Skocz do zawartości

[TuT]Swain - Like a Boss


sensus12

Rekomendowane odpowiedzi

AVE

 

 

Kiedyś, już robiłem poradnik do tej postaci, lecz teraz chciałbym go zaktualizować w postaci oto tego poradnika. Mam nadzieję że spodoba się Wam.

 

 

 

 

swain1.png

 

1. Historia:

 

Najwcześniejsze informacje o Swainie pochodzą z notatek jednego z noxiańskich lekarzy. Według nich, Swain dotarł na oddział bez płaczu ani zażaleń, z prawą nogą złamaną w pół oraz kośćmi sterczącymi przez skórę. Mały, patrzący gniewnie ptak zdawał się przymocowany do jego ramienia. Lekarz wpatrywał się z przerażeniem, gdy młodzieniec odpowiadał z nieludzkim spokojem na pytania dotyczące jego zdrowia oraz wieku. Nawet mimo wielokrotnych trzasków, gdy piaskowe odważniki nastawiały jego piszczel, Swain nie mrugnął ani nie drgnął, nawet podczas trzaśnięcia kości strzałkowej. Odrzucił zalecenia lekarza w sprawie leczenia nogi za pomocą magii, prosząc wyłącznie o kulę, zanim się oddalił. Następne informacje pojawiły się w dokumentach noxiańskiego wojska, jednakże jasne jest, że nie są one kompletne. W normalnych warunkach, okaleczony chłopiec zostałby odrzucony przez dumne noxiańskie legiony, ale informacje wskazują, że jego pierwszym odznaczeniem była ranga oficerska.

 

Żołnierze, którzy pod nim służyli (oraz przeżyli), pozostali pod jego rozkazami z niezłomną wiarą i lojalnością. Błyskawicznie awansował w hierarchii Najwyższego Dowództwa, często zyskując pozycję, gdy wyżsi rangą prosili o zdegradowanie, w celu dołączenia do jego jednostki. Będący przebiegłym strategiem, Swain był odznaczany po każdej stoczonej bitwie, często utykając na czele oddziałów atakujących. Jego dążenie do władzy zdawało się niepowstrzymane, do momentu gdy nagle został przeniesiony do cywila, tuż przed ioniańską inwazją - oszałamiająca decyzja, ociekająca biurokratycznym sabotażem. Jeżeli Swain był wściekły z powodu tego wydarzenia, nigdy tego nie okazał. Jego twarz była tak nieprzenikniona, że niektórzy wierzyli, że to maska ukrywająca coś potwornego. Więcej plotek dotyczyło ptaka, który nigdy nie opuszczał jego ramienia, którego imię szeptał Swain jedynie do zwierzaka. Gdy Demacia zwiększyła swoją obecność w League, Swain został natychmiast przywrócony do służby.

 

'Jeżeli nie utraciłeś zdolności do zadawania pytań, nie możesz pytać o możliwość oddalenia się'

-Swain

 

 

2. + i - (zalety i wady) :

 

 

 

 

+ nieskończony pobyt na linii (sustain) po 6 lvl,

+ BRAK CI MANY? NO PROBLEM, nasza pasywka się tym zajmie. Co robić? Wystarczy dobijać miniony,

+ mamy spowolnienie+ klatkę,

+ ludzie na "elo hell" + normalnych meczach nie potrafią go kontrować,

+ rzadko banowany,

+ jego czar powoduje zwiększenie obrażeń,

+ klatka (unieruchomienie) jest obszarowe,

+ wytrzymały dzięki ultimatowi (woooah super-umiejętność).

 

- wiele osób twierdzi że ta postać jest trudna do opanowania (facepalm.jpg),

- tępy aa (auto attack),

- problemy z maną jeżeli nie potrafimy dobijać potworów,

- blue jest bardzo potrzebne w późniejszej grze (bardziej niż niektórym casterom),

- wymagana jest wprawa przy rzucaniu klatki.

- nie lubimy postaci/przedmiotów które nam redukują leczenie się z SU*.

3. Statystyki :

 

Obrażenia: 49 (+3/per lvl),

Mana: 240 (+50/per lvl),

Zdrowie: 385 (+78/per lvl),

Pancerz: 12 (+4/per lvl),

Odporność na magie: 30(+0/per lvl).

