Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

[Problem] Czarny ekran.


mamaninja

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam. Kupiłem sobie nowy sprzęt i chciałem sobie wkoncu normalnie popykać w lola. Zadowolony odpalam grę i przy ładowaniu postaci pojawia się czarny ekran:

http://imageshack.us/f/100/blackscr.png/

Gdy chwilę przeczekam pojawia się taki komunikat:

http://imageshack.us/f/14/blackscr2.png/

Po kliknięciu OK po jakimś czasie słycha? normalnie dźwięki z gry, można manipulować postacią( tak sądzę bo słychać jak gadają podczas ruchu) ale nadal jest czarny ekran.

 

Po reconnectach kilku czasami normalnie załapie gra a czasami nie da rady wogóle.

 

Sprzęt:

System : Windows 7 Home Premium SP1 64-bit

Procesor: Intel Core i3-380M 2,53 GHz

RAM: 4GB

Grafika: Intel HD Graphics

 

 

Aktualizowałem sterowniki, naprawiałem pliki gry ( repair w launcherze ) wyłączałem zaporę (antywirus nie może blokować bo nie mam antywirusa ^^), aktualizowałem DirectX a nadal mam problem z wejściem do gry.

A żeby tego było mało, jeśli chcę obejrzeć jakiś mecz poprzez Spectacor Mode to zawsze się odpala gra. Lol ma jedynie problem jak ja chcę grać.

Kocham mpcforum.pl!!!

18706.png

Opublikowano

Nie wystarczy wyłączyć zapory , dodaj LoLa i PvP.net do wyjątków w Firewall'u

pZF9f.jpg

Nie wykonuję już żadnych zleceń graficznych!

Moje Tuty:

 

Opublikowano

Nie wystarczy wyłączyć zapory , dodaj LoLa i PvP.net do wyjątków w Firewall'u

No ok rozumiem a mógłbyś powiedzieć co i jak dodać ? Mam Win7 i to po angielsku wcześniej pracowałem 7 lat na XP więc to dla mnie taki trochę szok ^^ Z góry dzięki.

 

 

moze twoj monitor nie obsluguje danej rozdzielczosci?

No dobrze ale jeśli tryb spectacor zawsze mi działa a sama gra nie to myślę że nie tutaj leży problem. Ale i tak dziękuję za odpowiedź.

Kocham mpcforum.pl!!!

18706.png

Opublikowano

No ok rozumiem a mógłbyś powiedzieć co i jak dodać ? Mam Win7 i to po angielsku wcześniej pracowałem 7 lat na XP więc to dla mnie taki trochę szok ^^ Z góry dzięki.

 

 

 

No dobrze ale jeśli tryb spectacor zawsze mi działa a sama gra nie to myślę że nie tutaj leży problem. Ale i tak dziękuję za odpowiedź.

 

Cholera... ja sam jestem na XP i nie wiem jak to sie dodaje na Win 7

 

 

Na Xp jest

Panel sterowania -> Zapora systemu Windows -> Wyjątki -> Dodaj Program

 

 

Zobacz czy może masz tak samo

pZF9f.jpg

Nie wykonuję już żadnych zleceń graficznych!

Moje Tuty:

 

Opublikowano

 

No ok rozumiem a mógłbyś powiedzieć co i jak dodać ? Mam Win7 i to po angielsku wcześniej pracowałem 7 lat na XP więc to dla mnie taki trochę szok ^^ Z góry dzięki.

 

 

 

No dobrze ale jeśli tryb spectacor zawsze mi działa a sama gra nie to myślę że nie tutaj leży problem. Ale i tak dziękuję za odpowiedź.

spect jest odpalany w innej rozdzielczosci

Opublikowano

@ tymo99

Spect jest w tej samej. Sprawdzałem.

 

@ graflon

Z Routerem nie ma problemu bo na komputerze sprzed 8 lat lol sie normalnie odpala tylko FPS'ow mam 5 max xD (Smartfony maja lepsze bebechy od mojego 2 kompa) Pewnie firewall. Ale nie rozumiem tego ze spectacor zawsze sie wlacza a gra rzadko kiedy jak sie wogole odpali. Bardzo bym prosil o podanie dokladnych plikow do dodania do wyjatkow.

Kocham mpcforum.pl!!!

18706.png

Opublikowano

No cóż u mnie kumpel też ma Win7 i też ma ten problem , czyżby Win7 coś miał z tym wspólnego?

 

Zaraz.... masz Neostrade?? (to dość ważne)

pZF9f.jpg

Nie wykonuję już żadnych zleceń graficznych!

Moje Tuty:

 

Opublikowano

Netia/Tp mają problemy z DNsami i to ich wina... możesz np. wejść na strony polskie ale tam gdzie jest hosting za granicą już sie coś pieprzy , wina operatorów .

pZF9f.jpg

Nie wykonuję już żadnych zleceń graficznych!

Moje Tuty:

 

Opublikowano

@ StudzeKisiel

Robiłem już tak problem nadal istniał. Porty mam wklepane ręcznie i też nie trybi.

@Diaz

No dobra ale na 2 komputerze lol normalnie działa. Teraz podłączyłem neta do nowego komputera i na nowym LoL ma jakieś problemy :/

 

Mnie najbardziej zastanawia to że Spectacor działa normalnie a sama gra nie chce odpalić :?

Kocham mpcforum.pl!!!

18706.png

Opublikowano

MHm... Masz integre? to może być wina tego ale szczerze to wątpie . Poszukaj takich samych wątków w necie (wpisz po prostu "lol nie można połączyć się z serwerem" i szukaj)

pZF9f.jpg

Nie wykonuję już żadnych zleceń graficznych!

Moje Tuty:

 

Opublikowano

Intel HD Graphics to chyba zintegrowana... Może to rzeczywiście problem... Narazie się nie poddaję i szukam rozwiązania. Jak by coś komuś jeszcze przyszło do głowy to bardzo proszę pisać.

Wielkie dzięki za dotychczasową pomoc.

Kocham mpcforum.pl!!!

18706.png

Opublikowano

Dobra temat można zamknąć... PROBLEM SOLVED !!!

Dla kogoś z tym problemem:

Tak na prawdę nie wiem jak ja to zrobiłem ale napiszę co prawdopodobnie "naprawiło" grę.

Otóż rozkminiając co by tu zaradzić odpaliłem grę (po kilkudziesięciu próbach ale poszło) i w menadżerze zadań znalazłem procesy odpowiedzialne za LoL'a.

Znalazłem pliki z których te procesy idą i dodałem je do wyjątków zapory oraz we właściwościach zaznaczyłem "Run as an administrator." Fakt faktem komunikat o tym że firewall blokuje nadal się pojawia ale po kliknięciu Retry gra normalnie działa !

 

Chciałbym podziękować wszystkim którzy mi pomagali :P

Temat do zamknięcia.

Kocham mpcforum.pl!!!

18706.png

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...