Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

[Pytanie] Jak zacząć grę - ogólnie pytania


xMc

Rekomendowane odpowiedzi

Pomocnik
Opublikowano

Witam,

 

Chciałbym rozpocząć grę w Minecrafta i mam kilka pytań...

 

- czy są związane koszty z tą grą

- prywatne serwery lepsze niż ten z orginal stronki

Ogólnie jak by ktoś mógł opisać jak zacząć grę gdzie najlepiej bo do tego jak grać to już będę wiedział oglądam pewną partię LP na YT

 

- czy zrobienie własnego serwera jest trudne ? czasochłonne ? łatwo o dostęp do plików serwerowych ?

 

mile widziane różne linki do tematów odnośnie "zaczynania w tą grę"

 

Pozdrawiam.

 

///edit czy premium jest potrzebne do prywatnych serwerów bo zauważyłem w zapowiedzi non-premium gra bez premium to taka "piracka" ? :)

i czy musze miec swojego klienta gry bo podają same IP serwera skąd pobrać ?

Opublikowano

W minecrafta możesz grać praktycznie za darmo na wersji pirackiej, jednak nie będziesz mógł grać na serwerach tylko dla orginałów (jest ich mniejszość) oraz ustawienie własnego wyglądu.

Tak, piracka jednak Notch również nie ma nic do piratów (Notch - autor gry). Orignał ze stronki? Jaki tam jest serwer? o.O Ogółem to tam są tylko prywatne serwery i singleplayer.

Pobierz z minecraft.net jeżeli zakupiłeś premium, a jak nie wpisz w google minecraftsp, nie moge podać linka jest zakaz na forum. Tak, bardzo łatwo, na forum znajdziesz min. najlepsze w polsce pliki przez BR3ND, wiele pluginów itd.

Opublikowano

Jeśli chodzi o koszty to możesz kupić konto premium za jakieś 80 złotych które ci pozwala zmianę skina i wchodzenie na serwery lub grac na normalnym koncie bez tych atrakcji. :rolleyes:

Co do serwerów to te od orginalnej strony nadaje się tylko do grania z kolegami itp. A polecam Bukkit'a ;)

Co do robienia serwera to nie jest trudne :D 5 minut i serwer zrobiony. To tak trzeba mieć mapę i inne detale... A dostęp do plików serwerów jest łatwy. :)

Polecam grać na serwerach Role Play Game które najbardziej urozmaicają bardziej gre ;)

 

@edit Klient to zależy czy jest na pluginach czy na tekkitcie, jeśli na pluginach to normalny minecraft a jak tekkit to musza podać klienta żeby na nim zagrać, a co do ip to przepisujesz ip do listy minecrafta multiplayer i sie cieszysz serwerem :P

Pomocnik
Opublikowano

Żeby nikogo nie reklamować itd. ale na jakim serwie mógł bym zagrać na razie było by to bez tego premium co polecacie taki na początek żebym się pogubił z mega extra dodatkami modami itd.

Opublikowano

Żeby nikogo nie reklamować itd. ale na jakim serwie mógł bym zagrać na razie było by to bez tego premium co polecacie taki na początek żebym się pogubił z mega extra dodatkami modami itd.

 

Wiadomo - że każdy Ci poda swój. Na start polecam zagrać na SinglePlaer by ogarnąć Survival, potem jakiśserwer FB.

Obecnie pracuje z BR3ND (Mod Minecraft) nad nowym serwerem FreeBuild, niedługo będzie temat Neveria.

np ten:

http://www.mpcforum.pl/topic/696956-goldencraft-131survivalfbno-hamachi247no-wlno-premium/

Opublikowano
///edit czy premium jest potrzebne do prywatnych serwerów bo zauważyłem w zapowiedzi non-premium gra bez premium to taka "piracka" ? :)

i czy musze miec swojego klienta gry bo podają same IP serwera skąd pobrać ?

Są specjalne serwery dla posiadaczy kont premium ale ogólnie nie potrzebujesz tego żeby grać w trybie multiplayer. Można to nazwać grą piracką :)

 

Gra w mc jest zupełnie darmowa póki nie zablokowali pirata.

 

Serwer hamachi robisz w max 1h. To nic trudnego. Wystarczy poszukać poradnika i stosować się według niego.

 

@Edit grę zaczynaj w trybie singleplayer i spokojnie oswój się z podstawowymi wiadomościami o minecraft

Opublikowano

- czy są związane koszty z tą grą

- Jedynie jeżeli decydujesz się na kupno konta premium.

 

- prywatne serwery lepsze niż ten z orginal stronki

- Eeeee.... To nie jest coś w styl Metina/WoWa czy innego MMORPG. Gra jest Single Player a na serwerach możesz po prostu grać z innymi ludźmi.

 

Ogólnie jak by ktoś mógł opisać jak zacząć grę gdzie najlepiej bo do tego jak grać to już będę wiedział oglądam pewną partię LP na YT

- No jak to jak ? :P Pobierasz grę z minecraft.net w przypadku konta premium. Jak nie to poszukaj pirackiej wersji. Na pewno coś się znajdzie na MPC.

 

- czy zrobienie własnego serwera jest trudne ? czasochłonne ? łatwo o dostęp do plików serwerowych ?

- Hehe... Serwer Hamachi stawia się max. 10 min. :P

 

mile widziane różne linki do tematów odnośnie "zaczynania w tą grę"

 

Pozdrawiam.

 

///edit czy premium jest potrzebne do prywatnych serwerów bo zauważyłem w zapowiedzi non-premium gra bez premium to taka "piracka" ? :)

i czy musze miec swojego klienta gry bo podają same IP serwera skąd pobrać ?

- Nie. Są również serwery No-Premium.

E9mwj60.png

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...