Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

[TuT] Czego nie robić na Metin2PL czyli za co możesz złapać bana


Navelia

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Tut będzie podzielony na parę części :

 

1. Co to jest ban?

2. Jakie są rodzaje banów?

3. Za co można dostać bana?

4. Czego nie robić by nie dostać bana?

5. Za co nie dostaniesz na pewno bana?

6. Za co Gameforge nie odpowiada, czego nie może od Ciebie rządać?

7. Zanim skomentujesz. Przeczytaj !

 

1. Ban : Określenie czynności zablokowania dostępu danego użytkownika do danej usługi internetowej, w tym przypadku Metin2PL

 

2. Rodzaje banów :

  • Permanentny ( Perm ) - Ban stały dostawany za poważne przewinienie
  • Na ip - Nie możesz korzystać z obecnego konta ani zrobić nowego na każdym urządzeniu które stoi na danym ip. Na zawsze, lecz często daje się go ominąć poprzez zmienne ip.
  • Na dane konto - Blokują Ci po prostu to konto, ale nowe możnazałożyć lub możesz na nie wejść, ale dopiero po jakimś czasie. ( Czas oczekiwania na odblokowanie zależy od przewinienia i od GM )
  • Czasowy : Ban za drobne przewinienie zazwyczaj od paru godzin do 3/5 dni.

3. Bana dostajesz gdy nie przestrzegasz regulaminu.

 

4. By mieć 100% pewność, że nie dostaniesz bana nie należy :

 

Mniej istotne / Trudne do wykrycia

  • Nie masz prawa do kopiowania, przetwarzania własności Gameforge
  • Atakowania serwera
  • Zabrania się korzystania ze stron należący do Gameforge za pośrednictwem serwerów ukrywających ip
  • Na raz możesz grać / mieć uruchomione tylko jedno konto nie dotyczy to np. buffa ale gdy np. na dt jesteś paroma postaciami

Istotne / Łatwe lub prościejsze do wykrycia od w.w

  • Zabrania się włączania gry innym sposobem lub specjalnie udostępnionym mu oprogramowaniem np. injectory, boty
  • Używania jakichkolwiek hacków
  • Sprzedawania / kupowania lub zamianę itemów, yang etc. za realne pieniądzę
  • Umieszczania treści naruszające obowiązujące prawo, porządek społeczny, normy obyczajowe, mające charakter obsceniczny, rasistowski, pornograficzny, obraźliwy, dokuczliwych lub oszczerczych, danych osobówych osób trzecich lub mających charakter komercyjny w szczególności reklam.
  • Radzę nie dawać postacią nicków, nazw konia, gildi z przekleństwami, obrażających innych oraz naruszających normy obyczajowe
  • Podawanie się za GM / administracje.

5. Za pewne nie raz ktoś Ci wmawiał gdy wszedłeś na jego spota, że masz za to bana lub za inne rzeczy prawda?

Otóż możesz być spokojny, bo za :

  • Ksucie
  • Za spamowanie ( nie dotyczy spambota )
  • Za wystawienie np. potek, ale po droższej cenie.

Nie dostaje się bana !​

 

6. I może to trochę nie na temat, ale jedne z ważniejszych rzeczy :

  • Nikt z administracji nigdy nie zapyta cię o hasło ponieważ ma do niego dostęp więc nie daj się nabrać :)
  • Gameforge nie odpowiada za twoje czyny czyli jeśli np. ktoś cię okradł, ale była to tylko i wyłącznie twoja wina

7. Zanim skomentujesz. Przeczytaj !

 

1. Zanim napiszesz pewnie skopiowane, skopiowała itp. pokaż na to jakiś dowód. Zapewniam, że poradnik jest napisany w 100% przeze mnie bazując na regulaminie Gameforge jak też własnej wiedzy ( bazując nie znaczy, że jest przepisany słowo w słowo, bo tak nie jest )

 

2. Jeśli zrobiłam jakiś większy błąd ortograficzny itd napisz, a poprawie, bo takie coś jest nieuniknione gdy piszę się dłuższy tekst.

