Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

Stare czesci wymiana na nowe 3000zł


487xcz

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Czesc chce w moim PC kupic nowe rzeczy moj aktualny PC to :

 

1.Karta graf. GeForce 8800 GT 1gb. ram DDR3

2.Ram PATRIOT PDC24G6400LLK 800 MHz

3.Zasilacz Chieftec GPS-500AB A

4.Procek AMD Athlon 64 X2 dual 6000+ 3.01 GHz

5.Plyta glowna gigabyte technology ga-ma790x-DS4

6.Dysk Twardy wdc wd7500aaks-00rba0 ATA

7.Obudowa Cooler Master elite 333

8. (nagrywarke DVD mam)

 

mam do wydania 3000zł

myslalem nad

 

 

Procesor: Intel CORE I5 2500K 3.3GHz LGA1155 BOX (BX80623I52500K)

Płyta główna: ASRock Z77 EXTREME4

Pamięć RAM: Pamięć Patriot G2 Series 2x4GB 1600MHz DDR3 CL9 XMP Ready, 1.65V (PGD38G1600ELK)

Karta graficzna: Sapphire Radeon HD7870 2GB (11199-00-20G)

Dysk twardy: wdc wd7500aaks-00rba0 ATA

Obudowa: Cooler Master elite 333

Zasilacz: Chieftec GPS-500AB A

Nagrywarka: mam

 

nie wiem jeszcze co do plyty glownej czy to dobry pomysl ?

oraz ram czy kupowac patriota 1600MHz czy 1333MHz

 

co myslicie co mozecie doradzic ?

PC do gier

1315596276-U71001.jpg

Kiedyś Metin2.pl 86 lvl

Kiedyś Aion Online 55 lvl

Kiedyś WoW 80 lvl

Guild Wars 2 80 lvl

teraz jakoś nie ma na nic czasu

Opublikowano

Zasiłek za słaby, dysk z interfejsem ATA dziś nadaje się jedynie na śmietnik, tam go nie podepniesz. Reszty nie sprawdzałem szczegółowo.


Masz jakiś problem bądź pytanie dotyczące komputera? Napisz do mnie, a postaram się ci pomóc.

Opublikowano

Do 2500k bierz P67 Pro3 B3, a ramy 1333 i nisko-volotwe (muszą być 1.5V, bo SB jak są wyższe odwala siupy), bo i tak więcej kontroler pamięci wbudowany w SB nie widzi ;D(taki urok SB , gdzie FX 2133MHz obsługuję)

Opublikowano

a jesli sie zdecyduje na ta wlasnie plyte glowna co podales

to moj stary dysk wejdzie do niej i bedzie chasac ? czy musze go tez wymienic

bo ma jakies tam stare wejscie ?

 

oraz czy moj zasilacz stary do tego sprzetu bedzie ok ?

ram moze byc ?

Pamięć Patriot DDR3 (8GB (2x4GB kit) 1333MHz) CL9 Retail (PSD38G1333KH)

"Zestaw pamięci DDR3 DIMM o pojemności 8 GB (2 x 4 GB) pracujący z częstotliwością 1333 MHz. Opóźnienia wynoszą 9CL a napięcie 1.5 V."

1315596276-U71001.jpg

Kiedyś Metin2.pl 86 lvl

Kiedyś Aion Online 55 lvl

Kiedyś WoW 80 lvl

Guild Wars 2 80 lvl

teraz jakoś nie ma na nic czasu

Opublikowano

To mysle ze efekt koncowy wygladac bedzie tak tylko jeszce

mam skur pomiedzy tymi 2 plytami glownymi doradzcie

 

 

Procesor: Intel CORE I5 2500K 3.3GHz LGA1155 BOX (BX80623I52500K)

Płyta główna: ASRock P67 PRO3 (B3) czy MSI Z77A-G43 ?

Pamięć RAM: Patriot DDR3 (8GB (2x4GB kit) 1333MHz) CL9 Retail (PSD38G1333KH)

Karta graficzna: Sapphire Radeon HD7870 2GB (11199-00-20G)

Dysk twardy: Western Digital Caviar Blue, 3.5'', 500GB, SATA III, 7200RPM (WD5000AAKX) OEM

Obudowa: Cooler Master elite 333

Zasilacz: Chieftec GPS-500AB A

Nagrywarka: mam

1315596276-U71001.jpg

Kiedyś Metin2.pl 86 lvl

Kiedyś Aion Online 55 lvl

Kiedyś WoW 80 lvl

Guild Wars 2 80 lvl

teraz jakoś nie ma na nic czasu

Opublikowano

Tutaj jebłem głupote! ;d

A co do płyty głównej mam tą AsRocka P67 i sprawuję sie całkiem całkiem ;)

Opublikowano

Osobiście polecam Ci jakaś graficzną z Gigabyte, do Radeonów jakoś nie mam przekoniania.

