Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

[TuT] Otwieranie sklepików tylko w Safe Area


Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

@Nigahiga

 

@adriank

 

Wystarczy znać warunki if, if not, pętle, to wszystko podczas kursu C++ :D

 

Do jasnej cholery, zawsze mnie zastawiało czym wy te game 'dekompilujecie' :D

 

@Topic

 

No ogólnie pomysł fajny, i zabezpieczyć to również się da, Arymanik wstawił poradnik jak zabezpieczyć clienta "?????",

ale podejrzewam że to nie zadziała na DOS'ie.

 

W ogóle, po dodaniu tej 'modyfikacji' do clienta na rynku będzie 'czyściej', i w końcu będzie to wyglądało na normalną grę,

a nie jakieś byle co, na pierwszy rzut oka :P

screenshot_10.jpg


Opublikowano

Ogólnie to wydaje mi się, że trochę za nisko to dałeś bo tamte poprzednie zwrócą true i sklepik się otworzy (może python działa inaczej, nie znam się)

Koniec z MPCForum.pl i ogółem z metinem

:D

 

sunp.png

Sygnatura wykonana przez

Isuribi aka Amelka.

Opublikowano

@Sunushi

 

Nie zwrócą TRUE, ponieważ kod to kod, każdy warunek z czegoś wynika, nie chodzi o kolejność funkcji w kodzie, choć tak było by przejrzyściej :P

 

Podeśle mi ktoś może ten pseudo source game rev2089 ?

screenshot_10.jpg


Opublikowano

@Nigahiga

 

@adriank

 

Wystarczy znać warunki if, if not, pętle, to wszystko podczas kursu C++ :D

 

Do jasnej cholery, zawsze mnie zastawiało czym wy te game 'dekompilujecie' :D

 

@Topic

 

No ogólnie pomysł fajny, i zabezpieczyć to również się da, Arymanik wstawił poradnik jak zabezpieczyć clienta "?????",

ale podejrzewam że to nie zadziała na DOS'ie.

 

W ogóle, po dodaniu tej 'modyfikacji' do clienta na rynku będzie 'czyściej', i w końcu będzie to wyglądało na normalną grę,

a nie jakieś byle co, na pierwszy rzut oka :P

 

jak ma zadziałać zabezpieczenie clienta na ddos?

(ddos a nie dos, dos to system operacyjny firmy microsoft, chyba pierwszy jak mnie pamięć nie myli)

ale to zabezpieczenie clienta to chyba bambusek obszedł jak dobrze pamiętam.

 

a z tymi true itp, to nie wiem bo nie znam pythona na tyle dobrze ;P

 

ale m1 czyściej to nie powiedział bym,

jak przyjdzie 2k osób i zwali się na ch1, zawsze ch1 bo tam zawsze handlują ;x

to tych, chmurek było by nawalone na siebie...

Opublikowano

Ogólnie to wydaje mi się, że trochę za nisko to dałeś bo tamte poprzednie zwrócą true i sklepik się otworzy (może python działa inaczej, nie znam się)

 

I Twoje i moje jest poprawne i zadziała. Sprawdzi po kolei if'y.

 

jak ma zadziałać zabezpieczenie clienta na ddos?

(ddos a nie dos, dos to system operacyjny firmy microsoft, chyba pierwszy jak mnie pamięć nie myli)

ale to zabezpieczenie clienta to chyba bambusek obszedł jak dobrze pamiętam.

 

a z tymi true itp, to nie wiem bo nie znam pythona na tyle dobrze ;P

 

DOS - system Microsoftu, DoS - Denial of Service, DDoS - Distributed Denial of Service. Nie mylić pojęć :D

 

Co do zabezpieczenia ???.???, to packer by pushedx omija te znaki =)

Opublikowano

to jest z jednej strony dobre, z drugiej złe

dobre z tego powodu że wszystko jest ładnie w jednym miejscu

złe z tego powodu że np. na takim Xenoxie sypałyby sie bluescreeny od ilości sklepików w jednym miejscu

ja tego bym nie wgrywał, ale łap lajka.

//pornografia

Opublikowano

to jest z jednej strony dobre, z drugiej złe

dobre z tego powodu że wszystko jest ładnie w jednym miejscu

złe z tego powodu że np. na takim Xenoxie sypałyby sie bluescreeny od ilości sklepików w jednym miejscu

ja tego bym nie wgrywał, ale łap lajka.