 

3. Nie mam pojęcia czy tego typu tut był czy nie bynajmniej ja takiego nie znalazłam.

 

4. Nie piszcie też komentarzy, że o tym wiecie itd, bo nowy gracz nie koniecznie musi to wszystko mieć już wpojone :)

 

5. Jeśli znasz jeszcze jakieś przykłady bana, powody bana jak też coś na temat ''nabierania na bana'' ( pkt 5 ) napisz, a dodam.

6. Mam nadzieje, że można by coś zrobić z tymi moimi 5%? :D

 

 

 

Mam nadzieje, że poradnik się przyda jak też na to, że nie będziecie surowi co do jego oceny ;)

fea.gif

Opublikowano

Ja kiedyś dostałem bana za:

,,Jak w przyszłości bede GM'em bede robił eventy'' -_- Napisałem to dla śmiechu :P

 

Wiec dopisz za podawanie się za GM'a/Administracje

 

Dopisz też że nicki nie mogą być wulagrne, nazwa konia także nie może być wulgarna...

Kiedyś ziomek miał nick ,,mmmCycuchy'' i dostał bana za ,,wulgarny nick''

 

Za takie głupie sytuacje banują

Opublikowano

Ja kiedyś dostałem bana za:

,,Jak w przyszłości bede GM'em bede robił eventy'' -_- Napisałem to dla śmiechu :P

 

Wiec dopisz za podawanie się za GM'a/Administracje

 

Dopisz też że nicki nie mogą być wulagrne, nazwa konia także nie może być wulgarna...

Kiedyś ziomek miał nick ,,mmmCycuchy'' i dostał bana za ,,wulgarny nick''

 

Za takie głupie sytuacje banują

 

Za nick jest, a resztę już dodaję :)

fea.gif

Opublikowano

Po tytule myślałem, że opiszesz jakieś metody, jak nie wyłapać bana podczasz cheatowania, fishbotowania itp. a napisałeś właściwie to, co wie każdy ćwierć mózg. Już kij z tym że jest to w regulaminie metka, którego nikt nie czyta, no ale tak na logike to chyba nawet gimbaza się domyśli, że za cheatowanie czy podawanie się za GM'a wyłapie bana. :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes:

2d82fcx.jpg
Opublikowano

Po tytule myślałem, że opiszesz jakieś metody, jak nie wyłapać bana podczasz cheatowania, fishbotowania itp. a napisałeś właściwie to, co wie każdy ćwierć mózg. Już kij z tym że jest to w regulaminie metka, którego nikt nie czyta, no ale tak na logike to chyba nawet gimbaza się domyśli, że za cheatowanie czy podawanie się za GM'a wyłapie bana. :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes:

 

No tylko, że tam jest więcej niż te 2 rzeczy które wymyśliłeś no, ale widać, że masz jakieś problemy z czytaniem czy cuś, bo jestem dziewczyną ^_^

fea.gif

Opublikowano

tut ładny :) ja dostałem bana za nick Jesus bo tym nickiem obrażałem uczucia religijne wszystkich ;)

afr.png

PRZED UŻYCIEM ZAPOZNAJ SIĘ Z TREŚCIĄ DOŁĄCZONEJ DO OPAKOWANIA,BĄDŹ SKONSULTUJ SIĘ Z LEKARZEM LUB FARMACEUTĄ,GDYŻ KAŻDY LEK NIE WŁAŚCIWIE STOSOWANY ZAGRAŻA TWOJEMU ŻYCIU LUB ZDROWIU.JE*AĆ HEJTÓW,DZIECI I ŻYDÓW.

