam głęboką gamę barw i dobre odwzorowanie rzeczywistych kolorów. W HD2, co prawda, nie znajdziemy wyświetlacza Super AMOLED, ale wykorzytywany tu ekran pojemnościowy w zupełności wystarcza oraz pozwala na szybkie i komfortowe korzystanie z urządzenia. Aparat (2592 x 1552 pixeli) z autofocusem pozwala na robienie bardzo dobrych zdjęć, nawet w słabym oświetleniu. Brakuje mi bardzo kamery do videorozmów, o której tajwański producent najwyraźniej zapomniał.

 

HTC Leo pracuje na mobilnym procesorze Snapdragon firmy Qualcomm o taktowaniu 1GHz oraz ma 512 MB pamięci ram. Dzięki tak zastosowanym podzespołom możemy oglądać filmy, przeglądać internet czy czatować na portalach społecznościowych bez obaw o niewygodne ścięcia czy zawieszenia. Działaniu gier też nie można zbyt dużo zarzucić. Telefon bez problemów uciągnie wiele znanych tytułów, odmawia jedynie czasami posłuszeństwa przy bardziej zaawansowanych aplikacjach, które wymagają dwu (i więcej) rdzeniowych procesorów.

 

Oryginalnym oprogramowaniem w HTC Leo jest Windows Mobile 6.5. W mojej opinii ogranicza on bardzo możliwości tego telefonu, ponieważ WM oferuje dużo uboższą gamę aplikacji i gier. Jeżeli zaingerujemy w system i podmienimy soft na Androida, będziemy mieli zupełnie inne oblicze HD2 (dodam, że jest już najnowsza, stabilna wersja na Leo – JB!). Sklep Google Play daje nam darmowy dostęp do takich platform jak Ipla czy TVN Player, które z pewnością zapewnią nam rozrywkę na długie godziny poza domem. Fani kafelkowego Windows Phone też nie będą zawiedzeni, ponieważ w HD2 możemy wgrać także ten system.

 

Bateria o pojemności 1230 mAh według producenta powinna starczyć na 380 minut rozmów bądź 490 godzin czuwania. Niestety w praktyce, przy normalnym użytkowaniu, bateria wytrzymuje jeden dzień. W trybie czuwania około trzech.

 

Podsumowanie

 

HTC Leo niewątpliwie jest smartphone’m z wyższej półki. Dobre parametry, świetne podzespoły i wygoda użytkowania stawia go bardzo blisko takich gigantów, jak Samsung Galaxy S3 czy HTC One X. HD2 jest idealny do oglądania filmów, grania, a także sprawdza się w funkcjach biurowych. Nie banalny design, a zarazem jego prostota sprawiają, że telefon prezentuje się naprawdę świetnie. Mimo drobnych wad, z całym sercem mogę polecić tego smartphone’a.

 

34543441744063387950_thumb.jpg 96349317256404724932_thumb.jpg 29782368603158183132_thumb.jpg 03230495630715992348_thumb.jpg 17448967969213388961_thumb.jpg60625838769698613268_thumb.jpg 67831983434588301681_thumb.jpg

Opublikowano

3. Konkursowi podlegają tylko prace tekstowe + zdjęcia. Inne prace = usunięcie pracy.

 

 

Pierw trzeba czytać regulamin :)

 

Czytałam. :) Po prostu wpadło mi to do głowy i zapomniałam, że nie można. Już usunęłam.

Opublikowano

:)

 

psdpsdpsdpsd.png

 

 

 

