Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

[TuT] FizzTank - Z czym to się je ?


En1CeKa

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

<p style="text-align: center"><span style="color: #add8e6"><strong><span style="font-size: 36px;">FizzTank - Z czym to się je ?</span></strong></span><br />

<span rel="lightbox"><img alt="Dołączona grafika" class="bbc_img" src="http://2.bp.blogspot.com/-trwplbWq0cc/T3hs9rxC-pI/AAAAAAAACfY/OI_fMWeZLUU/s1600/FishermanFizz.jpg" /></span><br />

<br />

<br />

<span style="color: #ff0000"><strong><span style="font-size: 24px;">Spis treści:</span></strong></span><br />

<strong>1. Wprowadzenie</strong><br />

<strong>2. Plusy i minusy</strong><br />

<strong>3. Statystyki</strong><br />

<strong>4. Opis umiejętności</strong><br />

<strong>5. Masteries</strong> <strong>& summoner spells</strong><br />

<strong>6. Runy</strong><br />

<strong>7. Build</strong><br />

<strong>8. Poszczególne etapy gry</strong><br />

<strong>9. Tips&tricks</strong><br />

<br />

<br />

<br />

<br />

<span style="color: #add8e6"><strong><span style="font-size: 36px;">1. Wprowadzenie</span></strong></span><br />

<strong><em>Wiele wieków temu starożytna, podwodna rasa wybudowała ukryte miasto pod górą mieszczącą się w morzu. Mimo że te stworzenia miały swoich wrogów, miasto było fortecą nie do zdobycia - dzięki poczuciu bezpieczeństwa jego mieszkańcy żyli w zadowoleniu. Jednakże Fizzem kierowała ciekawość, której nie zaspokajało wygodne życie. Nie mogąc się oprzeć zewowi niebezpieczeństwa, Fizz bardzo często wykradał się z miasta w poszukiwaniu kłopotów. W trakcie przygód wyrósł na potężnego i zaradnego wojownika, który świetne radzi sobie w niebezpiecznych sytuacjach. Pewnego dnia, Fizz wrócił do domu i odkrył, że miasto zostało opuszczone: jego lud zniknął, nie pozostawiając po sobie żadnego śladu. Z racji tego, że nic nie trzymało go już w mieście, Fizz zabrał z ruin magiczny trójząb i wyruszył w samotną podróż.<br />

<br />

Przez wiele lat przemierzał ocean, wykorzystując umiejętności nabyte w trakcie licznych podróży. W końcu odkrył port Bilgewater. Zafascynowało go życie nad powierzchnią wody i nie mógł się oprzeć zbadaniu wyspy. Jego olbrzymia ciekawość sprawiła, że wmieszał się w sprawy ludzi i jego obecność nie pozostała niezauważona. Jego figle rozgniewały wielu mieszkańców, którzy w końcu postanowili go schwytać bądź zabić. Fizz znalazł się w potrzasku i postanowił powrócić pod powierzchnię wody, mimo że bardzo polubił Bilgewater. Gdy stał w dokach, potężny smoczy rekin zaatakował port. Fizz pokonał bestię, wykorzystując swój spryt i znajomość słabych punktów potwora. Zyskawszy wdzięczność i zaufanie ludzi, Fizz postanowił zostać w Bilgewater. Dołączył do League of Legends, aby dalej służyć swojemu nowemu domowi.<br />

<br />

„Fizz sprawia, że nawet najlepsi marynarze z Bilgewater wyglądają jak banda pijanych szczurów lądowych. Dobrze, że jest po naszej stronie.” -- Miss Fortune, Łowczyni Nagród.</em></strong><br />

<br />

<br />

<strong><span style="font-size: 36px;"><span style="color: #ADD8E6">2. Plusy i minusy</span></span></strong><br />

<strong><span style="color: #00ff00">Plusy:</span></strong><br />

<span style="color: #00ff00">+ Dobre early, mid, late game</span><br />

<span style="color: #00FF00">+ Dobry mechanizm ucieczki</span><br />

<span style="color: #00FF00">+ Nietargetowalność</span><br />

<span style="color: #00ff00">+ Mobilny</span><br />

<span style="color: #00FF00">+ Dobry na mid, top, jungle</span><br />

<span style="color: #00ff00">+ Możliwość carry'owania gier</span><br />

<br />

<strong><span style="color: #ff0000">Minusy:</span></strong><br />

<span style="color: #ff0000">- Brak selfheala</span><br />

<span style="color: #FF0000">- Gdy przegramy early, nie zadajemy dużo dmg</span><br />

<span style="color: #FF0000">- Gdy coś jeszcze wymyślę to napisze</span><br />

<br />

<br />

<br />

<strong><span style="color: #add8e6"><span style="font-size: 36px;">3. Statystyki</span></span></strong><br />

