Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

[Dyskusja]Risen 2 czyli powrót do klasycznych RPG;)


EmperorQ

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam.

Chciałbym poznać wasze opinie i komentarze na temat drugiej odsłony przygód Bezimiennego.

Jak wiadomo za grę odpowiedzialni są twórcy sagi Gothic a konkretnie trzech pierwszych części.

Arcania to był niewypał ale to dlatego że wzięli się za nią inni ludzie:)

Kiedy studio straciło prawa do marki Gothic stworzyło nowy projekt czyli Risena.

Pierwsza część bardzo przypominała Gothica i zdobyła sporą rzesze fanów.

Druga część wg mojej skromnej osoby jest jeszcze lepsza.

Ma wszystko co najlepsze z klasyki gothicowego gatunku oraz kilka nowych pomysłów.

Bardzo przyjemnie rozwija się postać chociaż każdą decyzję trzeba przemyśleć dwa razy, bo punktów mało a zapotrzebowania na umiejętności dużo:)

Pirackie klimaty są oddane świetnie a polski dubbing to jak zwykle przy tym studiu mistrzostwo świata-konkurować może jedynie dubbing w Wiedźminie 2:P

 

Grę dorwałem dwa dni temu i nie mogę się od niej oderwać a od lat żaden Single Player mnie tak nie wciągnął nawet wspomniany Wiesiek:)

Siema Eniu;)


Opublikowano

Jest już dwójka !?

Trzeba przyznać arcania była niewypałem ale risen bardzo mi się podobał.

1330007971-U359964.png

 

Opublikowano

Właśnie od wczoraj gram w Risena 2 :)

No co tu powiedzieć:

Fabuła genialna, gra dość trudna ale bardzo ciekawa, ma wiele elementów i podoba mi się bardziej niż Arcania: Gothic ( Bez Gothic 1 i 2 bo to genialne części :) ).

Niestety w niektórych momentach nie spodobała mi się grafika, wyglądała tak "plastikowo".

Ale pieniądze warto wydać, polecam.

1368093221-U228457.png

2010 - 2012 - Emeryt
/ exMPC Media Team / exModerator Single Player / exModerator Last Chaos / Postmaker / Gold Member / exMentor /

Opublikowano

Dzisiaj zakupilem.

 

Jedynka była wręcz super, a teraz ta gra ocieka zajebistością.

Grafa super, lepsza walka.

Dobre dialogi, takich gier powinno być wiecej! ;3

tumblr_nrthjyZ6c31u4ug6zo1_500.gif
exMPC Media Team Lider || exMPC Graphic Team || exModerator || exMentor || VIP

Opublikowano

Gdy pierwszy raz usłyszałem o broni palnej to pomyślałem że chyba sobie jaja robią...pistolety w klasycznym,gothicowym RPG???

To nie może być prawda...

 

Ale gdy odpaliłem grę i pograłem,wciągnąłem się w fabułę to stwierdzam że to był pomysł trafiony w 100%:)

Broń palna świetnie wpisuje się w klimat tej gry:D

 

Co do Fabuły jest po prostu mega:)

Kawał dobrej roboty...

Twórcy Arcani powinni się uczyć:)

Siema Eniu;)


Opublikowano

Ludzie, ta dyskusja nie może zniknąć.

 

Ogólnie podoba mi sie charakter i ogólnie postać Largo. Bedzie trzeba go uwolnić, a to chyba było najlepsze. , d

 

Ktoś w ogóle zabił już duże kraby na plaży. xD

I czy ktoś wypłynął już z Takariguły?

tumblr_nrthjyZ6c31u4ug6zo1_500.gif
exMPC Media Team Lider || exMPC Graphic Team || exModerator || exMentor || VIP

Opublikowano

Ludzie, ta dyskusja nie może zniknąć.

 

Ogólnie podoba mi sie charakter i ogólnie postać Largo. Bedzie trzeba go uwolnić, a to chyba było najlepsze. , d

 

Ktoś w ogóle zabił już duże kraby na plaży. xD

I czy ktoś wypłynął już z Takariguły?

No ja już skończyłem praktycznie następną wyspę po Tacarigui:) Wybrzeże Ostrzy-teraz mam misje zakosić statek Inkwizycji i wypływam na Antigue:P

Co do tych krabów-wystarczy nauczyć się kopniaka (jest w zakładce broni białej). Jak go kopniemy to przewraca się na plecy (robi biedrone) i jest nieszkodliwy:D

Siema Eniu;)


Opublikowano

Wiem, wiem.

Kosztuje tylko 500 złota, a przydatny jak nie wiem co.

