Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

[TUT]Minecraft 1.3.2 PC - Czyli , poradnik jak grać na splitscreen !


volt2

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam . Na wstępie chciałbym powiedzieć , że nie jestem autorem tego poradnika , informacje do napisania tut'u zaczerpnąłem od :

 

KonradFT

 

 

 

 

 

 

 

No to zaczynamy ;) .

 

Zapytasz pewnie co trzeba ściągnąć/mieć by wszystko działało ?? ^^

Trzeba posiadać :

 

Gracz pierwszy :

-Klawiatura + Mysz

 

Gracz drugi :

-Joystick (najlepiej z analogami)

 

 

 

Trzeba ściągnąć 3 pliczki :

 

-JoyPad Mod :

 

 

-Plik bat :

 

 

-Plik miecraft.jar

 

 

 

 

 

Jeśli już wszystko masz ściągnięte , to możemy przejść do działania ^ ^ .

 

 

Krok 1 .

 

-Zrób folder na pulpicie (dowolna nazwa )

-W tym folderze zrób drugi folder o nazwie bin

-Do folderu bin wrzuć pliczek Minecraft.jar

-Do folderu (dowolna nazwa) wrzuć pliczek run.bat

 

Krok 2 .

 

-Uruchom plik run.bat

-Zaloguj się i naciśnij "Force Update"

-Po pobraniu wyłąćż Minecrafta

-W folderze (dowolna nazwa) powinien pobrać się folder " .minecraft "

 

Krok 3 .

 

-W folderze ( dowolna nazwa ) ( tam gdzie jest świeżo ściągnięty minecraft ) wchodzimy w folder " bin " i programem "Win rar" otwórz minecrafta i usuń folder "META-INF" i wrzuć tam pliki z folderu JoyPad Mod

 

Krok 4 .

 

-Podłącz pada

-Uruchom run.bat

-Jeśli wszystko dobrze zrobiłeś powinnien wyświetlić się napis w minecrafcie u góry (na biało)

-Sterowanie możesz zmienić w opcjach , jeśli zajdzie taka potrzeba ^ ^ .

 

Krok 5 .

-Uruchom zwykłego minecrafta

-Włącz jakiś save (ew. Zrób nowy)

-Naciśnij klawisz "esc"

-Udostępnij mój zapis do sieci lan (czy jakoś tak xD)

-I drugim minecraftem wyszukaj serveru multiplayer (sama się wyszuka sieć lan tzn save udostępniony)

-Oczywiście to nie jest dosłownie Spliscreen , bo będą włączone dwa minecrafty i będziesz musiał sobie jakoś podzielić miejsce ekranu dla dwóch ;D .

-Ciesz się z gry z bratem / kumplem / kumpelą ; ) .

 

 

Krok 6 .

 

Jeśli nie masz premium , to nie ma co płakać ; ) . (rozwiązanie na dole )

 

 

Tekstu nie kopiowałem , tylko starałem się pisać z głowy (tzn , czytałem - analizowałem - pisałem inaczej xD) .

 

Tak jak ju pisałem na wstępie .

 

To nie jest mój poradnik !! Udostępniam go za zgodą autora :

 

 

 

KonradFT

 

podaję link do forum ale tylko po za forum (gg / skype itp) (żeby nie dostać bana ;]), by wiedzieć z czego czerpałem informacje .

 

 

 

Jeśli poradnik Ci się przydał to zostaw Like ; ) , lub oddaj głos w ankiecie ; ) .

 

POZDRAWIAM

;) .

 

 

 

 

 

Change log :

1.Dodana mini poprawka .

2.Jeśli nie masz Premium :

Wpisz sam login (obojętnie jaki) , bez hasła ! :D

 

naciśnij "zaloguj"

 

jak ci się nie połączy to naciskasz play offline ^ ^ .

 

 

 

Jeśli nie masz force update , to robisz kopie .minecraft i wklejasz ją do folderu (dowolna nazwa folderu )

3.Skan dodany

SKAN.jpg

4.Dodana mini poprawka .

  • Odpowiedzi 60
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
Opublikowano

Nie koniecznie ;) , Wpisz sam login (obojętnie jaki) bez hasła ! :D

 

naciśnij "zaloguj"

 

jak ci się nie połączy to naciskasz play offline ^ ^ .

 

 

Jeśli nie masz force update , to robisz kopie .minecraft i wklejasz ją do folderu (dowolna nazwa folderu ) ;) .

 

 

 

Pomogłem :)?

Opublikowano

Już zrobiłem inaczej. Zamieniłem ten launcher na launcher Geoninga :P

 

@edit

 

Mam jeszcze pytanie, może to być joystick bez analogów? Bo mam tylko taki bez :C

 

@edit2

Jak włączam świat to mam crasha ;/

surprise motherfucker


 

Opublikowano

Bez analogów chyba nie zadziała ;x gdyż nie będziesz mógł obracać kamerą ;x .Chociaż możesz spróbować ;x .

 

 

A z tym crashem to nie wiem . Masz jakieś mody zainstalowane ?

Opublikowano

@ Refresh !

 

 

 

@up

Mi tam działa ;) .

Więc śmiało możesz kupić ;) .

A jeśli nie zadziała (w co wątpię) to pograsz w inne gry . ;)

Opublikowano

Kupiłem pada z analogami i wszystki pięknie działa! :D

 

Tylko nie wiem czemu ale nawet jak nic nie ruszam to postać idzie sama powoli w bok :C

surprise motherfucker


 

Opublikowano
Kupiłem pada z analogami i wszystki pięknie działa! :D

 

Tylko nie wiem czemu ale nawet jak nic nie ruszam to postać idzie sama powoli w bok :C

 

 

 

 

Nie wiem co jest tego przyczyną ;x .A ta postać szybko się sama porusza ?Czy się da grać ?

Opublikowano

Pad od Ps3?

 

Na allegro za 10zł jakiś kupiłem xD Ale jest dobry :D

 

Nie wiem co jest tego przyczyną ;x .A ta postać szybko się sama porusza ?Czy się da grać ?

 

No da się grać, ale trochę lipa ;/ Bo można spaść np. do lawy :C

 

 

 

@edit

300 post :D

surprise motherfucker


 

Opublikowano

@up

Jednak wiem chyba co jest przyczyną .Bo też tak miałem .

 

A mianowicie analog którym się chcesz poruszać jest lekko skierowany np w lewą stronę i on ci sam będzie w lewo chodził .

 

Więc ustaw w opcjach chodzenie np strzałkami , a kamerę analogiem (tylko sprawdź przy którym Ci w samo kieruje :P.) .

 

 

 

 

 

 

 

 

ps:

@Refresz xD .

Opublikowano

Super, wykorzystałem ten sposób i mody na lanie 1.3.1 i gra się super we 2 na jednym kompie na modach, LIKE!!!

KHA`ZIX!

Opublikowano

@up , a zrobiłeś tak samo jak na tym ss ?? Tzn : w folderze bin - minecraft.jar (ok.80 kb)

 

tak.jpg

Opublikowano

Ta, mam tak samo. Specjalnie ściągnąłem od nowa minecraft przez zwykły launcher, zawartość .minecraft wbiłem do tego nowego folderu na pulpicie, do .minecraft który zrobił się gdy otworzyłem run.bat. Wpisuję byle jaką nazwę użytkownika, wciskam login ale play offline nie mogę, bo pisze że nie jest ściągnięte. Na pewno to coś jest nie tak z tym .minecraft, ale jak to poprawić to nie wiem. Pomocy :/

Wejdź, narysuj coś! - http://weavesilk.com/

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...