Obrażenia     53     (+3 / na poziom)<br />

Zdrowie     414     (+86 / na poziom)<br />

Mana     200     (+40 / na poziom)<br />

Prędkość ruchu     310    <br />

Pancerz     12.7     (+3.4 / na poziom)<br />

Blokowanie zaklęć     30     (+1.25 / na poziom)<br />

Regeneracja zdrowia     1.4     (+0.14 / na poziom)<br />

Regeneracja many     1.22     (+0.09 / na poziom)<br />

<br />

<br />

<span style="font-size: 36px;"><span style="color: #ADD8E6"><strong>4. Opis umiejętności</strong></span></span><br />

<span rel="lightbox"><img alt="Dołączona grafika" class="bbc_img" src="http://edge1.mobafire.com/images/ability/fizz-nimble-fighter.png" /></span><br />

<span style="color: #87CEEB"><strong>Zwinny Wojownik</strong></span> - Umiejętność pasywna fizza. Zręczność Fizza pozwala mu przenikać przez jednostki i otrzymywać mniej obrażeń fizycznych od podstawowych ataków.<br />

<br />

<span style="color: #00BFFF">Bardzo dobry pasyw, jeżeli chodzi o jungle czy solo top.</span><br />

<br />

<span rel="lightbox"><img alt="Dołączona grafika" class="bbc_img" src="http://edge1.mobafire.com/images/ability/fizz-urchin-strike.png" /></span><br />

<span style="color: #87CEEB"><strong>Cios Jeżowca</strong></span> - Fizz uderza i przechodzi przez cel, zadaje obrażenia magiczne i aktywuje efekty występujące przy trafieniu.<br />

Fizz przebija się przez cel i zadaje obrażenia od ataku i 10/40/70/100/130 (+0.6) pkt. obrażeń magicznych. Umiejętność aktywuje efekty zachodzące przy trafieniu.<br />

<strong>Cena</strong> 50/55/60/65/70 pkt. many<br />

<strong>Zasięg</strong> 550<br />

<br />

<span style="color: #00BFFF">Maxujemy zaraz po w, dlaczego ? ten skill nakłada efekty "w" i naszego ukochanego trinity force.</span><br />

<br />

<span rel="lightbox"><img alt="Dołączona grafika" class="bbc_img" src="http://edge1.mobafire.com/images/ability/fizz-seastone-trident.png" /></span><br />

<span style="color: #87CEEB"><strong>Trójząb </strong></span> - Trójząb Fizza zadaje przeciwnikom paskudne rany, powoduje obrażenia zależne od ilości brakującego zdrowia.<br />

Bierne: Ataki Fizza rozdzierają przeciwników, zadając 30/40/50/60/70 (+0.35) plus 4/5/6/7/8% straconego zdrowia celu jako obrażenia magiczne w ciągu 3 sek. (Maksymalnie 300 przeciw stworom)<br />

<br />

Aktywne: Przez 5 sek. ataki Fizza zadają dodatkowo 10/15/20/25/30 (+0.35) pkt. obrażeń magicznych przy trafieniu i powodują Głębokie Rany, które obniżają skuteczność efektów leczących cel o 50%.<br />

<strong>Cena</strong> 40 pkt. many<br />

<strong>Zasięg</strong> 600<br />

<br />

<span style="color: #00BFFF">Mój ulubiony skill w grze bazujący na dmg per. sec.</span><br />

<span style="color: #00BFFF">Przypuśćmy, że jesteśmy full tank, to mimo tego zadajemy: obr. od ataku+70+30+8% s. zdrowia.</span><br />

<span style="color: #00BFFF">Na 9 lvl na hit zadajemy ok 200dmg+8%s. zdrowia. a to wszystko bez itemów ap czy ad.</span><br />

<span style="color: #00BFFF">Tym skillem kontrujemy takie postacie jak vlad, ww, mundo, wszystko co opiera się na leczeniu.</span><br />

<br />

<span rel="lightbox"><img alt="Dołączona grafika" class="bbc_img" src="http://edge1.mobafire.com/images/ability/fizz-playful-trickster.png" /></span><br />

<span style="color: #87CEEB"><strong>Psotnik / Rozrabiaka </strong></span> - Fizz wyskakuje do góry i ląduje na swojej włóczni, nie może być celem. Teraz Fizz może uderzyć w ziemię lub skoczyć ponownie i wtedy uderzyć w ziemię.<br />

Fizz skacze na trójzębie we wskazanym kierunku, nie może być celem, po czym wali w ziemię, zadając 70/120/170/220/270 (+0.75) pkt. magicznych obrażeń pobliskim wrogom i spowalniając ich o 40/45/50/55/60% na 2 sek.<br />

<br />

Ponowne użycie umiejętności, gdy Fizz znajduje się na trójzębie, sprawia, że bohater ten ponownie skacze we wskazane miejsce i zadaje 70/120/170/220/270 (+0.75) pkt. obrażeń magicznych wrogom znajdującym się na mniejszym obszarze, zamiast uderzać w ziemię.<br />

<strong>Cena</strong> 90/100/110/120/130 pkt. many<br />

<strong>Zasięg</strong> 400<br />

<br />

<span style="color: #00BFFF">Co prawda tym skillem nie zadajemy obrażeń, ale ma on więcej zastosowań niż flash</span><br />

