Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

Multiverse-Jak zrobić więcej niż 1 świat !


Deutsch

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...
  • Odpowiedzi 90
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

yyy czemu jak to zrobiłem na czacie teraz mi pisze zawsze jak cos jakis gracz napisze [Main][Gracz]<nick>: ?????????

Jestem zły ;p mam 65/100 ostrzeżeń !

  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...
Opublikowano

 

idImGQHLk.png

Ten poradnik jest przeznaczony dla tych,którzy chcą posiadać na swoim serwerze więcej niż 1 świat.Możemy nim stworzyć świat zwykły,nether i TheEnd.No więc zaczynajmy! :)

1.Pobieramy trzy pluginy,mianowicie Multiverse-Core,Multiverse-Portals i WorldEdit,ze stron:

 


http://forums.bukkit.org/threads/edit-misc-tp-fun-multiverse-2-3-world-management-bukkitdev.3707/

 

 


http://forums.bukkit.org/threads/edit-sec-admn-worldedit-world-editing-de-griefing.62/

 

Skanu nie daję,ponieważ są to strony bukkit.org.

2.Wrzucamy te 2 pluginy do folderu 'plugins' i uruchamiamy nasz serwer.

3.Wchodzimy na serwer i aby stworzyć nowy świat wpisujemy:

 


/mv create [nazwa świata] [typ świata]

 

np.

 


/mv create surowcowa normal

 

Typy świata:

lavaland-Nether(Piekło)

normal-Normalny świat

starwars-TheEnd

Pojawi nam się komunikat,że świat jest w trakcie tworzenia.Gdy pojawi się następny będzie to znaczyło,że nowy świat został stworzony.

4.Teraz trzeba się na nasz nowy świat teleportować,aby to uczynić użyjemy do tego wcześniej pobranego pluginu o nazwie Multiverse-Portals.

Budujemy portal,bez znaczenia jaki ważne żebyśy potem w niego weszli,zaznaczamy jego 2 rogi (górny prawy i dolny lewy) po czym wpisujemy:

 


/mvpc [nazwa portalu] w:[nazwa świata]

 

np.

 


/mvpc teleport_surowcowa w:surowcowa

 

Gdy wpiszemy tą komendą,wejdziemy w teleport i zostaniemy przeniesieni do nowego świata to znaczy,że wszystko zrobiliśmy dobrze :)

Teraz na nasz nowy świat możemy zrobić warp lub teleportować się na niego teleportem,który zrobiliśmy wcześniej.Ja bym polecał zrobić świat,teleport,teleportować się na nowy świat zrobić na nim warp i usunąć plugin Multiverse-Portals i na drugi świat teleportować się za pomocą warpu.Dlaczego nie polecam używać teleportu?Teleporty te często się psują np. jak jakiś niepoważny admin wpisze komendę /reload to teleporty przestają działać,dlatego warpy są o wiele lepsze :)

To by było na tyle,proszę o ocenianie.

Widziałem Tutoriale na tym forum o tym jak zrobić więcej niż 2 światy,ale żaden nie działał,więc ja zrobiłem a u mnie wszystko działa.

Proszę kogoś o zdjęcie paru % ostrzeżeń :P

Podoba się?Poradnik się przydał?Daj Like ; )

Zakaz kopiowania na inne fora bez mojej zgody!

BARDZO DZIEKUJE CI POMOGLES MI :)

  • 1 miesiąc temu...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...