Witaj na MultiPlayer Community Forum | Kody, Porady | Gry online

Zarejestruj się, aby otrzymać dostęp do wszystkich funkcjonalności forum.

VercilioN

[TuT]Factions - czyli jak założyć gildię oraz ją prowadzić.

8 postów w tym temacie

Jak pewnie wiesz, serwer bazuje na frakcjach które gracze mogą zakładać. W tym poradniku przybliżę Ci proces jej powstawania.

[size=1]Komendy Gracz[/size]

[i]/f help[/i] - wyświetla pomoc
[i]/f map[/i] - wyświetla mapę chunków w czacie z zaznaczonymi frakcjami. Zasięg mapy jest mały, więc na dłuższą metę nie da się lokalizować innych.
[i]/f power[/i] - pokazuje twój stan energii
[i]/f join [nazwa frakcji][/i] - Jeśli dostaniesz zaproszenie, a potem użyjesz tej komendy - staniesz się członkiem frakcji.
[i]/f leave[/i] - opuszczasz szeregi frakcji
[i]/f chat[/i] - przełącza Cię na czat sprzymierzonych lub frakcji. [color=#C71585]Różowy to czat z sojusznikami[/color], natomiast [color=#32CD32]Zielony to czat z frakcją[/color]. Przełączamy je między sobą wpisując kilka razy komendę. O obecnym trybie zostaniemy powiadomieni na czacie. Z reguły raz wpisana komenda = sojusznicy, a dwa razy = frakcja.
[i]/f home[/i] - teleportuje nas do spawnu frakcji (np. zamku)

[size=1]Komendy Admin[/size]

[i]/f create [nazwa frakcji[/i] - tworzy frakcję
[i]/f desc [tekst][/i] - tworzy opis frakcji który wyświetla się kiedy ktoś wejdzie na Twój teren.
[i]/f tag[/i] - tworzy tag frakcji
[i]/f open[/i] - otwiera frakcję - każdy może przyłączyć do niej bez zaproszenia.
[i]/f inv [nick][/i] - zaprasza gracza
[i]/f deinvite [nick][/i] - kasuje zaproszenie
[i]/f sethome[/i] - ustawia spawn frakcji
[i]/f claim[/i] - claimuje teren
[i]/f declaim[/i] - declaimuje teren
[i]/f owner[/i] - nadaje komuś prawa do konkretnego chunka - staje się jego włascicielem.
[i]/f kick[/i] - wyrzuca kogoś z frakcji
[i]/f title [nick] [tekst][/i] - Ustawia przyrostek do nicku w czacie frakcyjnym, przykład: Po wpisaniu /f title VercilioN Lord w czacie frakcji edekskarpeta będzie funkcjonował pod nickiem "Lord VercilioN"
[i]/f ally [frakcja][/i] - sojusz z frakcją
[i]/f enemy [frakcja][/i] - wojna z frakcją
[i]/f neutral [frakcja][/i] - ani to ani to, bronić się można.

[size=1]Co warto[/size]
[list]
[*]Założyć frakcję w kilka osób, jako jedna będziesz miał mało powera i twój zamek zostanie podbity!
[*]Claimować teren
[*]Zrobić mur
[*]Zdobywać sojuszników i razem z nimi atakować wroga
[*]Handlować i zbierać dobytek, nawet jeśli cenne przedmioty nie są nam potrzebne.
[/list]
1 osoba lubi to

Dopisz jeszcze jak przejąć inną gildie.

Dopisz zasady claimowania i ilości powera. I zasady walki gildii. 

Ja nie radzę sobie nadal. Inne gildie atakują mnie, a ja poszedłem daleko od spawna, zbódowałem mur obronny( i to gruby) a i tak się wdrali, claimowalem do okola, i sie udawalo moją gildię zniszczyć, a w końcu mi ją rozwalili, a stosowałem się dokładnie do tego, co mi powiedziałeś! Nie wiem co robie źle, jak coś robie, to powiedz :( .

Może być, jednak nie są tu wszystkie komendy. Wytłumacz jeszcze o co chodzi z claimowaniem i powerem, jak atakować inna gildię oraz jak ochronić swoją przed atakami innej gildii.

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
  • Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

O forum

MPCforum.pl to największe w Polsce i tej części internetu forum o grach komputerowych. Znajdziesz u nas wszystko czego szukasz, niezależnie czy szukasz kodów do gier, poradników jak pokonać kolejny poziom w swojej ulubionej grze, czy po prostu miejsca do podzielenia się swoją pasją – grami. Od prawie dziesięciu lat tworzymy miejsce przyjazne każdemu, poszukującym przyjaciół i znajomych do wspólnej gry, czy też graczom szlifującym swoje umiejętności do maksimum. Dla wytrwałych poszukiwaczy oferujemy dostęp do mrocznej wiedzy, botów do gier, a także innych ułatwień w rozgrywce. Niezależnie czego szukasz: zabawy, porad, czy nowej inspiracji w co zagrać MPCforum.pl to miejsce dla Ciebie i każdego, gwarantuje to nasza ponad milionowa społeczność graczy!

Tematy: 0
Użytkowników: 0