<span style="color: #00BFFF">(jeżeli flash ma 1001 zastosowań to ten skill ma ok. 1101).</span><br />

<span style="color: #00BFFF">W skrócie: Dogonienie, Ucieczka, Dash, nietargetowalność, turret  dive.</span><br />

<br />

<span rel="lightbox"><img alt="Dołączona grafika" class="bbc_img" src="http://edge2.mobafire.com/images/ability/fizz-chum-the-waters.png" /></span><br />

<span style="color: #87CEEB"><strong>Mącenie Wody</strong></span> - Fizz rzuca magiczną rybą, która przyczepia się do przeciwników lub unosi się nad ziemią, spowalniając przeciwników, jeżeli się do nich przyczepi. Po chwili spod ziemi wyskakuje rekin, zadaje obrażenia celom znajdującym się w pobliżu ryby i rozpycha je na boki.<br />

Fizz wypuszcza w wybranym kierunku magiczną rybę, która przyczepia się do wrogich bohaterów spowalniając ich o 50/60/70%. Jeśli ryba nie trafi we wrogiego bohatera, pozostanie na ziemi przez krótki okres czasu i będzie mogła przyczepić się do kogoś kto obok niej przejdzie.<br />

<br />

Po 1.5 sek. spod ziemi wynurza się rekin, zadając 200/325/450 (+1) pkt. obrażeń magicznych na dużym obszarze, wyrzucając w górę cel do którego przyczepiona była ryba i rozrzucając innych wrogów oraz spowalniając ich o 50/60/70% na 1,5 sek.<br />

<strong>Cena</strong> 150 pkt. many<br />

<strong>Zasięg</strong> 1275<br />

<br />

<span style="color: #00BFFF">Myślicie, że gdy macie 0 ap to nie macie ulta ? błąd...</span><br />

<span style="color: #00BFFF">Ult ma w miarę dobre obr. bazowe, perma slow, kick.</span><br />

<span style="color: #00BFFF">Ogólnie pomocne do dogonienia.</span><br />

<br />

<br />

<span style="font-size: 18px;"><strong><span style="color: #ADD8E6">Jak rozdajemy?</span></strong></span><br />

(Nie mogłem wkleić ss, więc napisze ;/)</p>

<p style="text-align: center"><strong><span style="font-size: 18px;"><span style="color: #FF0000">R>W>Q>E</span></span></strong><br />

Dajemy e jako 3 punkt gdy obawiamy się ganku, lub bardzo pushujemy lane.<br />

<br />

<br />

<br />

<strong><span style="font-size: 36px;"><span style="color: #ADD8E6">4. Masteries</span></span></strong> <strong><span style="color: #add8e6"><span style="font-size: 36px;">& summoner spells</span></span></strong><br />

<span rel="lightbox"><img alt="Dołączona grafika" class="bbc_img" src="http://4.bp.blogspot.com/-pDiiKI1TENo/Tu4XRIQRdII/AAAAAAAABoU/AvbkJIRyTQ0/s1600/masteries.png" /></span><br />

Śmiało można grać 9/21/0, ja osobiście lubię bonusy z drzewka offense.<br />

Gdy idziemy w jungle, zawsze dajemy 1 punkt do smite'a.<br />

<span rel="lightbox"><img alt="Dołączona grafika" class="bbc_img" src="http://edge4.mobafire.com/images/summoner-spell/ghost.png" /></span> Gdy komuś wystarcza "e" zamiast flasha i lubi grać agresywnie to jak najbardziej.<br />

<span rel="lightbox"><img alt="Dołączona grafika" class="bbc_img" src="http://edge4.mobafire.com/images/summoner-spell/flash.png" /></span> Zawsze używam w połączeniu z ignite, takie moje zboczenie.<br />

<span rel="lightbox"><img alt="Dołączona grafika" class="bbc_img" src="http://edge4.mobafire.com/images/summoner-spell/ignite.png" /></span> Must have, zawsze to mamy 5 skilli atakujących a nie 4.<br />

<span rel="lightbox"><img alt="Dołączona grafika" class="bbc_img" src="http://edge4.mobafire.com/images/summoner-spell/teleport.png" /></span> Nigdy nie używałem na tej postaci, ale gdy ktoś wie, że będzie przegrywał topa to może wziąć.<br />

<br />

<br />

<br />

<span style="color: #add8e6"><strong><span style="font-size: 36px;">5. Runy</span></strong></span><br />

<strong>Quinty: a. pene<br />

Marki: a. pene, ew. flat ad<br />

Seal'e: flat armor<br />

Glyph: flat m. resist</strong><br />

<br />

<br />

<br />

<strong><span style="font-size: 36px;"><span style="color: #ADD8E6">6. Build</span></span></strong><br />