Czyli rozumiem ze z Patty już wyplynąłeś? :P

 

Jak cos to zdaje relacje z 2 godzinnej gry bo kompa nie mam. :D

tumblr_nrthjyZ6c31u4ug6zo1_500.gif
exMPC Media Team Lider || exMPC Graphic Team || exModerator || exMentor || VIP

Opublikowano

@Up

Tak wypłynął już z Patty ( Nie chwaląc się także jestem na wybrzeżu ostrzy :P )

Na tej wyspie do dyspozycji masz jeszcze stalowobrodego.

Znam fajną stronę gdzie są opisy wszystkich misji, więc jak ktoś ma problem to podam stronę na PW :)

1368093221-U228457.png

2010 - 2012 - Emeryt
/ exMPC Media Team / exModerator Single Player / exModerator Last Chaos / Postmaker / Gold Member / exMentor /

Opublikowano

No wypłynąłem;)

Ale zrobiłem już wszystkie misje na Wybrzeżu Ostrzy i żeby wypłynąć muszę statek zakosić bo ten Stalowobrodego zatopiła Mara:D

Fajnie się muszkietem gra:)

Strzał co 2s i do tego w międzyczasie można bić bagnetem:P

Siema Eniu;)


Opublikowano

No muszkiet super, ostre Dmg i tylko 2 sek. przeladowywania, a nie 20. :D

tumblr_nrthjyZ6c31u4ug6zo1_500.gif
exMPC Media Team Lider || exMPC Graphic Team || exModerator || exMentor || VIP

Opublikowano

Pasuje do largo albo stalowobrodatego, tak to no idea. Strzelam. ;d

tumblr_nrthjyZ6c31u4ug6zo1_500.gif
exMPC Media Team Lider || exMPC Graphic Team || exModerator || exMentor || VIP

Opublikowano

A ktoś ogarnia komu Nergal podkłada głosu w polskiej wersji:D????

Adam „Nergal” Darski – kapitan piratów, Slane

1368093221-U228457.png

2010 - 2012 - Emeryt
/ exMPC Media Team / exModerator Single Player / exModerator Last Chaos / Postmaker / Gold Member / exMentor /

Opublikowano

Slane no tak ;)

Szkoda że głos Bezimiennego z Gothiców ( pan Mikołajczak) jest teraz przypisany Strażnikom Inkwizycji:)

Już kilku spotkałem którzy gadali jak Bezimienny:D

Siema Eniu;)


Opublikowano

Ile złota macie, tzn. Ile wam sie udało zdobyć?

tumblr_nrthjyZ6c31u4ug6zo1_500.gif
exMPC Media Team Lider || exMPC Graphic Team || exModerator || exMentor || VIP

Opublikowano

Na chwilę obecną jestem spłukany bo wszystko wydaje na naukę na bieżąco no i w Calderze musiałem sporo złota w Questach zabulić:(

Siema Eniu;)


Opublikowano

Nauka jest strasznie droga, 1000 złota za umiejętność + trzeba wydawać sławę.

tumblr_nrthjyZ6c31u4ug6zo1_500.gif
exMPC Media Team Lider || exMPC Graphic Team || exModerator || exMentor || VIP

Opublikowano

Najlepszy zarobek jest na skarbach tubylców;)

Złote/ nefrytowe maski i figurki:P

 

Polecam także kradzież ;)

 

P.S. Dopiero odkryłem mechanizm otwierania zamków bo nie mogłem go skumać:)

Siema Eniu;)


Opublikowano

Kradzież tez jest dobra, ale i tak najlepiej otwierać zamknięte skrzynię. :)

tumblr_nrthjyZ6c31u4ug6zo1_500.gif
exMPC Media Team Lider || exMPC Graphic Team || exModerator || exMentor || VIP

Opublikowano

No ale mówię;)

Na początku otwierałem te łatwe skrzynie po prostu suwając na oślep wytrychem:d

Dopiero przedwczoraj poznałem mechanizm^^

Siema Eniu;)


Opublikowano

A na jakim poziomie gracie ? - jestem ciekawy :)

Sam gram na poziomie średnim, choć było kilka chwil gdzie musiałem zmienić na łatwy :)

1368093221-U228457.png

2010 - 2012 - Emeryt
/ exMPC Media Team / exModerator Single Player / exModerator Last Chaos / Postmaker / Gold Member / exMentor /

Opublikowano

Ja na razie na żadnym bo czekam za komputerem. :D

 

Ale jak zacznę to na najcięższym. :3

tumblr_nrthjyZ6c31u4ug6zo1_500.gif
exMPC Media Team Lider || exMPC Graphic Team || exModerator || exMentor || VIP

Opublikowano

Na średnim;)

Do tej pory zmieniać nie musiałem chociaż były ciężkie momenty jak misja z wielkimi krabami gdy nie miałem kopniaka albo walka jednoczesna z piratem i utopcem na Tacarigui;)

Siema Eniu;)


Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...