Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

[Dyskusja] Co wolisz PC czy konsole i dlaczego?


Kubiq1

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

BF3 pokazał na co stac pc konsole narzie to przezytek jedynie single moze nie multi

 

Nie Battlefield 3, tylko jego silnik, a dokładniej Frostbite 2. To nie jest jeszcze pełnia możliwości PC. Dodaj nowy AA od Nvidii (TXAA bodajże). BTW. to nie jest bardzo wymagający silnik. GTX680 ma od 70-100FPS, a to bardzo dużo, lecz w 2560x1600 wydajność spada aż do 40-60 FPS. Spójrz sobie na Cry Engine 3(Crysis 2), Cry Engine 2(Crysis 1), silnik z gry Metro 2033( tam każda grafa na full detalach się wykłada), benchmark Samaritanin.

 

Masz tutaj FPS dla poszczególych silników graficznych:

 

Frostbite 2:

 

1920x1080 - 70-100FPS

2560x1600 (czyli wyższa niż konsole) - 40-60FPS

 

CE2 (Crysis):

 

1920x1080 - 45-60 FPS

2560x1600 - 25-35 FPS

 

Tutaj dopiero są wykorzystane w pełni biblioteki DX10(a co dopiero gdyby DX11 w pełni tak wykorzystać mmm), bo gra w 2007 była tylko i wyłącznie robiona pod PC

 

CE3 (Crysis 2)

 

1920x1080 - 40-65 FPS

2560x1600 - 30-40 FPS

 

Tutaj w rozdziałce 1920x1080 widać, że optymalizacja pod konsolę. Tesalacja, która na konsolach jest nie dostępna, daje znaki dopiero w 2560x1600. Spójrzcie sobie teraz na CE2 i CE3. Co je różni? CE3 jest robiony pod konsolę co widać. Gdyby nie robiono CE3 na konsolę to pewnie byłoby z 20-30FPS na 1920x1080.

 

Metro 2033:

 

1920x1080 - 30-43 FPS

2560x1600 - 15-23 FPS

 

Tutaj dopiero możemy mówić o wykorzystaniu DX11 ( na konsolach wciąż DX9 ) na PC. W dużych rozdziałkach jest niemożność gry na full.

 

Samaritanin:

 

3xGTX580 w 1920x1080 = 45-60FPS

1xGTX680 w 1920x1080 = 40-45FPS

 

Najlepsze i najbardziej wykorzystujące biblioteki DX11 w pełni (Tesalacja, HBAO, FXAA) zostawiłem na koniec. Innych testów z tego dema nie ma, gdyż nie robiono tego na innych karta. Demo nie jest dostępne w necie.

 

Teraz wyciągnij wnioski. KONSOLE OGRANICZAJĄ PC. Gdyby dać konsoli GTX560Ti to z miejsca grafika by się ruszyła.

 

Chyba cie.

24 gb ramu

9x 3,2 ghz

karta graficzna 2x lepsza niż ps3?

 

Coś nie tak(jak parametry pomyliłem to poprawcie)

 

Jest tak:

 

512 MB RAM ( 256 DDR i 256 VRAM)

7x 3.2GHz Cell

Wydajność karty graficznej w PS3 jest porównywalna do 7900GTX, która w tych czasach za max 50zł chodzi.

 

Odpowiedz sobie sam, czy jest lepsza niż PC :)

Opublikowano

ja tam wole kompa, konsola jest tylko do gier, a na kompie mamy praktycznie wszystko od razu, neta itp, mniej wydawania kasy

sygnlamborginipro.png


Filmy z Metin2.PL Solar s26


Opublikowano

Ja osobiście gustuję w PC, dlatego iź jest wszechstronny, Xbox'a 360 posiadam ale używam go tylko jak mi się nudzi.

/AceBoy: Nieregulaminowa sygnaturka

Opublikowano

Na konsoli moim zdaniem gra się bosko, ja wolę rypać na padzie. Niestety, grafika jest o wiele słabsza no ale cóż... Może nie długo wyjdzie nowy xbox 720 czy cuś. :)

Oferuję moje usługi webdeveloperskie (HTML, CSS, JavaScript (jQuery, AJAX!), PHP, MySQL, PERL).

Więcej pod PM.

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...