Startujemy z:<br />

<span rel="lightbox"><img alt="Dołączona grafika" class="bbc_img" src="http://eune.leagueoflegends.com/sites/default/files/game_data/1.0.0.136/content/item/1001.png" /></span><span rel="lightbox"><img alt="Dołączona grafika" class="bbc_img" src="http://eune.leagueoflegends.com/sites/default/files/game_data/1.0.0.136/content/item/2003.png" /></span><span rel="lightbox"><img alt="Dołączona grafika" class="bbc_img" src="http://eune.leagueoflegends.com/sites/default/files/game_data/1.0.0.136/content/item/2003.png" /></span><span rel="lightbox"><img alt="Dołączona grafika" class="bbc_img" src="http://eune.leagueoflegends.com/sites/default/files/game_data/1.0.0.136/content/item/2003.png" /></span><br />

<br />

Teraz nasze głowne zadanie to uzbierać 1600g i kupić:<br />

<span rel="lightbox"><img alt="Dołączona grafika" class="bbc_img" src="http://na.leagueoflegends.com/sites/default/files/game_data/1.0.0.136/content/item/3154.png" /></span><br />

Może napiszę zalety tego itemu, bo jest on naprawdę niedoceniany:<br />

lifesteal(Pomaga nam dłużej zostać na lini),<br />

free ward(podczas fazy lane użyjemy ok 5razy = 5 x 75g = 375g),<br />

trochę armora,<br />

trochę dmg.<br />

Czego chcieć więcej ?<br />

<br />

Buty<br />

<span rel="lightbox"><img alt="Dołączona grafika" class="bbc_img" src="http://na.leagueoflegends.com/sites/default/files/game_data/1.0.0.136/content/item/3111.png" /></span> czy <span rel="lightbox"><img alt="Dołączona grafika" class="bbc_img" src="http://na.leagueoflegends.com/sites/default/files/game_data/1.0.0.136/content/item/3047.png" /></span> ?<br />

Zdecydowanie Mercury's Treads. Dlaczego ? 1. 35 nieustępliwości, 2. arrmor mamy z latarni.<br />

<span rel="lightbox"><img alt="Dołączona grafika" class="bbc_img" src="http://na.leagueoflegends.com/sites/default/files/game_data/1.0.0.136/content/item/3078.png" /></span> Jeden z najważniejszych itemów składamy zaraz po butkach i latarni, zaczynamy od<span rel="lightbox"><img alt="Dołączona grafika" class="bbc_img" src="http://na.leagueoflegends.com/sites/default/files/game_data/1.0.0.136/content/item/3057.png" /></span><br />

Gdy nam źle idzie kupujemy tylko <span rel="lightbox"><img alt="Dołączona grafika" class="bbc_img" src="http://na.leagueoflegends.com/sites/default/files/game_data/1.0.0.136/content/item/3057.png" /></span>, dopiero pod koniec go kończymy. Dlaczego ?<br />

Bo najważniejszy dla nas bonus z trinity właśnie znajduje się w shenie.<br />

<br />

<span style="color: #ff0000"><span style="font-size: 36px;">CORE!!!</span></span><br />

<span rel="lightbox"><img alt="Dołączona grafika" class="bbc_img" src="http://na.leagueoflegends.com/sites/default/files/game_data/1.0.0.136/content/item/3111.png" /></span><span rel="lightbox"><img alt="Dołączona grafika" class="bbc_img" src="http://na.leagueoflegends.com/sites/default/files/game_data/1.0.0.136/content/item/3154.png" /></span><span rel="lightbox"><img alt="Dołączona grafika" class="bbc_img" src="http://na.leagueoflegends.com/sites/default/files/game_data/1.0.0.136/content/item/3078.png" /></span><br />

<br />

<br />

<br />

Opisze teraz sytuacyjne itemy:<br />

<span rel="lightbox"><img alt="Dołączona grafika" class="bbc_img" src="http://na.leagueoflegends.com/sites/default/files/game_data/1.0.0.136/content/item/3110.png" /></span> Gdy przeciwnik bazuje na autoattacku np. tryndamere, vayne itd...<br />

<span rel="lightbox"><img alt="Dołączona grafika" class="bbc_img" src="http://na.leagueoflegends.com/sites/default/files/game_data/1.0.0.136/content/item/3068.png" /></span> Gdy jest przewaga ad w przeciwnym teamie a nam brakuje życia.<br />

<span rel="lightbox"><img alt="Dołączona grafika" class="bbc_img" src="http://na.leagueoflegends.com/sites/default/files/game_data/1.0.0.136/content/item/3075.png" /></span> Gdy soraka postanowi feedować caitlyn ;]<br />

<span rel="lightbox"><img alt="Dołączona grafika" class="bbc_img" src="http://na.leagueoflegends.com/sites/default/files/game_data/1.0.0.136/content/item/3026.png" /></span> Bardzo rzadko to składam, mamy summoner spell + e + duże survi, tak czy tak rzadko giniemy.<br />

Możemy złożyć, kiedy jest 40/50 minuta jako ostatni item, wtedy każdy kill jest na wagę złota.<br />