iPad 2

iPad 2 to tablet od firmy Apple zaprezentowany 2 marca 2011 roku. Jest on następca iPada pierwszej generacji który zrewolucjonizował rynek tabletów. Tablet posiada 163 PPI (pikseli na cal). Daleko mu co prawda do ekranu typu Retina zastosowanego w iPadzie 3 generacji który posiada 264 PPI ekran iPada 2 też nie jest zły, chyba ze się używało wcześniej iPada 3/4, wtedy od razu widzimy kolosalną różnicę. Urządzenie posiada 9.7 calowy ekran dotykowy Multi-Touch o rozdzielczości 1024x768 pikseli. Posiada ekran typu LED o matrycy IPS. iPad posiada oczywiście Wi-Fi i obsługuje sieci: 802.11a/b/g/n. Tablet posiada procesor nazwany Apple A5 bazujący na ARM Cortex A9 posiada także dwurdzeniowy procesor graficzny PowerVR SGX-543 MP2. iPad 2 posiada baterie o pojemności 6930 mAh co jak twierdzi producent wystarcza na 10 godzin użytkowania urządzenia. Moje odczucia są takie, jeśli grasz w wymagające gry typu Need For Speed Most Wanted, wtedy bateria się rozładowuję o wiele szybciej, powiedziałbym ze maksymalnie 4 godziny i bateria pusta. W przypadku zwykłej pracy typu dzwonienie, smsowanie, odbieranie maili itp. bateria rzeczywiście może wytrzymać te 10 godzin. Posiada on również 2 kamery - z tyłu i z przodu (tylna: 0.7 MPx, natomiast przednia: 0.3 MPx). Mnie osobiście przydaję się jedynie ta z przodu do wideo rozmów raz na jakiś czas, natomiast trzeba przyznać ze kamery nie są zbyt dobrej jakości. Ale swoją drogą - kto robi zdjęcia tabletem?. iPad 2 jest aż 33% smuklejszy od swojego poprzednika oraz 11% lżejszy od swojego poprzednika - iPada 1. iPad 2 jest dostępny w różnych opcjach, jest do wyboru pojemność: 16 GB, 32 GB oraz 64 GB. Jest również do wyboru wersja z 3G lub bez oraz wersja kolorystyczna - czarny lub biały. Ja posiadam iPad 2 32GB bez 3G i mnie on wystarcza - zazwyczaj nie używam iPada w terenie. iPad posiada niepełny Bluetooth 2.1, co oznacza ze nie można przesyłać dzięki niemu plików. Można jedynie go sparować z jakimś urządzeniem. Wszystkie iPady, zresztą tak samo jak telefony Apple posiadają system operacyjny iOS. Jest to zamknięty system operacyjny dzięki czemu można uzyskać maksymalną wydajność oraz długie wsparcie producenta. iOS posiada kilka wersji jednak obecnie najpopularniejszą oraz jednocześnie najnowszą jest iOS 6, który wyszedł stosunkowo niedawno (19.09.2012). Główną zaletą systemu operacyjną Apple jest AppStore - jest to popularny sklep z aplikacjami. Sklep posiada ponad 650 000 aplikacji (dane z 11 czerwca 2012 roku) które zostały pobrane ponad 30 miliardów razy. Więc w sklepie jest bardzo dużo rożnych przydatnych aplikacji, niektóre są płatne a niektóre darmowe. Jeśli chcemy pobierać aplikacje z AppStore musimy założyć konto Apple ID bezpośrednio na urządzeniu, bądź na PC/Mac w programie iTunes. No właśnie - co to jest iTunes? Jest to nic innego jak sklep z muzyką oraz filmami należący do Apple. Apple ID jest uniwersalne i działa do obu programów. Aby pobierać płatne aplikacje musimy podpiąć swoją kartę płatniczą do konta Apple ID, i możemy pobierać płatne aplikacje lub kupić specjalną karte Gift Card po której kupnie wprowadzamy odpowiedni kod w iTunes i już mamy doładowane konto o np. 25 euro. Opcja ta jest niestety niedostępna w polskim AppStore, i jeśli chcemy kupować używając tej karty musimy mieć założone konto na USA oraz kartę Gift Card z Allegro lub innego portalu aukcyjnego. Pobieranie/kupowanie aplikacji jest bardzo łatwe i sprowadza się do wejścia w odpowiednią aplikacje i kliknięcia "kup". Warto również wspomnieć o funkcji iOS nazwanej iCloud. Jest to funkcja dzięki której zdjęcia/dokumenty/kalendarz/kontakty/poczta będą na każdym Twoim