Opublikowano

No ciekawe... dowiedziałem się tylu rzeczy... (sarkazm)

Może i ładnie opisane, ale na litość boską, człowiek musi mieć chyba ze 6lat żeby nie wiedzieć co znaczy termin "ban" albo chociażby "blokada"...

Niedługo dojdzie do tego że zaczną powstawać tutorial'e na temat "Jak pisać na czacie" a temat "Jak ulepszyć broń" będzie uznawany za "wyższą szkołę jazdy", proszę, już nie róbcie z tych "newbie" jak to ktoś określił, aż takich debili...

 

Zanim ktokolwiek skomentuje mój wpis... Z tego co mi wiadomo.. Nowy gracz nie będzie miał 12lat+ aby pojąć że zanim zacznie grać w grę musi się z nią "obczaić".. Starszy gracz gra w takie gry za pośrednictwem kolegów i rówieśników, a kompletnie nowy, młody gracz raczej nie wpadnie na to żeby korzystać z tutorial'i chociażby z tego względu że sam nie będzie wiedział co to w ogóle jest...

 

Moim zdaniem tematyka takich tut'ów jest przydatna, fakt, aczkolwiek zaśmieca ona tylko forum...

 

No, tyle ode mnie. :)

dojebany.png?lol=0.6705087553709745

I like it, and you? ;3

Opublikowano

No ciekawe... dowiedziałem się tylu rzeczy... (sarkazm)

Może i ładnie opisane, ale na litość boską, człowiek musi mieć chyba ze 6lat żeby nie wiedzieć co znaczy termin "ban" albo chociażby "blokada"...

Niedługo dojdzie do tego że zaczną powstawać tutorial'e na temat "Jak pisać na czacie" a temat "Jak ulepszyć broń" będzie uznawany za "wyższą szkołę jazdy", proszę, już nie róbcie z tych "newbie" jak to ktoś określił, aż takich debili...

 

Zanim ktokolwiek skomentuje mój wpis... Z tego co mi wiadomo.. Nowy gracz nie będzie miał 12lat+ aby pojąć że zanim zacznie grać w grę musi się z nią "obczaić".. Starszy gracz gra w takie gry za pośrednictwem kolegów i rówieśników, a kompletnie nowy, młody gracz raczej nie wpadnie na to żeby korzystać z tutorial'i chociażby z tego względu że sam nie będzie wiedział co to w ogóle jest...

 

Moim zdaniem tematyka takich tut'ów jest przydatna, fakt, aczkolwiek zaśmieca ona tylko forum...

 

No, tyle ode mnie. :)

 

No tak, ale pomyśl ktoś lata gra w zupełnie inną grę niż metin2 ( większość gier jest na tym forum... ), nagle chce spróbować swoich sił w tej grze...

Na początku wszystko jest dla niego nowe zna parę pojęć które występują w większości gier mmorpg, a jeśli grał w innego typu gry to może mieć jeszcze większy problem z ogarnięciem wszystkiego. Więc zrozum, że nie każdy wie wszystko tak jak ty i większość osób na tym forum. Początkujący nie ma pojęcia o każdym pod punkcie które w.w. np. może pomyśleć, że za to ksucie faktycznie ma bana, albo, że za taki nick jak właśnie osoba wyżej miała kiedyś - ''Jesus'' nie będą pociągnięte żadne konsekwencje. :)

 

@edit A co do wieku, że niby w metka grają tylko osoby w wieku 12+ to można by polemizować...:D

fea.gif

Opublikowano

Miło że ktoś mi jeszcze odpisuję o tej godzinie. Inną grę gdzie nie występuję takie pojęcie jak "ban", czy "kser"? Chyba że wg. Ciebie dzisiejsza młodzież gra w Mario. :3. Ach, spójrzmy prawdzie w oczy, czy gdybyś siedziała po 6-7lat w grach takich jak Combat Arms, Counter Strike, czy WarRock wchodziłabyś na fora internetowe poświęcone grom, aby dowiedzieć się czy aby na pewno możesz zrobić sobie taki nick a nie inny? Wiem że zbaczam z tematu, ale to się tyczy większości graczy... Nowy nie zajrzy, staremu nie potrzebne.