<span rel="lightbox"><img alt="Dołączona grafika" class="bbc_img" src="http://na.leagueoflegends.com/sites/default/files/game_data/1.0.0.136/content/item/3005.png" /></span> Nie polecam kupować, kiedyś myślałem że to cud, miód i maliny, doszedł do tego jeszcze nerf.</p>

<p style="text-align: center">Są po prostu lepsze itemy.<br />

<span rel="lightbox"><img alt="Dołączona grafika" class="bbc_img" src="http://na.leagueoflegends.com/sites/default/files/game_data/1.0.0.136/content/item/3102.png" /></span> Polecam! mini core. Ten item w połączeniu z naszym "e", czyni nas untargetable x2.<br />

Wyobraźcie sobie: wbijacie się na lb, wali w was "q" miss, "r" miss (trzeba wyczuć e,  90%lb, używa r zaraz po q)<br />

Oprócz tego dobry na postacie z burstem, cc.<br />

<span rel="lightbox"><img alt="Dołączona grafika" class="bbc_img" src="http://na.leagueoflegends.com/sites/default/files/game_data/1.0.0.136/content/item/3109.png" /></span> Rzadko składam z prostej przyczyny, nie lubię itemów które mają w sobie czyste resisty(FoN) czyste życie(warmog).<br />

Co prawda daje nam dużo m. resistu, składam tylko w specyficznych sytuacjach, gdy  w przeciwnym teamie nie ma wiele cc,<br />

jest ok. 3ap i nie bazują w dużym stopniu na burst dmg. Wtedy ten item jest jak znalazł.<br />

<span rel="lightbox"><img alt="Dołączona grafika" class="bbc_img" src="http://na.leagueoflegends.com/sites/default/files/game_data/1.0.0.136/content/item/3091.png" /></span> Gdy mamy na swojej lini ap, składamy po latarni lub shenie, w late sprzedajemy.<br />

W early daje dużego boosta do dmg, attackspeeda, m. resista i to wszystko za 2k  ;] Polecam.<br />

<span rel="lightbox"><img alt="Dołączona grafika" class="bbc_img" src="http://na.leagueoflegends.com/sites/default/files/game_data/1.0.0.136/content/item/3083.png" /></span> Hmm... Szczerze to nie lubie składać jak większość offtanków warmog + atma.<br />

Dlaczego? bo hp tak naprawdę nic nie daje, np. teemo straszny papier ma 2k hp, ap carry, lub ad carry<br />

ściągnie go w 3s, co mu da 1000hp ? ściągnie go w 4,5s. Czyli tak naprawdę nic to nie da.<br />

Zaletą jednak tego itemu jest duży boost do AD w połączeniu z atmą.<br />

Składamy gdy się feedniemy.</p>

<p style="text-align: center"><span style="color:#ff0000;">EDIT: MOŻNA SKŁADAĆ, ALE NIE POLECAM.</span></p>

<p style="text-align: center"><img alt="" src="http://na.leagueoflegends.com/sites/default/files/game_data/1.0.0.143/content/item/3105.png" style="color: rgb(255, 0, 0); width: 64px; height: 64px; " />Można składać, gdy nie mamy w teamie osoby, która mogła by to złożyć (czyt. jungler, support)</p>

<p style="text-align: center">Również w tedy gdy nasz team jest squishy.</p>

<p style="text-align: center"><img alt="" src="http://na.leagueoflegends.com/sites/default/files/game_data/1.0.0.143/content/item/3001.png" style="width: 64px; height: 64px; " />Gdy w przeciwnej, drużynie jest dużo ap możemy złożyć, ale moim zdaniem są lepsze itemy.</p>

<p style="text-align: center"><img alt="" src="http://na.leagueoflegends.com/sites/default/files/game_data/1.0.0.143/content/item/3156.png" style="width: 64px; height: 64px; " />Alternatywa dla wits enda, w tym itemie jest wszystko ok, ale nam się bardziej przyda attackspeed z wits enda,</p>

<p style="text-align: center">na dodatek sporo tańszy.</p>

<p style="text-align: center"><img alt="" src="http://na.leagueoflegends.com/sites/default/files/game_data/1.0.0.143/content/item/3143.png" style="width: 64px; height: 64px; " />Dobry item, gdy w przeciwnej drużynie jest dużo ad, przeciwników bazujących na AS to polecam.</p>

<p style="text-align: center"><img alt="" src="http://na.leagueoflegends.com/sites/default/files/game_data/1.0.0.143/content/item/3022.png" style="width: 64px; height: 64px; " />NIE! Pamiętajcie slow się nie stackuje z naszym core trinity.</p>

<p style="text-align: center"><img alt="" src="http://na.leagueoflegends.com/sites/default/files/game_data/1.0.0.143/content/item/3124.png" style="width: 64px; height: 64px; " />Można aczkolwiek ja preferuje itemy, które oprócz dmg dają armor lub m.resist.</p>

<p style="text-align: center"><img alt="" src="http://na.leagueoflegends.com/sites/default/files/game_data/1.0.0.143/content/item/3146.png" style="width: 64px; height: 64px; " />Tak jak wyżej.</p>

