Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

Uruchamiana pułapka na wejście


squah :')

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam!

Mam dzisiaj do zaprezentowania wykonaną 100% przeze mnie pułapke "do wejścia".

A więc tak, potrzebne nam będą:

-Klocki dowolnego budulca

-Żelazne drzwi

-Płytka naciskowa (polecam kamienną)

-reapeter (przekaźnik, wtórnik, jak kto woli)

-ok. 20 redstone

-Czerwona pochodnia

-dźwignia

-Lepki tłok

-Wiadro lawy

No to zaczynamy!

 

1. Zbuduj "ramkę" z dowolnego budulca, oraz umieść w niej żelazne drzwi.

 

krok1y.png

 

 

2. Wykop dziurę taką jak na ss.

 

krok2x.png

 

 

3. W dziurze połóż Redstone tak jak na ss.

 

krok3x.png

 

 

4. Wykor dziurę, oraz ustaw lepki tłok tak jak na ss.

 

krok5.png

 

 

5. Połóż reapeter (przekaźnik) w sposób, aby mógł przekazywać sygnał tłokowi, stwórz bramkę logiczną, na końcu, nad redstone postaw jakiś klocek, a na nim postaw dźwignię, oraz ustaw redstone w dziurze, tak jak na ss.

 

krok61.png

 

 

krok62.png

 

 

6. Zrób dziurę 1x1 o głębokości 3 kratki+ oraz wylej na dnie lawę, pokazane na ss.

 

krok7.png

 

 

7. Nad redstone, oraz przy "lepkiej części tłoka" postaw dowolny budulec, wyjaśnienie na ss.

 

krok8.png

 

 

8. Obuduj pułapkę jak to możliwe, oraz po stronie dźwigni, zbuduj jakiś budynek, lub coś, gdzie będzie się wchodzić przez drzwi :)

 

krok102.png

 

A tutaj macie filmik zrobiony przez Andreass :

http://www.youtube.com/watch?v=nwq6n7MsUIs&feature=plcp

JEŚLI POMOGŁEM NIE ZAPOMNIJ O "LUBIĘ TO!" :)

PS. Proszę o zdjęcie 5% ;]

Game Over

Opublikowano

Temat coś mi nie chce się edytować, więc musze tu to dodać. Wie ktoś może o co chodzi? pisze mi: TypeError: ipb.textEditor.getEditor("edit-" + postid) is undefined.

A co do tematu, ja głupi, nie wytłumaczyłem jak działa xD. Więc tak, gdy dźwignia jest włączona, możemy normalnie wejść przez drzwi do naszego domku, ale gdy wyłączymy dźwignię, osoba która będzie chciała wejść za nami, wpadnie do lawy :P

Game Over

Opublikowano

Jezu ale fajna pułapka. Na serwerze zrobiłem i gostek stracił całe eq oczywiście lubię to ;).

Opublikowano

A ja mam lepszy pomysł jak wykorzystać tą pułapkę. Chcecie filmik jak to wygląda?

 

- Ofiara wpada

- Schodzimy w dół

- Zbieramy itemy

 

Takie 3 kroki i mamy jego itemy <3

`


Zbyt pokręcony by żyć :((  , zbyt rzadki by umrzeć B) .


 


­

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...