Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

[TuT] Skanowanie portów czyli licznik online po portach!


Lyons

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Jest to licznik po portach a nie tak jak było to wcześniej przez mysql. Czyli możesz dać licznik każdego channelu. Osoby które ogarniają php mogę stworzyć sobie do tego słupki i zrobić taki status jak ma np zielsko.

 

Osób online: <? echo exec("netstat -an | grep 80 | wc -l") ?>

 

Legenda:

-Liczba 80 jest portem, czyli w tym przypadku skanujemy licznik online osób na stronie www

 

By skrypt mógł działać musi on się znajdować na localhost.

 

 

Skrypt co pokazuje słupki:

 

<?
$ch1 = exec("netstat -an|grep 13000|wc -l");
$ch2 = exec("netstat -an|grep 15000|wc -l");
$ch3 = exec("netstat -an|grep 17000|wc -l");
$ch4 = exec("netstat -an|grep 19000|wc -l");
//$ch1=$ch1-2; //opcjonalnie jak zle pokazuje
//$ch2=$ch2-2; //opcjonalnie jak zle pokazuje
//$ch3=$ch3-2; //opcjonalnie jak zle pokazuje
//$ch4=$ch4-2; //opcjonalnie jak zle pokazuje
//$ch1=100; //przykladowe wartość
//$ch2=1056; //przykladowe wartość
//$ch3=820; //przykladowe wartość
//$ch4=159; //przykladowe wartość
$ch1o=$ch1/7;
$ch2o=$ch2/7;
$ch3o=$ch3/7;
$ch4o=$ch4/7;
echo "Graczy online:</br>";
echo "<table>
<tr valign=bottom>
<td><img src='slup.png' width='20' height='$ch1o' border='1' /></td>
<td><img src='slup.png' width='20' height='$ch2o' border='1' /></td>
<td><img src='slup.png' width='20' height='$ch3o' border='1' /></td>
<td><img src='slup.png' width='20' height='$ch4o' border='1' /></td>
</tr>
<tr>
<td>CH1: </br>$ch1</td>
<td>CH2: </br>$ch2</td>
<td>CH3: </br>$ch3</td>
<td>CH4: </br>$ch4</td>
</tr>
</table>";
?>

 

 

Tam gdzie jest grep 13000 dajemy własny port. Tworzymy plik o nazwę slup.png (lub zmieniamy nazwę w skrypcie na inną) i umieszczamy go w katalogu z skryptem.

 

Przykładowy obrazek:

plug.jpg

Metin2 To zło! Koniec z tworzeniem serwerów! Czas na publikowanie rzeczy!

Opublikowano

brzydki komentasz ;C

 

ładnie, ale do tego potrzeba strony. No, chyba że się zrobi wywołanie i połączy to z questem ;)

57199140501148694665.png

Opublikowano

Mam też quest co skanuje porty i co x czasu pokazuje na czacie ile jest graczy online w każdym channelu.

 

@EDIT:

 

Dodałem status słupkowy

Metin2 To zło! Koniec z tworzeniem serwerów! Czas na publikowanie rzeczy!

Opublikowano

Mam też quest co skanuje porty i co x czasu pokazuje na czacie ile jest graczy online w każdym channelu.

 

@EDIT:

 

Dodałem status słupkowy

Nie zapominaj od kogo masz quest, i że masz go nie udostępniać :<.

@topic : jeśli ktoś ma strone na osobnym hostingu to najlepiej po przez quest wysyłać dane do mysql i pobierać po przez php ;)

1377371138-U1002370.png

Opublikowano

Tak, wiem od kogo mam, od Ciebie ;P Nie udostępniam rzeczy nie zrobionych przez mnie.

Jeżeli masz stronę na osobnym hostingu to też da się zrobić. Później napisze skrypt i dam go na moją stronę, po wpisaniu ip i portów dostaniesz formułkę do wstawienia na własną stronę. Zastanawiam się czy zrobić status graficzny (baner) czy textowy. Graficzny łatwiej ;P

Metin2 To zło! Koniec z tworzeniem serwerów! Czas na publikowanie rzeczy!

Opublikowano

Co do questa to myślę że można na ox.execute tą komendę i wartość jaką otrzyma przedstawić w quescie, ale pewien co do tego nie jestem.

pracował jak ciężki przemysł, bez żadnej domieszki chemii bo talent to dziesięć procent, reszta to morderczy trening.

Opublikowano

@2xUP:

Jeszcze nie spotkałem się mierzeniem w ten sposób, wszystko było robione na liczeniu daty w mysql.

Metin2 To zło! Koniec z tworzeniem serwerów! Czas na publikowanie rzeczy!

Opublikowano

2xUP:

Ten skrypt działa poprawnie.

1xUP:

Może i jest jakaś strona, ja się z taką nie spotkałem

Metin2 To zło! Koniec z tworzeniem serwerów! Czas na publikowanie rzeczy!