<p style="text-align: center"><img alt="" src="http://na.leagueoflegends.com/sites/default/files/game_data/1.0.0.143/content/item/3072.png" style="width: 64px; height: 64px; " />Rzadko składam, ale można gdy nam bardzo dobrze idzie.</p>

<p style="text-align: center"> </p>

<p style="text-align: center"><span style="color: #00ff00"><strong>Przykładowe builldy:</strong></span><br />

<span rel="lightbox"><img alt="Dołączona grafika" class="bbc_img" src="http://na.leagueoflegends.com/sites/default/files/game_data/1.0.0.136/content/item/3111.png" /></span><span rel="lightbox"><img alt="Dołączona grafika" class="bbc_img" src="http://na.leagueoflegends.com/sites/default/files/game_data/1.0.0.136/content/item/3154.png" /></span><span rel="lightbox"><img alt="Dołączona grafika" class="bbc_img" src="http://na.leagueoflegends.com/sites/default/files/game_data/1.0.0.136/content/item/3078.png" /></span><span rel="lightbox"><img alt="Dołączona grafika" class="bbc_img" src="http://na.leagueoflegends.com/sites/default/files/game_data/1.0.0.136/content/item/3091.png" /><img alt="Dołączona grafika" class="bbc_img" src="http://na.leagueoflegends.com/sites/default/files/game_data/1.0.0.136/content/item/3068.png" /><img alt="Dołączona grafika" class="bbc_img" src="http://na.leagueoflegends.com/sites/default/files/game_data/1.0.0.136/content/item/3109.png" /></span></p>

<p style="text-align: center"><span rel="lightbox">Gdy w przeciwnym teamie jest dużo ap</span><br />

<br />

<span rel="lightbox"><img alt="Dołączona grafika" class="bbc_img" src="http://na.leagueoflegends.com/sites/default/files/game_data/1.0.0.136/content/item/3111.png" /></span><span rel="lightbox"><img alt="Dołączona grafika" class="bbc_img" src="http://na.leagueoflegends.com/sites/default/files/game_data/1.0.0.136/content/item/3154.png" /></span><span rel="lightbox"><img alt="Dołączona grafika" class="bbc_img" src="http://na.leagueoflegends.com/sites/default/files/game_data/1.0.0.136/content/item/3078.png" /></span><span rel="lightbox"> </span><img alt="Dołączona grafika" class="bbc_img" src="http://na.leagueoflegends.com/sites/default/files/game_data/1.0.0.136/content/item/3068.png" /><img alt="" src="http://na.leagueoflegends.com/sites/default/files/game_data/1.0.0.143/content/item/3143.png" style="width: 64px; height: 64px; " /><img alt="Dołączona grafika" class="bbc_img" src="http://na.leagueoflegends.com/sites/default/files/game_data/1.0.0.136/content/item/3091.png" /></p>

<p style="text-align: center"><span rel="lightbox">Gdy w przeciwnym teamie jest duzo ad</span></p>

<p style="text-align: center"><br />

<span rel="lightbox"><img alt="Dołączona grafika" class="bbc_img" src="http://na.leagueoflegends.com/sites/default/files/game_data/1.0.0.136/content/item/3111.png" /></span><span rel="lightbox"><img alt="Dołączona grafika" class="bbc_img" src="http://na.leagueoflegends.com/sites/default/files/game_data/1.0.0.136/content/item/3154.png" /></span><span rel="lightbox"><img alt="Dołączona grafika" class="bbc_img" src="http://na.leagueoflegends.com/sites/default/files/game_data/1.0.0.136/content/item/3078.png" /><img alt="" src="http://na.leagueoflegends.com/sites/default/files/game_data/1.0.0.143/content/item/3105.png" style="color: rgb(255, 0, 0); width: 64px; height: 64px; " /><img alt="" src="http://na.leagueoflegends.com/sites/default/files/game_data/1.0.0.143/content/item/3143.png" style="width: 64px; height: 64px; " /><img alt="" src="http://na.leagueoflegends.com/sites/default/files/game_data/1.0.0.143/content/item/3156.png" style="width: 64px; height: 64px; " /></span></p>

<p style="text-align: center"><span rel="lightbox">Pod mieszany team</span></p>

<p style="text-align: center"> </p>

<p style="text-align: center"><br />

3 ostatnie itemy składamy pod przeciwny team.<br />

Latarnie w late sprzedajemy i kupujemy BT, ew. item pod przeciwny team.<br />

<br />

<br />

<span style="color: #add8e6"><strong><span style="font-size: 36px;">7. Poszczególne etapy gry</span></strong></span><br />

<strong><span style="color: #00ff00">Early game:</span></strong><br />

<span style="color: #ffa07a">Gdy zaczynamy na górze: </span><br />

<span rel="lightbox"><img alt="Dołączona grafika" class="bbc_img" src="http://img577.imageshack.us/img577/6001/minimapah.jpg" /></span>Kupujemy buty+3poty, idziemy w dolne krzaki na topie,<br />