 

 

 

facepalm..

hohohehehohohihihehehohohuhu

Opublikowano

@UP

wlasnie chcialem to napisac ^^

 

jednak jak sie okazalo nazwa mojego dysku to

wdc wd7500aaks-00rba0 ATA

lecz jak odkrecilem obudowe to jednak ma wejscie SATA

a nie ATA wiec nowego nie chce kupowac

jeszcze jest dylemat z karta graf czy szafirka brac czy tez gigabyte

bo mam taka propozycje

Karta graficzna Gigabyte Radeon HD7870 2048MB DDR5/256bit DVI/HDMI/DP PCI-E (1100/4800) (wer. OC - OverClock) (GV-R787OC-2GD)

lub

Karta graficzna Sapphire Radeon HD7870 2GB (11199-00-20G)

 

obie sie prawie cena nie roznia a jednak roznica jest

Szafir ma dobre chlodzenie a gigabyte mozliwosc OC

no i gigabyte jest potezna ma 3 wiatraki i nie wiem czy sie zmiesci

do mojego PC

1315596276-U71001.jpg

Kiedyś Metin2.pl 86 lvl

Kiedyś Aion Online 55 lvl

Kiedyś WoW 80 lvl

Guild Wars 2 80 lvl

teraz jakoś nie ma na nic czasu

Opublikowano

morele

1315596276-U71001.jpg

Kiedyś Metin2.pl 86 lvl

Kiedyś Aion Online 55 lvl

Kiedyś WoW 80 lvl

Guild Wars 2 80 lvl

teraz jakoś nie ma na nic czasu

Opublikowano

Jeśli będziesz zamawiał zestaw w morelach to możesz sobie dodać do koszyka usługę montażu.

http://www.morele.net/montaz-komponentow-zestaw-komputerowy-od-trzech-elementow-266770/

to ta usługa.

Jeśli będziesz zamawiał to przy zamówieniu w polu kod promocyjny wpisz

O6A2MVKEK1

i naciśnij obok wyślij to koszt montażu zmieni się na 1 złoty a wysyłka będzie darmowa.

Opublikowano

doszlem do wniosku ze moj produkt koncowy wyjdzie tak

 

 

Procesor: Intel CORE I5 2500K 3.3GHz LGA1155 BOX (BX80623I52500K)

Płyta główna: ASRock P67 PRO3 (B3)

Pamięć RAM: Patriot DDR3 (8GB (2x4GB kit) 1333MHz) CL9 Retail (PSD38G1333KH)

Karta graficzna: Sapphire Radeon HD7870 2GB (11199-00-20G)

Dysk twardy: wdc wd7500aaks-00rba0 ATAObudowa: Cooler Master elite 333

Zasilacz: Chieftec GPS-500AB A

Nagrywarka: mam

 

plyta mysle ze styknie

zasilacz wytrzyma to po co nowy

i jak mi moga zestaw zlozyc skoro

u siebie mam zasilacz,dvd,obudowe

skladac sam umiem i mam inna promocje

ze dostane dostawe gratis + pendrive 4gb za free

1315596276-U71001.jpg

Kiedyś Metin2.pl 86 lvl

Kiedyś Aion Online 55 lvl

Kiedyś WoW 80 lvl

Guild Wars 2 80 lvl

teraz jakoś nie ma na nic czasu

Opublikowano

500w jest za slabe ??

jakos kolega ktory obok mieszka i sie zna mowi ze spokojnie

ogarnie zasilacz ten zestaw

oraz na forum komputerowym tak samo ludzie twierdza

ze zasilacz nie jest konieczny bo moj jest ok i uciagnie ten

zestaw

1315596276-U71001.jpg

Kiedyś Metin2.pl 86 lvl

Kiedyś Aion Online 55 lvl

Kiedyś WoW 80 lvl

Guild Wars 2 80 lvl

teraz jakoś nie ma na nic czasu

Opublikowano

D 500W byłoby dobre ale lepsze 500W a nie takie coś.

Chyba cos ci sie pomyliło jak 500w moze byc lepsze od 500w chyba miało byc 550w lepsze od 500w

1372333810-U137250.jpg

Opublikowano

Nie nie pomyliło mi się. Ten chieftec ma TYLKO 360W na 12V, stara konstrukcja. Przykładowo większość zasilaczy 500W ma obciążalność 12V rzędu 408W, Aerocool Strike ma 492W na 12V. Po prostu za czasów tego chiefa inaczej się produkowało zasilacze a jeśli myślisz, że tabliczka z dużym napisem XXXW zdobi zasilacz i mówi o jego faktycznej mocy to się bardzo mylisz.

Opublikowano

Nie nie pomyliło mi się. Ten chieftec ma TYLKO 360W na 12V, stara konstrukcja. Przykładowo większość zasilaczy 500W ma obciążalność 12V rzędu 408W, Aerocool Strike ma 492W na 12V. Po prostu za czasów tego chiefa inaczej się produkowało zasilacze a jeśli myślisz, że tabliczka z dużym napisem XXXW zdobi zasilacz i mówi o jego faktycznej mocy to się bardzo mylisz.

No myślałem ze po prostu lepiej bedzie 550W ale jak widać ty wiecej wiesz ode mnie o zasilaczach wiec nie bede sie wtrącał

1372333810-U137250.jpg

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...