Oczywiście to są tylko te najważniejsze statystyki.

 

4. Jego umiejętności:

 

carrionrenewal.jpg - Carrion Renewal ( Ożywienie padliny) - Jego ukochana umiejętność pasywna. Dodaje nam many za zabicie celu (10 + 1/per level).

 

decrepify.jpg - Dercepify ( Wyniszczenie) - Używa tego skilla by zadać obrażenia i spowolnić wrogów.

 

Magic dmg : 25 / 40 / 55 / 70 / 85 (+0.3 AP)

Slow : 20 / 23 / 26 / 29 / 32 %

Zasięg: 625

 

nevermove.jpg - Nevermove ((Nigdy ruch) te tłumaczenie...) - Huehuehe ta umiejętność unieruchamia wrogów + zadaje obrażenia (CUD).

Oczywiście musimy umieć używać tego skilla poprawnie:

screen01il.png

 

(pomagał mi kumpel) :P

 

Magic Dmg : 80 / 120 / 160 / 200 / 240 (+0.7 AP)

Zasięg: 900

 

tormentw.jpg - Torment (Udręka) - Umiejętność, która zadaje obrażenia w czasie, oraz zwiększa jego obrażenia w dany cel.

 

Magic dmg : 75 / 115 / 155 / 195 / 235 (+0.8 AP)

Zasięg: 625

 

ravenousflock.jpg - Ravenous Flock (Krwiożercze Stado) - Zamienia się w piękneego pseudo ptaka, który wysyła bande małych ptaszków, by zadawały obrażenia + go leczyły. Swain leczy się 75% zadanych obrażeń w ludzi + 25% zadanych obrażeń w potwory.

 

Magic dmg na 1 cel : 50 / 70 / 90 (+0.2 AP)

Cena: 25 many na sekundę + koszt zwiększa się o 5/6/7 pkt. many na sekundę.

 

4. Jak rozłożyć skille?:

 

Na początku bierzemy dopiero około ~~1.30 skilla, na wszelki wypadek (jeżeli będą invadować/Ty będziesz to bierzesz nevermove)

swain1.png

(za pomocą leaguecraft.com)

 

5. Masterki + runy:

Nasze runy:

swain1.png

(za pomocą leaguecraft.com)

Dobrym wyborem też będzie zamiast mana regen ap per lvl:

swainek.png

(za pomocą leaguecraft.com)

 

Także dla lepszego mida można wziąć magic resist:

(propozycja -qq-)

swainek.png

 

(za pomocą leaguecraft.com)

Lecz jak już miałbyś kupować m.resi to lepiej kupić glyphy (niebieskie).

 

Nasze masterki:

swain1.png

(za pomocą leaguecraft.com)

 

6. Summoner Spells (Czary przywoływacza):

 

Tutaj podam Wam, tylko 2 z którymi grając na Swainie, musicie się zaprzyjaźnić, innej opcji nie ma.

 

Pierwszym czarem jest oczywiście:

ignite.png - wraz z tormentem bardzo dobrze się komponuje i świetny do dobijania.

 

Drugim czarem będzie:

flashi.png - Jakoż nie mamy zbyt dobrego systemu ucieczki to jest bardzo dobry czar dla niego.

 

7. Fazy gry:

 

Początek ((wooah jestem inny) early game):

1-5 lvl: Na początku gry gramy agresywnie obijając (rzucamy "e" + "q") przeciwnika i starając się go odpędzić od farmy, przy tym samemu dobijać miniony. Jeżeli jungler zgankuje (jungler ze stunem) to inicjujesz tą walke z kombinacji skilli: "q" + "w" (jeżeli nie mamy zasięgu to tylko "w"). Dzięki temu nasz jungler powinien lajtowo trafić ze stuna i zdobywamy killa

:). Wracamy się do bazy, gdy mamy małą ilość życia bądź, stać was na katalizator ochrony (Catalyst the Protector) + 2 wardy i 1 Pota.