Co do wieku, "nowy gracz nie będzie miał 12+" [...] ;>

Pozdrawiam. ;)

 

@Trzy dwójki, niech mnie kto klepnie. ^^

dojebany.png?lol=0.6705087553709745

I like it, and you? ;3

Opublikowano

No tylko, że tam jest więcej niż te 2 rzeczy które wymyśliłeś no, ale widać, że masz jakieś problemy z czytaniem czy cuś, bo jestem dziewczyną ^_^

 

Widze, że się komus od odrobiny krytyki mózg lasuje :rolleyes:

2d82fcx.jpg
Opublikowano

Bardzo dobry poradnik.!

Mam pytanie, które jednak nie dotyczy Metin2PL, ale może będziesz wiedzieć : )

Czy za offanie prywatnego serwera (np. Pandory) za pomocą błędu w grze mogą wyciągnąć z tego konsekwencje ?

Opublikowano

Bardzo dobry poradnik.!

Mam pytanie, które jednak nie dotyczy Metin2PL, ale może będziesz wiedzieć : )

Czy za offanie prywatnego serwera (np. Pandory) za pomocą błędu w grze mogą wyciągnąć z tego konsekwencje ?

 

Nie wiem tego, ale Ci powiem, że na MPC za pochwalenie się ''ddosowaniem'' serwera zarabiasz perma :)

201581433273810245187.jpeg

Opublikowano

Nie wiem tego, ale Ci powiem, że na MPC za pochwalenie się ''ddosowaniem'' serwera zarabiasz perma :)

Nie wiem tego, ale Ci powiem, że na MPC za pochwalenie się ''ddosowaniem'' serwera zarabiasz perma :)

 

Tylko, że ja nie DDOS'owałem żadnego serwera. Tylko poprzez bug wywalilo channele.

Opublikowano

Nikt z administracji nigdy nie zapyta cię o hasło ponieważ ma do niego dostęp więc nie daj się nabrać 

GÓWNO prawda.. nikt z teamu nie ma dostępu do twojego hasła..

 

 

Na dane konto - Blokują Ci po prostu to konto, ale nowe możnazałożyć lub możesz na nie wejść, ale dopiero po jakimś czasie. ( Czas oczekiwania na odblokowanie zależy od przewinienia i od GM )

"Czas oczekiwania na odblokowanie zależy od przewinienia i od GM"...

A co GM ma do czasu bana?... Za każde przewinienie KAŻDY GM nadaje odpowiednią kare...

 

 

Czasowy : Ban za drobne przewinienie zazwyczaj od paru godzin do 3/5 dni.

Gówno prawda.. minimalny czas blokady to 1 dzien a maksymalny może trwać do kilku tygodni/miesięcy...

 

 

Na raz możesz grać / mieć uruchomione tylko jedno konto nie dotyczy to np. buffa ale gdy np. na dt jesteś paroma postaciami

W grze metin2 nie ma pojęcia multikonta więc możesz mieć włączone nawet 30 kont....

 

 

 

+ Składania godna pożałowania...

Opublikowano

@Up. Ty się chyba z kimś innym na głowy pozamieniałeś...

Nikt z administracji nie ma do dostępu do danych konta? Otóż z tego co mi wiadomo head admin takowe dane posiada...

Czas blokady konta nie zależy od GM'a? Sam sobie zaprzeczyłeś bo ktoś musi nakładać kary, a jeżeli nawet chodzi Ci o "odpowiednią karę" to opiekun (GM) sugeruje się tylko tabelą kar, i wg. niej nakłada karę, a to już od niego zależy na ile Ci wlepi bana za poszczególne przewinienie.

