Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

[PROBLEM]Gładkie przewijanie na górę - forum się sypie


Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam.

Przy moim wielkim zamiłowaniu do IPB wziąłem się za zrobienie identycznej strzałki #top z gładkim przewijaniem lecz forum się przez to sypie...

Strzałka działa, lecz SF_Shoutbox i ukrywanie działów nie... - może cos więcej nie działa tylko nie zauważyłem...

Powód stanowi ten kod, bez którego nie działa przewijanie...


<script src="http://code.jquery.com/jquery-1.4.4.min.js" type="text/javascript"></script>

 

 

Mój cały kod to:

<script src="http://code.jquery.com/jquery-1.4.4.min.js" type="text/javascript"></script>
<script src="jquery.scrollTo.js" type="text/javascript" charset="utf-8"></script>
<script src="jquery.localscroll.js" type="text/javascript" charset="utf-8"></script>
<script type="text/javascript">
 $(document).ready(function() {
   $.localScroll();
 });
</script>
<center><span class="slidetop" style="background: black; border: 1px solid black;color: white;">
<a href="#top"><img src="http://www.board-games.tk/images/ipb/top.png" id="slidetop" alt="Przejdź na górę" title="Przejdź na górę" /></a>
</span></center>

 

Moje pytanie jest następujące - Co zrobić, aby gładkie przewijanie, podobnie jak i forum sprawnie funkcjonowało?

Za wszelkie odpowiedzi z góry dziękuję - pozdrawiam, MaTvA.


897771404427433574016.png

Opublikowano

Eh...

Mogę to w każdej chwili usunąć więc nie widzę przeszkody...

Chciałbym jedynie rozwiązać ten problem, a usunięcie tego kawałka kodu to będzie rozwiązanie jedynie usunięcie skutku, a nie pozbycie się problemu, dlatego nie kapuje ludzi, którzy piszą bezsensowne posty... :)


897771404427433574016.png

Opublikowano

Eh... Ty serio taki nie kumaty?

Wystarczy że usunę ten kawałek kodu ze stopki i forum z powrotem funkcjonuje w 100%...

Błąd tkwi w JS, gdyż MyBB już używa go a ja wprowadzając

<script src="http://code.jquery.com/jquery-1.4.4.min.js" type="text/javascript"></script>

robię konflikt, przez co niektóre opcje odmawiają posłuszeństwa...

Więc jeżeli masz zamiar dalej pisać swoje nic nie wprowadzające posty to lepiej omiń ten temat...


897771404427433574016.png

Opublikowano

Musisz użyć jquery noconflict, Google Ci resztę pomoże :)

Wrzuć.se! - zachęcam do dyskusji na temat mojej stronki do uploadowania obrazków przez ich bezpośrednie wklejanie na stronę!

Opublikowano

Jako że aktualnie MyBB używa prototype, spróbuj coś z tym zrobić.

 

Nie raz nawet z noconflict se sypie.

Opublikowano

W szablonie usuń jQuery i zdefiniuj nowe? [Jeżeli chodzi o to co myśle :P]

Potrzebujesz strony internetowej? Pisz śmiało, jestem do waszej dyspozycji. (Jedyna możliwość zapłaty to pieniądze (przelew, SMS, doładowanie), innej nie przyjmuje i nawet nie masz co pisać).

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...