 

Środkowa faza gry (mid game):

6-11 lvl: W końcu posiada swą SU* kontynuujemy dobijanie dzielnych, niekończących się minionów + mordujemy przeciwnika (patrz punkt 8. Combo). Bierzemy gdy tylko jungler odda nam blue buffa (lub z przeciwnika). Staramy się wardować krzaki + pushować linie, dzięki temu możemy gankować topa lub bota. Jeżeli posiadasz 2/3 kille to starasz się oddać zabójstwa dla "kumpli" z drużyny (no chyba że wrogi mid laner posiada z więcej od nas killi lub nasza linia którą gankujesz ma więcej zabójstw).

 

Końcowa faza gry (late game):

12-18 lvl: Chodzi wraz z teamem. Zabijamy smoka lub barona i każdego wroga jaki się nawinie. Jako caster skupiamy się na wrogim adc (ad ranged carry) i wrogim casterze. Bronimy różne linie i musimy mieć blue buffa.

 

8. CCC-COMBO:

 

Combo tej postaci jest stosunkowo proste. Jeżeli jesteś daleko od wroga (oczywiście od tego na którym sie skupiamy) to rzucamy: "W" + "E" + "R" + "Q".

Z obrazkami wygląda to tak:

 

nevermove.jpg + tormentw.jpg + ravenousflock.jpg + decrepify.jpg.

 

Jednakże, jeżeli jesteśmy blisko postaci to używamy: "E" + "R" + "Q" + "W".

 

tormentw.jpg + ravenousflock.jpg + decrepify.jpg + nevermove.jpg.

 

9. BUILD (Czyli co składać!):

 

Na początku oczywiście startujemy z:

33619824.jpg + 3X 2003i.png. Daje to na początku większy sustain przed 6 poziomem + większe szanse na ucieknięcie przed gankiem.

Po pierwszym powrocie do bazy musi być nas stać na:

3010q.png + 2X 2044g.png.Przy kolejnym powrocie powinieneś kupić cały: 3027.png, no chyba że denerwuje was to, ze jesteśmy tacy wolni to możemy kupić również: sorcererki.jpg + 1026.png. Okej jak już kupiliśmy rod of ages (różdżka wieków + buty maga), przy kolejnym powrocie kupujemy: 1011u.png+ 1026.png + 1052.png, no chyba jeżeli nas stać to kupujemy całego: rylaim.jpg.Teraz składamy: rabadonek.jpg Z przedmiotów: 1058.png + 1026.png. Jeżeli gra dalej trwa to kupujemy (kupujemy to, ponieważ przydaje się dodatkowy spell vamp): 3152.png (przedmioty które kupujemy 3145a.png+ 1026.png). Na sam koniec kupujemy: voidstaff.jpg.

 

Nasz build końcowy wygląda tak:

 

sorcererki.jpg3027.pngrylaim.jpgrabadonek.jpgindeksu.jpgvoidstaff.jpg

 

PRZEDMIOTY SYTUACYJNE:

 

zhoyna.jpg - przyda się by przeżyć + gdy jesteśmy na ulcie, włączamy zhoynie i leczy nas :)

 

3065.png - bardzo dobry item spirit visage (oblicze ducha, czyli ten item + will of the ancients (wola starożytnych)) daje nam niesamowitego spell vampa.

 

3070.png - na koniec gry mamy ponad 3k many, co się bardzo przydaję, ponieważ jest to postać bardzo manożerna. Z tego budujemy na koniec gry (jako ostatni item): 3003l.png

 

3001f.png - Dla nas magic resist + obniża dla wrogów, więc czemu by nie? Skoro jesteśmy mage-tankiem to jest też przydatny item.

 

3026n.png - Lubimy się odradzać. Często ratuje dupsko.

 

deathfiregrasp.gif - piękne combo ( E + dfg) torment ("e") zwiększa nam obrażenia od tego. CCC - Combo jest przepiękne z tym itemem.

 

10. Nasze country:

 

Ja jako 14 miesięczny gracz Swainem (nie mylcie że gram tylko 14 miesięcy -.- ) mógłbym powiedzieć że kontry nie istnieją na tą postać. Zarówno jeżeli ty grasz na mniejszym lvl niż 30 nie musisz się obawiać o country, lecz wam je wypisze:

 

fizzm.jpg - o tak boimy się tego rybaka. Zmniejszenie leczenia to coś okropnego tak że już na samym początku gry mógłbyś się pociąć. Na niego gramy defensywnie.

