Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

[PROBLEM]Sztabki złota.


Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Hey ! mam problem z sztabkami złota.. dodałem na serwer drop szatek 500k. i gdy idę NPC żeby selnac.. to nie dostaje 500k tylko 100k..

 

jbc. to moje konfiguracje w item_proto przy sztabkach:

 

 

11610853978592639871.png

 

chyba kazdy sie domysli..

 

50000 50003-sztabka 50k

100000 100003 - sztabka 100k

 

itd. itp.

 

jak to naprawić? że dropne sztabke 500k i sprzedaje ją za 500k? przecież mam ustawione sprzedasz 503k...

//nieregulaminowa sygnatura
//BR3ND

Opublikowano

nie? chcę wiedzieć, na jakie wartosci mam zmienic ! bo sztabka 500k, sprzedaje się u npc za 100k, mimo, iz jest ustawione za 503k.

//nieregulaminowa sygnatura
//BR3ND

Opublikowano

Możesz spróbować zmienić cenę sprzedaży i kupna w item_proto Clientowym. Tam chyba też jest taka opcja ale powinno odczytywać z bazy wszystko.

Opublikowano

hmm niewiem ale spróbuj zamiast 503k to 500k możliwe tylko to mi do głowy narazie przychodzi;/ jak cos przyjdzie lub se przypomnie widziałem gdzieś podobny problem ale nie przypominam sb;/:P

 

Możesz spróbować zmienić cenę sprzedaży i kupna w item_proto Clientowym. Tam chyba też jest taka opcja ale powinno odczytywać z bazy wszystko.

to też możliwe

175391455323056340908.png

Opublikowano

Druga opcja to jest podatek, który nam odbiera przy sprzedawaniu danego Itemka . O ile się nie mylę to 3 %

 

 

 

 

Właśnie znalazłem post jednego MpcForumowicza "na

plikach oryginalnych [game0901] jest bug ,że jest 80% podatku"

Opublikowano

Możesz spróbować zmienić cenę sprzedaży i kupna w item_proto Clientowym. Tam chyba też jest taka opcja ale powinno odczytywać z bazy wszystko.

 

Clientowym Item_proto chyba głupi jesteś

 

a co do sztabek to zmieniłeś restartowałeś serwer?

15961668440157620438.png

Opublikowano

"Clientowym Item_proto chyba głupi jesteś"

Dałem tylko przykład i mogłeś przeczytać post do końca "

ale powinno odczytywać z bazy wszystko".

Napisałem już UP czego to jest problem--> % podatku.

Opublikowano

Clientowym Item_proto chyba głupi jesteś

 

a co do sztabek to zmieniłeś restartowałeś serwer?

 

tak, resetowalem serwer ale dalej nic ;(

 

dalej jakies pomysly?

//nieregulaminowa sygnatura
//BR3ND

Opublikowano

hmm spróbuj np zamiast 500003- 500300 reboot i powiec czy coś się zmieniło i powiedz u kogo sprzedajesz?

175391455323056340908.png

Opublikowano

jpd.. selam u kazdego npc.. zbroja/bron/handlara/helen itd.. ps.. po co mam z 500003 na 500300 .. ? to nic nie da ..

//nieregulaminowa sygnatura
//BR3ND

Opublikowano

hmm spróbuj np zamiast 500003- 500300 reboot i powiec czy coś się zmieniło i powiedz u kogo sprzedajesz?

 

Zamiast reboot wpisz będąc zalogowanym do gry /reload bądź reload_proto .

handlarz nie powinien tu odgrywać roli ponieważ % podatku u każdego jest taki sam

Opublikowano

a spróbuj u dozorcy i spróbuj te 50300

hmm niewiem sam pomysły skończyły się ostatni pomysł to sprawdz wszystko czy w porządku zrobiłeś

175391455323056340908.png

Opublikowano

co u dozo 50300? jezeli 50300 to id to nie.. bo 50300 to KU :P

 

nie wiem co mam zrobic! ja nie mam zadnych pomyslow juz.

//nieregulaminowa sygnatura
//BR3ND

Opublikowano

Sensei oblicz sobie 80% z liczby 2 000 000 . i Wtedy w ceny sprzedaży dodac 2 000 000 + wynik jaki Ci wyszedł . Innego sposobu nie znam a game jakie testowałem każde miało -/+ 80% podatku.

Opublikowano

co u dozo 50300? jezeli 50300 to id to nie.. bo 50300 to KU :P

 

nie wiem co mam zrobic! ja nie mam zadnych pomyslow juz.

wszystkim pomysły się skończyły ;/ mi na myśl przychodzi byś bezpiecznie usunął i od nowa zrobił tylko to mi zostało;/

175391455323056340908.png

Opublikowano

Sensei oblicz sobie 80% z liczby 2 000 000 . i Wtedy w ceny sprzedaży dodac 2 000 000 + wynik jaki Ci wyszedł . Innego sposobu nie znam a game jakie testowałem każde miało -/+ 80% podatku.

80 % z 2 000 000 = 1 600 000

//nieregulaminowa sygnatura
//BR3ND

Opublikowano

A więc cena kupna 2 kk, cena sprzedaży 3,6 kk

(chodzi mi o sztabke 500k, a nie 2kk ;p ale to szczegol)

 

ustawilem 80 % z liczby 500 000:

80 % z 500 000 = 400 000

 

 

lecz gdy sztabke 500k ustawilem shop_buy_price 900k bo sztabka 500k + 400k=900k to gdy shop_buy_price jest 900k to sztabka 500k u npc sprzedaje się za nie wiem dokladnie

 

ale na postaci mialem 173k a po sprzedaniu sztabki mam 348k

//nieregulaminowa sygnatura
//BR3ND

Opublikowano

Jak napisałem % podatku to +/- 80. Musisz sam znaleźć dokładny procent. Parę razy zmienisz i znajdziesz ;)

 

ale pomoc =,= thx ... i co z tego zrozumialem? myslisz ze zmienię na dokladne 500000(500k)?

//nieregulaminowa sygnatura
//BR3ND

Opublikowano

Myślisz że ktoś to zrobi za Ciebie? Uzyskałeś odpowiedź to reszta pracy należy do Ciebie. Nie ma sposobu na zmianę/usunięcie % podatku (Ja przynajmniej nie znalazłem) .

Opublikowano

daj wiecej np. Mi brylke sprzedaje za 154kk a w bazie mam ustawione 1kkk. Jak problem nie zostanie rozwiazany, to dam edit i powiem Ci za ile dokladnie ustaw w db. Teraz na tel jestem i nie mam jak sprawdzic.

350x19.png
Opublikowano

czyli powiesz mi, ile mam ustawić shop_buy_price dla sztabki złota 500k aby się u npc ja sprzedawalo za 500k?

//nieregulaminowa sygnatura
//BR3ND

Opublikowano

Ustaw kwotę ok. 1kk (80% z 500k = 400k ) Uznając ze Podatek to 80% + . Jeśli sprzeda za więcej niż 500k to zmniejsz z 1kk na mniej, jeśli sprzeda za mniej to ustaw trochę więcej. I później na tej zasadzie ustaw ceny w wszystkich sklepach a reszta itemów np. 0 yang.

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...