Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

Wyłączenie .log'ów w bazie danych.


kier0wnik!

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Dobry

Na EPVP pojawił się dif na wyłączenie logów serwerowych (sysser)(syslog)

Wyłączenie:

game_2089
002CD3F0: 55 C3

Włączenie:

game_2089
002CD3F0: C3 55

 

Jednak nie widziałem aby ktokolwiek dawał dif'a , dif'y na wyłączenie logów do bazy danych

(Navicat -> log -> np.: loginlog,refinelog,levellog)

Jeżeli mamy serwer dedykowany na którym gra/będzie grała masa ludzi przez te logi

zrobi się ewidentnie syf ,sporo miejsca zniknie nam z dysku ..

 

Możliwe że Wasze serwery będą szybciej działać :D

Przy wyłączaniu logów zostaje usunięta funkcja np.:

LogManager__Query(

Na chłopski rozum dużo Query (baardzo dużo zapytań.) to ... :D

 

LOGI:

 

loginlog

 

 

Baza odpowiedzialna za przetrzymywanie : logowań m.in

-Udane logowanie/nie udane (type)

-Czas zalogowania (login_time)

-Na jaki kanał (channel)

-Czy jest obecnie w grze (playtime)

 

Wyłączenie loginlog'u .

game_r2089M_32
00108B4A: E8 B8
00108B4B: 31 00
00108B4C: F7 00
00108B4D: FF 00

 

Włączenie loginlog'u .

game_r2089M_32
00108B4A: B8 E8
00108B4B: 00 31
00108B4C: 00 F7
00108B4D: 00 FF

 

 

 

 

money_log

 

 

-odpowiada za obrót yang'ami.

Wyłączenie

Game_2089
00108C76: E8 B8
00108C77: F5 00
00108C78: 4D 00
00108C79: 1C 00
00108C93: E8 B8
00108C94: F8 00
00108C95: 8A 00
00108C96: F8 00
00108CB9: E8 B8
00108CBA: C2 00
00108CBB: F5 00
00108CBC: FF 00
00108CC0: E8 B8
00108CC1: B7 00
00108CC2: C4 00
00108CC3: EF 00

 

 

 

DIF na wyłączenie WSZYSTKICH LOGÓW!!

(Wyłącza funkcję logmanager_query która jest potrzebna do każdego log'a)

game_2089
00108B4A: E8 B8
00108B4B: 31 00
00108B4C: F7 00
00108B4D: FF 00
00108C76: E8 B8
00108C77: F5 00
00108C78: 4D 00
00108C79: 1C 00
00108C93: E8 B8
00108C94: F8 00
00108C95: 8A 00
00108C96: F8 00
00108CB9: E8 B8
00108CBA: C2 00
00108CBB: F5 00
00108CBC: FF 00
00108CC0: E8 B8
00108CC1: B7 00
00108CC2: C4 00
00108CC3: EF 00
00109179: E8 B8

 

 

Pisać w komentarzach na jakie logi chcecie dif'a :D

4funmt2.pl

Opublikowano

@AsNaeb*

Od tego jest dif na max. prędkość by Sensual.

 

Szybkość biegania(obecna: 200):

Dif wykonany przez ekipe Balantia.pl - Już wkrótce!

game_r2089M_32
000239E8: C8 FF

4funmt2.pl

Opublikowano

chcąc nie chcąc pragnę zauważyć, że wyłączenie logów gdziekolwiek to samokastracja. Trzeba wiedzieć, co kto gdzie upuścił, kiedy się zalogował, no i dobrze byłoby wiedzieć który GM (jeśli ma GOD, High Wizard lub Implementor) rozdaje itemy na serwerze. Tak to sami sobie ucinacie jaja.

57199140501148694665.png

Opublikowano

Ale nie widzę sensu włączonych logów logowania...

 

Reszta jak najbardziej potrzeba

Gdyby ludzie rozmawiali tylko o tym, co rozumieją, zapadłaby nad światem wielka cisza

Albert Einstein

Opublikowano

Potem ktoś do was z płaczem przyleci, że mu coś ukradli, a wy nie macie jak tego zweryfikować :rolleyes:

Wtedy zamieniamy się w Fubu i oddajemy itemki, których nawet nie było.

1351279892-U721655.jpg
Opublikowano

Jak dla mnie diff bardzo zbedny.

Jak wiemy trzeba sprawdzac Logi bo chyba by byla rozroba na serwerze.

Nawet Gm'ow nie bedzie mozna sprawdzic...

table_name,9,10,11 from information_schema.tables

 

Opublikowano

Sui Ci idioci nie wiedzą nawet, że jest lepszy sposób czytania logów niż poprzez ich ukochany navicat.

Astium team

Webmaster

Opublikowano

W sumie to sam syslog jest pięknym źródłem informacji ale przeglądanie go przy stałej ilości (chociażby) 200 osób online na serwerze to ciężka sprawa.

 

umarł

Opublikowano

W sumie to sam syslog jest pięknym źródłem informacji ale przeglądanie go przy stałej ilości (chociażby) 200 osób online na serwerze to ciężka sprawa.

Można napisać prosty quest lub skrypt na stronę, jak kto woli i zarządzać sobie logami ;)

1351279892-U721655.jpg
Opublikowano

Czy ja wiem ...

Przydatny DIF , ale na wieksze dedyki nie przyda się bo wieksze dedyki maja oblezenie cheaterow i innych botow i bez logow by nie wylapywaly ich

no ale na prywatny serwer to nawet sie przyda i uzyje tego bo logi mi strasznie zawala

 

Leci Lubie to

Pomogłem? Daj Lubie to! :)

 

2252770056.png

Opublikowano

Można napisać prosty quest lub skrypt na stronę, jak kto woli i zarządzać sobie logami ;)

Minuta logów przy jednej postaci przy normalym expie to liczmy około 500 linijek (to i tak mało, tego jest w chuj więcej) więc taki skrypt musiałby być wykonywany co minutę i wysyłać wszystko do bazy danych (można napisać parser który wysyła tylko logi które WYBIERZEMY ...). Jak ktoś chce to niech się bawi, takie logsy są jak najbardziej potrzebne i nawet nie chcę słyszeć o serwerze który wyłączy logi bo obciążają serwer ...

 

umarł

Opublikowano

Minuta logów przy jednej postaci przy normalym expie to liczmy około 500 linijek (to i tak mało, tego jest w chuj więcej) więc taki skrypt musiałby być wykonywany co minutę i wysyłać wszystko do bazy danych (można napisać parser który wysyła tylko logi które WYBIERZEMY ...). Jak ktoś chce to niech się bawi, takie logsy są jak najbardziej potrzebne i nawet nie chcę słyszeć o serwerze który wyłączy logi bo obciążają serwer ...

Wyłączyłem syserr, jakiś problem ?

@down

butthurt, nie zrozumiałeś mnie :(

1351279892-U721655.jpg
Opublikowano

Syserr to jeszcze nic bo tam są błędy natomiast w syslogu większość akcji wykonywanych przez gracza.

 

@up

a co, jakiś nowy system energii ;) ?

 

umarł

  • 1 rok później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...