urządzeniu aktualnie. Przykład - robisz zdjęcie swoim iPhone i zdjęcie automatycznie wysyła się do strumienia zdjęć - jest to specjalny "album" w którym wszystkie Twoje zrobione zdjęcia będą na wyciągniecie ręki na każdym Twoim urządzeniu z system iOS lub też komputerem Mac. Dla mnie jest to bardzo bardzo przydatna funkcja, wreszcie nie trzeba podłączać iPhone i iPada do komputera tylko po to aby przegrać zdjęcia z jednego do drugiego. Warto wspomnieć ze funkcja oczywiście wymaga internetu, więc jeśli zrobimy zdjęcie w miejscu w którym nie mamy połączenia Wi-Fi ani nie mamy karty z pakietem internetowym to zdjęcie nie wyślę się do strumienia zdjęć. Wirtualna klawiatura w iPadzie jest bardzo wygodna, łatwo trafiać w klawisze nie ma mowy o przypadkowym kliknięciu na klawisz. Klawiaturę można rozdzielić również na dwie połówki, niektórym tak się wygodniej pisze - ja osobiście wolę normalna wersję klawiatury. Grzechem byłoby również nie wspomnieć o Game Center - jest to system społecznościowy dla graczy z systemu iOS. Dzięki niemu możemy zapraszać swoich znajomych do pojedynków, porównywać swoje wyniki z nimi oraz w niektórych grach można również dzięki temu systemowi grać w trybie multiplayer - no właśnie co z grami? iPad 2 jest doskonały do gier, w AppStore są dostępne praktycznie wszystkie popularne gry typu Angry Birds, Fruit Ninja, Temple Run, oraz Need For Speed co rekompensuje w pewnym stopniu to ze tablet ten nie jest wyposażony w Flash Player. Tak więc nie możemy oglądać filmów we flashu ani grać w gry online. iPad sprawia się szczególnie świetnie do gier wyścigowych - dzięki temu ze jest on wyposażony w żyroskop możemy grać w tego typu gry tylko ruszając iPadem. Na dole postu dodałem grafikę z najnowszej gry wyścigowej: "Need For Speed Most Wanted". Zaraz! Ale co z mailem? Tak, mail to jedna z podstawowych przecież funkcji iPada. Tak, wbudowany w system iOS klient poczty sprawdza się całkiem nieźle. Jest estetyczny i łatwy w obsłudze, mamy też możliwość wyznaczenia osób VIP, od których maile będą w specjalnej zakładce oznakowaną gwiazdką oraz napisem VIP. W iOS również mamy pasek powiadomień do którego można wejść przesuwając do dołu górny pasek na którym jest napisana godzina oraz poziom naładowania baterii. Wyświetlają się tam powiadomienia od rożnych aplikacji, komunikatorów, gier oraz z aplikacji przypomnień. Dzięki aplikacji Przypomnienia masz możliwość ustawienia przypomnienia na daną godzinę i datę. Jest również możliwość ustawienia priorytetu. Gdy wybjie godzina na którą mieliśmy ustawione przypomnienie, aplikacja po prostu zacznie wydawać dźwięk który można zmienić w Ustawieniach. Jak dla mnie jest to jedna z najlepszych aplikacji jakie są w iOS, razem z klientem poczty oraz przypomnieniami. Sądzę ze głównymi zarzutami przeciwko iPadowi 2 generacji będzie jego cena na polskim rynku - za najtańszego iPada 2 16 GB bez 3G zapłacimy w oficjalnym sklepie Apple online 1699, jego zamknięty system dla niektórych może być wadą lub zaletą, dla mnie to jest zaletą ponieważ otrzymujemy maksymalną wydajność urządzenia, brak wirusów oraz mała ilość PPI. Dla niektórych również wadą urządzenia może być brak Flash playera, mi osobiście to nie przeszkadza. Ocenę tego czy się opłaca kupić taki sprzęt pozostawiam Tobie.

 

Przód iPada

dscf8007h.jpg

 

Tył iPada

ipadtyl.jpg

AppStore

appstorel.png

 

Need For Speed: Most Wanted

needforspeedmw.png

 

Recenzja stworzona przez mapler. Zakaz kopiowania na inne fora.

Przepraszam, jesli w moich postach nie bedzie polskich znakow - mieszkam w Niemczech.

  • 2 tygodnie później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...