50% że twój przeciwnik, pullał blue i pójdzie rzeką, jeżeli tak sie stanie to załączamy w i robimy tzw. tradeing dmg.<br />

Z którego w 99% przypadków zawsze wyjdziemy lepiej, niż przeciwnik. Czy mówiłem wam, że "w" to b. mocny skill ?<br />

Opłaca się tak robić, gdyż w tej chwili ty masz ok 70-100%hp, a przeciwnik ok 50%.<br />

<br />

Teraz expimy do 3lvl, 4lvl, od tego lvl grajcie agresywnie, przykładowo: w + q + aa(atakujemy do skutku)<br />

jeżeli poczujemy się nie pewnie, uciekamy na e, w  innym przypadku mamy killa lub waste flash.<br />

Gdy mamy już latarnie, expimy, expimy, expimy, oczywiście wardujemy rzekę co 3min.<br />

Starajmy sie grać agresywnie, fizz to assasin.<br />

<br />

<strong><span style="color: #00ff00">Mid game:</span></strong><br />

Powinniśmy mieć co najmniej merce, latarnie, shena.<br />

Przeciwników eliminujemy na r + w + q + aa + e + aa.<br />

Starajmy się robić red buffa w połączeniu z "w" mamy duży dmg.<br />

Gankujmy mid, postacie typu assasin mają b. dobre ganki.<br />

<br />

<span style="color: #00ff00"><strong>Late game:</strong></span><br />

Faza teamfightów, inicjujemy tf naszym "r",  wbijamy sie na ad carry lub ap carry, zabijamy i uciekamy na "e".<br />

Robimy jungle, gdy tylko mamy możliwość.<br />

<br />

<br />

<br />

<span style="color: #add8e6"><span style="font-size: 36px;"><strong>9. Tips&tricks</strong></span></span><br />

1. Gdy przeciwnik zajdzie nas od tyłu, samo "e" nie wystarczy,<br />

to wchodzimy w górne krzaki, czekamy aż jungler się maxymalnie do nich zbliży,<br />

wtedy "q" + "e" jest to bardziej efektywne niż samo "e".<br />

To sprawia, że jesteśmy praktycznie nie gankowalni.<br />

<br />

2. Unikajmy naszym skillem "e" takich umiejętności jak: ult karthusa, ult fizza, stun veigara, ult jarvana,<br />

ult ashe itd...<br />

<br />

3. Ulti nie ma dużego cd, gdy przegramy barona, staramy się stealować za pomocą "r" przez ścianę.<br />

<br />

4. Gdy przeciwnik ma poniżej 50% hp nie wahajmy się dive'ować i tak turret nas walnie max 1raz: r+w+q+aa+e (ignite jeżeli potrzebujemy)<br />

<br />

5. Ult morgany możemy uniknąć tylko wtedy gdy użyjemy "e" przed "r" morgany.</p>

<p><br />

 </p>

<p style="text-align: center"><strong><span style="color: #ff0000">Poradnik jest całkowicie mojego autorstwa, wyrażam zgodę na kopiowanie pod warunkiem, że napiszesz kto jest rzeczywistym autorem poradnika. Jestem gotów na wszelkie opinie tak jak i krytykę.</span></strong></p>

<p style="text-align: center"><strong><span style="color: #ff0000">Pozdrawiam!!!</span></strong></p>

<p style="text-align: center"> </p>

<p style="text-align: center"> </p>

<p style="text-align: center"><strong><span style="color:#ffffff;">Dodane:</span></strong></p>

<p style="text-align: center"><span style="color:#00ff00;">- 8 opisanych itemów</span></p>

<p style="text-align: center"><span style="color:#00ff00;">- Inne przykładowe buildy</span></p>

 

Opublikowano

Fizz Ad O_o

 

Szczerze nigdy tego nie widziałem.

Chyba kiedyś na streamie może.

 

Jak się uda to przetestuje, bo zostałem zaciekawiony.

Opublikowano
50% że twój przeciwnik, pullał blue i pójdzie rzeką, jeżeli tak sie stanie to załączamy w i robimy tzw. tradeing dmg

 

W 99% przypadków blue pulluje mid, wiec stanie w tych krzakach jest po prostu głupie :]

Opublikowano

Świetny poradnik, przyjemnie się czyta. Ad fizz to jest to, nie jest błędem zrobienie go AP, ale AD wytrzymalszy o wiele, a dmg równy.

 

Czekam na poradnik o przewagach AD/AP, puki co grałem na PBE fizzem ap, zaraz pyknę twoim buildem.

Opublikowano

Up@ Tylko , że fizz jest bardzo dobry pod offtanka jak i AP a nidalee pod ap to już nie to samo co offtank.

@topic

Poradnik fajny też lubię nim zagrać pod offtanka ( może dlatego ,że przeważnie idę na solo top).No nic łap lajka build też robię praktycznie identyczny.

Opublikowano

Któryś tam up, nie twierdze, że fizz ap jest zły sam nim gram na midzie, ale w fizzie offtanku jest fajne to, że na poczatku cie flameuja a potem carrujesz gre.