 

To już zależy od serwera i chęci. Co do bluescreenów to oczywiście mam nadzieje ze przenosnia, bo to bardzo mało realne, dużo większe zapotrzebowanie nie raz generuje CPU i GPU i jest dobrze =)

Opublikowano

I Twoje i moje jest poprawne i zadziała. Sprawdzi po kolei if'y.

 

 

 

DOS - system Microsoftu, DoS - Denial of Service, DDoS - Distributed Denial of Service. Nie mylić pojęć :D

 

Co do zabezpieczenia ???.???, to packer by pushedx omija te znaki =)

a nom możliwe, tylko że zobaczylem DOS to skojarzyło mi się z systemem microsoft'a

Tylko że DoS jest z jednego stanowiska a DDoS z kilku, ddos jest trudniej opanować...

jak się nie mylę ;x

Opublikowano

@Tacens

 

Mi chodziło o system (DOS), nie o atak...

Zabezpieczenie polega na stworzeniu sztucznego pliku z pytajnikami w nazwie, gdzie wszelkie Windowsy, Linuxy, Unixy nie mają takiego kodowania i system wali BSOD'a (Blue Screen Of Death), ale w DOS'ie chyba można to rozpakować, nie wiem, nie sprawdzałem :P

Skąd wiesz że Bambus3k to rozgryzł ?

 

@adriank™

 

Dzięki za informację :)

screenshot_10.jpg


Opublikowano

@xDeStRuCtx

 

To, że ty wiesz to już od dawna nie znaczy że ja wiem, nie często bywam tutaj na forum.

Kolega pomylił pojęcia, więc mu wyjaśniłem o co mi chodziło i podziękowałem adriank™ za informację o packerze pushedx'a.

 

A ja się pytam, dlaczego pytasz 'Dlaczego gadamy o DOS'ie ?'

Po prostu chciałem się dowiedzieć czy można ten sposób (w temacie) zabezpieczyć, słyszałem o ???? więc myślałem że nadal działa, ale nie działa.

Nie wiedząc o sposobie z packerem pusheda myślałem nad DOS'em, no ale Adrian mi powiedział to już wiem, spokojnie...

 

Koniec dyskusji na temat DOS'a.

screenshot_10.jpg


Opublikowano

zawsze można dodać w plikach npc czy broni na końcu znak "?" i nawet packer pushedxa tego nie wypakuje :) do tego zabezpieczenie przed python loaderem i mogą was cmok cmok ;p

Kurwa, mistrz!


VLXxO.png

 

Opublikowano

@Tacens

 

Mi chodziło o system (DOS), nie o atak...

Zabezpieczenie polega na stworzeniu sztucznego pliku z pytajnikami w nazwie, gdzie wszelkie Windowsy, Linuxy, Unixy nie mają takiego kodowania i system wali BSOD'a (Blue Screen Of Death), ale w DOS'ie chyba można to rozpakować, nie wiem, nie sprawdzałem :P

Skąd wiesz że Bambus3k to rozgryzł ?

 

@adriank™

 

Dzięki za informację :)

 

przecież wiem co to jest System DOS -.-

Co ma piernik do wiatraka ?

Czy odczyta pliki "???.??" tego nie wiem, nie bawiłem się długo w dosie to nie wiem.

Jak Odczytuje ??? to odpakujesz, bo systemy windows/ linux itp nie czytają ??? tylko liczby i litery.

Opublikowano

@UP

teoretycznie można to zrobić tak:

nowy item o id załóżmy 120312 który będzie tylko na naszym kliencie, kamerem tego się nie odpali, bo bez ikonki itd. itemu nie użyjesz, bo kamer ma icon w exe (?)

i w game podmienić id tobołka.


 

Opublikowano

@UP

teoretycznie można to zrobić tak:

nowy item o id załóżmy 120312 który będzie tylko na naszym kliencie, kamerem tego się nie odpali, bo bez ikonki itd. itemu nie użyjesz, bo kamer ma icon w exe (?)

i w game podmienić id tobołka.

kamer nie ma icon w exe :)

szkoda, że nie da się odebrać zmiennych z client'a.

sygnatura niezgodna z regulaminem forum mpc rozdział II pkt. 7

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...