Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

Zabezpieczenie serwera przed atakiem DoS oraz DDoS


RioShocko

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 82
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
Opublikowano

Ostatnio mój serwer jest ddosowany chociaż raz dziennie od czasu kiedy użyłem twojego poradnika ddosy ustały w 50%! Leci LIKE

hex.svg

 PLAYBASE - Nowoczesna lista serwerów gier

Opublikowano

Dla mnie nie zrozumiałe. Poza tym nie każdy ma swój vps lub coś podobnego. Jeśli ktoś ma na hostingu np MaxCraft to co zrobi no nic.

Opublikowano

Sam jako technik teleinformatyk miałem z tym problem szczerze mówiąc a teraz już będę wiedział gdzie zajrzeć przy tworzeniu servera od noa D:

 

,,Miecz przez­nacze­nia ma dwa os­trza. Jed­nym jes­teś ty."

~~Andrzej Sapkowski

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
Opublikowano

albo się mylę.. albo raczej się nie mylę.
Jeżeli wpiszę te wszystkie komendy okey fajnie fajnie... jest zabezpieczenie.

 

ale jeżeli mój dedyk zrestartuję, to czy ktoś zaznaczył, że iptables luźno wpisany czyści się? Czyli, że znów musimy wpisać te komendy.. 

dlatego warto zrobić plik .sh i tam je wpisać + uruchamiać (lub dodać do autostartu)

czyż nie?

 

bo z 3 lata temu przez to (i niewiedzę) taki poradnik olałem ;p

teraz odświeżam xD

Opublikowano

WoW nigdy nie wiedziałem jak to zrobić szukałem tego od wczoraj a dzisaj patrze na forum jest temat jak zabezpieczyć serwer. LECI LIKE

  • 1 miesiąc temu...
Opublikowano

Przydało by się więcej opcji konfigurowania tego... ale jak narazie to OK. :)

Jeśli pomogłem lub podoba ci się mój post, daj Lubię to


To nic nie kosztuje

  • 1 miesiąc temu...
Opublikowano

Najlepszą metodą jest dobry filtr przed serwerem i duży zapas łącza.
To jest najlepszy Anty-DDoS :D
Co do poradnika to może coś tam ograniczy ale nie dużo.
Jeśli sam serwer nie posiada żadnej ochrony to ten poradnik na pewno nie pomoże przy średnim/dużym ataku.

Pozdrawiam.

4692515714.png
  • 2 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
Opublikowano

Nie chcę was rozczarować (tych, którzy cieszą się, że mają zabezpieczony serwer), ale regułki iptables nie są ŻADNYM zabezpieczeniem przed prawdziwym DDOSem.

Opublikowano

Witam

Sorka za lekki offtop, bo dotyczy moda do TS'a.

 

Mógłby ktoś pomóc i podać co trzeba dodać do iptables, aby działał JTS3ServerMod?

Bo po wykonaniu tych wpisów oraz z tego tematu:

http://www.mpcforum.pl/topic/690282-poradnik-blokada-telnetu-team-speak-3/

 

Nie działa mi ten bot:

`JTS3ServerMod 5.5.4 (11.07.2015) Instance Manager started...

bot1: Virtual bot instance "bot1" starts now

bot1: Unable to connect to Teamspeak 3 server at 127.0.0.1!

bot1: java.net.ConnectException: Connection timed out

bot1: Reconnecting in 65 seconds...

Próbowałem i zrobiłem:

iptables -A INPUT -i eth0 -p tcp -s 127.0.0.1/19 --dport 10011 -j ACCEPT

Ale pewnie to nie to :P

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...