Otóż także Cię rozczaruję, istnieją blokady na godzinę, i więcej. Niższe pewnie także występują, aczkolwiek z takowymi się nie spotkałem..

W grze metin istnieje pojęcie "multikonto", dodam także że na poszczególnych serwerach figuruje także zakaz zakładania więcej niż jedno konto...

Pozdro. :)

dojebany.png?lol=0.6705087553709745

I like it, and you? ;3

Opublikowano

Chodzi mi o to,że nikt z teamu nie zna twojego hasła..

A to, że w admintoolu widzi bardzo dużo to nie moja wina :)

 

Czas blokady zależy od przewinienia..(są one z góry zdefiniowane) a nie od tego czy GM ma dobry czy zły humor :)

 

Blokady na godzine i tym podobne to tylko blokady CHATu...

 

W grze metin istnieje pojęcie "multikonto", dodam także że na poszczególnych serwerach figuruje także zakaz zakładania więcej niż jedno konto...

Skoro taki mądry to przytocz mi wycinek z regulaminu gry ;) bo ja tam czegoś takiego nie widzę.

Opublikowano

@Up. Mowa tu o wszelkich banach, czyli blokadach, czyż nie? Więc właśnie. Blokada chatu to też ban.

Admin widzi dużo aczkolwiek nie wiele, to masz na myśli? Bo nie rozumiem.

Jak znajdę POSZCZEGÓLNY serwer na którym takowy wycinek regulaminu znajdę, nie omieszkam Cię o nim poinformować.

:)

dojebany.png?lol=0.6705087553709745

I like it, and you? ;3

Opublikowano

Nie.. "Admin" jak to nazywasz, widzi wszystko oprócz hasła do konta ;)

Nie znajdziesz takiego serwera... uwierz mi

 

Masz jakieś pojęcie na temat adminowania? No raczej chyba nie...Ciekawe jestem jak np. bez znajomości naszego hasła można by bylo odbugować postać ;)

 

Widze, że się komus od odrobiny krytyki mózg lasuje :rolleyes:

 

Jeśli twierdzisz, że bronienie swojej racji to lansowanie się mózgu to można to tak nazwać ;)

fea.gif

Opublikowano

adminowania? czy to od dodawania min? Od zaminowywania pola?

Jak odbugować postać bez znajomości hasła? Normalnie...? są do tego narzędzia..

 

 

@down

W tej chwili to Ty nabijasz posty ;) a ta wiadomosc nie byla skierowana tylko do Ciebie

Opublikowano

adminowania? czy to od dodawania min? Od zaminowywania pola?

Jak odbugować postać bez znajomości hasła? Normalnie...? są do tego narzędzia..

 

Udajesz głupiego i nic nie rozumiejącego czy taki naprawdę jesteś? o.O

 

Jak już mówiłam Ci na gadu ja skończylam z tobą wiec ty tez skończ nabijac posty ;)

fea.gif

Opublikowano

Jeśli twierdzisz, że bronienie swojej racji to lansowanie się mózgu to można to tak nazwać ;)

 

Raczej chodziło mi o obrażanie kogoś, no ale co kto lubi

2d82fcx.jpg
Opublikowano

Raczej chodziło mi o obrażanie kogoś, no ale co kto lubi

 

A czego oczekujesz skoro sam obrażasz ? Dla mnie jest obrazą uznawanie mnie za chłopaka podczas gdy jak byk pisze ''kobieta'' no, ale niestety... :)

 

 

@edit I to byłby ostatni mój jak i wasz post nie na temat tut'a. Jeśli ktoś coś do mnie ma, albo czegoś chce to niech piszę na pw ewentualnie gadu ;)

 

@Topic Przypominam o 5 punkcie : Jeśli znasz jeszcze jakieś przykłady bana, powody bana jak też coś na temat ''nabierania na bana'' ( pkt 5 ) napisz, a dodam.

fea.gif

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...