Opublikowano

Co do questa to myślę że można na ox.execute tą komendę i wartość jaką otrzyma przedstawić w quescie, ale pewien co do tego nie jestem.

stat.ch1 = os.execute("netstat -an | grep port | wc -l >> stat.txt")

Potem odczytujesz z pliku i po problemie ;)

1377371138-U1002370.png

Opublikowano

no dokładnie o tym gadałem z Aszparke.

pracował jak ciężki przemysł, bez żadnej domieszki chemii bo talent to dziesięć procent, reszta to morderczy trening.

Opublikowano

Tylko panowie. Ta komenda zwraca wartość w ten sposób:

				    x

Więc trzeba się zastanowić jak usunąć taby lub spacje w tym żeby było

x

Napisz do mnie, jeżeli potrzebujesz patcher'a.

Opublikowano

Tylko, że ja nie mówię o php, tylko o bashu ;/

Napisz do mnie, jeżeli potrzebujesz patcher'a.

Opublikowano

 

Jest to licznik po portach a nie tak jak było to wcześniej przez mysql. Czyli możesz dać licznik każdego channelu. Osoby które ogarniają php mogę stworzyć sobie do tego słupki i zrobić taki status jak ma np zielsko.

 

Osób online: <? echo exec("netstat -an | grep 80 | wc -l") ?>

 

Legenda:

-Liczba 80 jest portem, czyli w tym przypadku skanujemy licznik online osób na stronie www

 

By skrypt mógł działać musi on się znajdować na localhost.

 

 

Skrypt co pokazuje słupki:

 

<?
$ch1 = exec("netstat -an|grep 13000|wc -l");
$ch2 = exec("netstat -an|grep 15000|wc -l");
$ch3 = exec("netstat -an|grep 17000|wc -l");
$ch4 = exec("netstat -an|grep 19000|wc -l");
//$ch1=$ch1-2; //opcjonalnie jak zle pokazuje
//$ch2=$ch2-2; //opcjonalnie jak zle pokazuje
//$ch3=$ch3-2; //opcjonalnie jak zle pokazuje
//$ch4=$ch4-2; //opcjonalnie jak zle pokazuje
//$ch1=100; //przykladowe wartość
//$ch2=1056; //przykladowe wartość
//$ch3=820; //przykladowe wartość
//$ch4=159; //przykladowe wartość
$ch1o=$ch1/7;
$ch2o=$ch2/7;
$ch3o=$ch3/7;
$ch4o=$ch4/7;
echo "Graczy online:</br>";
echo "<table>
<tr valign=bottom>
<td><img src='slup.png' width='20' height='$ch1o' border='1' /></td>
<td><img src='slup.png' width='20' height='$ch2o' border='1' /></td>
<td><img src='slup.png' width='20' height='$ch3o' border='1' /></td>
<td><img src='slup.png' width='20' height='$ch4o' border='1' /></td>
</tr>
<tr>
<td>CH1: </br>$ch1</td>
<td>CH2: </br>$ch2</td>
<td>CH3: </br>$ch3</td>
<td>CH4: </br>$ch4</td>
</tr>
</table>";
?>

 

 

Tam gdzie jest grep 13000 dajemy własny port. Tworzymy plik o nazwę slup.png (lub zmieniamy nazwę w skrypcie na inną) i umieszczamy go w katalogu z skryptem.

 

Przykładowy obrazek:

plug.jpg

 

 

 

 

 

Lyons nie robi chyba serwa bo udostępnia a za pare dni usunie to xD

 

antywarn. takowy skrypt nie jest podatny na różnego typu ataki?

Opublikowano

@Welnes

z tego co pamiętam to dalej quest wygląda tak :

 

 

notice_all("Aktualnie na serwerze przebywa "..z.." graczy. PS. Welnes to paua, sam sobie musiałem poradzić ale i tak")
notice_all("go loffciam ! :* :* :* <333333333")

 

umarł

Opublikowano

nie, nie daje takowej spacji. A i ps to tabulator a nie spacja ; p.

 

No dobra tabulator, ale co zrobić z tym, że zwraca mi to tak

	   x

a nie tak

x

;o

Napisz do mnie, jeżeli potrzebujesz patcher'a.

Opublikowano

Dobra, poradziłem sobie. Zrobiłem to tak :D

#!/bin/sh

a=`netstat -an | grep 13000 | wc -l`
echo -e "\b\b\b\b\b\b\b$a"

Napisz do mnie, jeżeli potrzebujesz patcher'a.

Opublikowano

#!/bin/sh
a=`netstat -an | grep 13000 | wc -l`
b=`netstat -an | grep 13500 | wc -l`
c=`netstat -an | grep 14500 | wc -l`
d=`netstat -an | grep 15500 | wc -l`
echo -e "\b\b\b\b\b\b\b$a"
echo -e "\b\b\b\b\b\b\b$b"
echo -e "\b\b\b\b\b\b\b$c"
echo -e "\b\b\b\b\b\b\b$d"

 

Mówisz, że to działa na takiej zasadzie ?

Nie czekaj - zagraj już dzisiaj !

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...