 

myil.jpg - (oczywiście ap), cóż na 8 lvl przeciwko niemu to straszna rzeźnia, one szotując miniony (łatwa farma) + nas obija. Jeżeli mu coś będziemy chcieli zrobić to on zwyczajnie pójdzie za turret i się wyleczy.

 

annierj.jpg - jeżeli wywali na nas combo, zanim włączymy SU* to giniemy. Nic na to nie poradzimy.

 

malzay.jpg - tak samo jak z annie. Trzeba uważać na combo (w + r).

 

gragas.jpg - sadzę że z tych wszystkich countr to jest, której najmniej powinieneś się obawiać, lecz to nie oznacza że nie jest groźna

 

11. Jakieś tam porady:

  • Grając przeciwko swainowi graj agresywnie. Grając defensywnie nic nie zdziałasz i pozwolisz mu się wyfarmić
  • Grając swainem staraj się używać "e" przed każdym skillem/combem/itemem żeby zadać dodatkowe obrażenia
  • Jeżeli nie możesz trafić z unieruchomienia ("w") użyj spowolnienia ("q").
  • Pamiętaj że swain'a ulti nie działa na zasadzie anivi ulti. Nie przerywa go stun/silence itp.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

*SU - Super Umiejętność.

@zaraz dokończe poradnik, grr ktoś mi zmienił nazwę tuta

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

To już jest koniec tutorialu, jutro (tj 28.10.2012) dodam jeszcze kilka rzeczy (zrobione).

Część poradnika pisana jest z punktu widzenia Swaina.

 

Jeżeli podobało Ci się możesz zlajkować :)

<>

Odnośnik do komentarza

Fizz nie jest kontrą na Swaina... Wręcz przeciwnie.

Trzeba zrozumieć, że redukcja heala nie kontruje Swaina... Fizz niema życia vs Swain.

 

Zamiast runek mana regen dajesz hp/lvl.

Kpisz ze mnie? Jak jesteś brainedem i nie ogarniasz fizza to wiesz, nie wypowiadaj się. Swain nigdy w ciebie nie trafi snarem, redukujesz mu heal, więc zamiast ignite bierzesz exhaust i swain nie robi dmg.

Odnośnik do komentarza

Tut fajny tylko builda za bardzo nie rozumiem. Na cholerę nam tyle hp skoro mamy ulta. Na co nam will of ancients nie rozumiem tego itema na swainie. Po co nam rylai mamy slowa w skillach.... Zamiast will of ancients i rylai wziąłbym zhonyia i abyssala dzięki czemu mamy po 150 armora i magic raesist i około 2.2k hp przez co w miarę ciężko nas zabić.

Mamy też gdzieś 500 ap więc robimy przysłowiowy ''tons of damage".

Odnośnik do komentarza

Kpisz ze mnie? Jak jesteś brainedem i nie ogarniasz fizza to wiesz, nie wypowiadaj się. Swain nigdy w ciebie nie trafi snarem, redukujesz mu heal, więc zamiast ignite bierzesz exhaust i swain nie robi dmg.

 

Hmmm. Redukcja heala nie kontruje Swaina - to po pierwsze. Szczególnie w walkach 1vs1.

Po drugie - czy ty myślisz, że Swainem puszcza się snear przed skokiem Fizza?

Harras kompletnie niszczy Fizza. Skok nie przerywa "e" czy "q". Jedyne co może boleć to combo - i tylko we wczesnym early game, chociaż przeważnie Fizz jest mocno sharassowany, więc rzadko może skoczyć na Swaina.

 

Poza tym czemu piszesz, że nie ogarniam Fizza? Tu chodzi o to, gdy gram Swainem, a nie Fizzem.

 

No i ja "brained"? Obrażasz mnie? Tak po prostu? Bez powodu?

Bóg to twoje sumienie

Odnośnik do komentarza

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający forum [TuT]Swain   0 użytkowników
    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...