Bo tak naprawdę offtankiem łatwiej poprowadzić gre do zwycięstwa.

Opublikowano

Fizz ad - grałem ze znajomym 2k ELO i graliśmy sparing z typami. Dla jaj grał fizzem pod ad na solo... kosa.

98763533515051689628.png

Opublikowano

Boże chłopie, poradnik w ogóle nie potrzebny. Fizz jest postacią AP a nie AD, ok można go robić pod tanka bo ja też czasami taki build robię jeżeli trzeba. Powiedź mi po co moc trójcy dla fizza ? W ogóle ten spis itemów które dałeś są na postacie AD a nie AP. Typowy build dla lee sina.

0/10

EXPmIpC.gif

Opublikowano

@Coup

Gówno wiesz, Fizz robi siekę pod AP jak i pod AD, a dawanie 0/10 za to że koleś robi fizza pod bruisera to totalna głupota (Raczej w skali 0-10 ocenia się poradnik, a nie to że koleś gra inaczje).

@Top

Powinieneś napisać dlaczego tak ważny jest sheen dla fizza (wydaje mi się że chodzi o to że jak pizgniemy z q to też wchodzi dmg+ przy użyciu kolejnych skilli po rcd sheena też działa więc tam na górze nie płakać że tradycyjny build lee sina)

Większych zastrzeżeń nie mam chyba że do tej atmy zbudowanej tylko po trinity.

errorforlife.jpg

 

Sygnatura oraz avatar stworzone przez @xamizo

Opublikowano

up sam jesteś kupa.

Najpierw zagraj a potem pisz.

 

A skad wiesz, ze nie gralem ? Stwierdzam to z wlasnych doswiadczen i jest to jednoznaczne ze slowem KUPA

V2tsZWpPX19fZXV3X19fNTQ2X19fTlVMTF9fXzNfX18xMDBfX19Qb2xhbmQucG5nX19fNF9fXzNfX18wMDAwMDBfX19zb2xv.png
Opublikowano

Jak możesz pisać, że totalna kupa gdy nim carruje większość gier.

I Gdybyś mógł napisz dlaczego uważasz fizza pod offtanka za kupę.

Napisze do wszystkich up, to nie jest build ad, tylko offtank.

Trinity to idealny item dla offtanka, który skillem potrafi nakładać efekty(fizz, wu, gp).

Opublikowano

powiem tak, nie ma sensu robienia fizza pod tank/ad bo to jest marnowanie potencjalu postaci, sa duzo lepsze picki do budowania pod tank/ad ktore duzo lepiej sie sprawdza w tej roli, to jest jak budowanie ap champa na ad carry

bez takich linków, ponowne umieszczenie ban 30 dni.

Opublikowano

Jak możesz pisać, że totalna kupa gdy nim carruje większość gier.

I Gdybyś mógł napisz dlaczego uważasz fizza pod offtanka za kupę.

Napisze do wszystkich up, to nie jest build ad, tylko offtank.

Trinity to idealny item dla offtanka, który skillem potrafi nakładać efekty(fizz, wu, gp).

 

A wiec:

#1 fizz pod offtanka(mam tu na mysli to cos z tego poradnika) aby robil w pozniejszej fazie gry dmg potrzebuje feeda/duzej farmy, a nie w kazdej grze owego feeda dostaniesz.

#2 Takiego fizza musisz skladac albo pod sredni dmg, czyli 1k dmg w team fighcie albo pod survi czyli branie na klate dmg i gowno robienie, chyba, ze wbijesz sie na koniec walki i pozdejmujesz najslabsze cele.

#3 Przeciwnik zlozy troche mresa na solo topie i taki fizz nie ma prawa bytu.

 

Co do samego poradnika to jest tutaj jedno niedociagniecie. A mianowicie: Piszesz, ze kiedy idzie zle to kupujesz sheena i konczysz tri force'a na koncu, a tri force'a masz w core, czyli itemach ktore jak najszybciej skladasz. dafuq ?

 

 

Jest to moje skormne zdanie i podsumowujac taki fizz moze byc robiony do ~1500elo, wyzej nie ma co.

I ostatnia prosba co do zdania wyzej, nie bron sie tym, ze to poradnik dla low, bo to smieszne i udowadniasz tylko swoj blad.

V2tsZWpPX19fZXV3X19fNTQ2X19fTlVMTF9fXzNfX18xMDBfX19Qb2xhbmQucG5nX19fNF9fXzNfX18wMDAwMDBfX19zb2xv.png
Opublikowano

Up

1. jak każda postać.

2. właśnie fizz podejmuje sie najsilniejszych celi: ad carry, ap carry.

3. idąc tym tropem armor i taki gp nie ma prawa bytu, mres i rumble nie ma prawa bytu itd.... Moim zdaniem fizz ma największe prawo bytu ponieważ włada 3 rodzajami dmg: ap, ad, procentowe.

Obecnie nie mam za bardzo czasu grać w lola, ale gdy będę mógł to nalegam o 1v1 fizz ap vs offtank.

Pozdrawiam

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...