Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

Minecraft się zacina na dobrym sprzęcie


miodeczek15

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam

 

Ostatnio zaczął mi się zacinać minecraft 1.0.0 z texturą LB Photo Realism 256x256

Wcześniej grałem na tej texturze i gra chodziła elegancko. Co dziwne wcześniej jak grałem to w moim kompie było 4GB albo 2GB ramu a teraz mam 8, i się zacina.

Bez Texturki, gra chodzi nawet dobrze, ale myślę, że na takim sprzęcie to powinnno śmigać, z każdą texturką na max

Co zrobić, żeby ten minecraft, się nie zacinał ?

 

Intel Core 2 Quad @ 2.50Ghz [x4]

Radeon HD 4870 GDDR5 1GB

4x 2GB Ram DDR 2 [800MHz] = 8GB

Komputer świeżo po wgraniu Windows 7 Ultimate 64bit

mam CCleanera

Java chyba jest 32-bitowa.

 

Nie rozumiem, wcześniej jakieś 2-3 miesiące temu, rezałem w minecrafta na full detale z tą samą texturką, a teraz się zacina.... od czego to może być ?

 

z góry dziękuje za odpowiedź.

Bywalec
Opublikowano

Zobacz:

http://www.mpcforum.pl/topic/459585-tut-koniec-z-lagami-na-piracie-i-oryginale-dodatkowe-przyspieszenie-minecrafta/

http://www.mpcforum.pl/topic/421768-tutjak-wyeliminowac-zacinanie-sie-minecraft/

http://www.mpcforum.pl/topic/544080-video-tut-jak-przydzielic-wiecej-ramu-do-minecrafta/

http://www.mpcforum.pl/topic/506414-tutnajwydajniejsza-optymalizacja-minecrafta-czyli-zwiekszenie-fpsow/

 

@edit

 

Chyba nigdzie tam nie ma Opti Fine 1.2.3, a więc ja Ci dam:

 

http://www.minecraftforum.net/topic/249637-123-optifine-hd-b-fps-boost-hd-textures-aa-af-and-more/

5jJNSGS.png

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

Przyznaje się, że nie mam pojęcia co Wy widzicie w tym OptiFine.. Używałem i z początku pomagało. Z czasem ( dwa dni? ) zrobiło się gorzej.. Wyłączyłem wszystkie niepotrzebne rzeczy, aby przyśpieszyć MC i nie podziałało.. Po kilku minutach gry zawiechy totalne.. A co do tematu to GameBooster mi pomógł ;) Nie w znacznym stopniu, ale pomógł i straty FPS nie były tak wyczuwalne ;)

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...