Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

Dysk zewnętrzny czy zwykły?


Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

różnica w montażu, bo dyski w sumie takie same, ograniczeniem jest tylko USB

 

2,5 cala - podłączysz bez zasilania ( można z jeśli słabe napięcie na USB )

3,5 cala zawsze z zasilaniem dodatkowym

 

jeden na stałe drugi podłączany wiadomo wolniejszy bo ograniczony portem głownie USB , czasem lapki mają gniazdko dodatkowe SATA to wtedy działa jak normalny dysk w środku

 

średnie prędkości przy kopiowaniu od 10 do 30 Mb/s

 

windowsa nie postawisz na USB wykrzaczy się przy każdej okazji i na każdym nowym sprzęcie pod jaki podłączysz

If you = stupid then

insert(foot.in.your.ass)

end if

licznik-54-96732-stat.png

Opublikowano

Zewnętrzny:

+ możesz go odłączyć bez potrzeby rozbierania komputera i zabrać ze sobą gdzie chcesz

+ obecnie są tak samo szybkie jak wewnętrzne (jak posiadasz usb3.0 bo tylko to jest tu przeszkodą - usb2.0 nie wyrabia z dużym transferem danych)

+ ładnie wyglądają niektóre, więc nie przeszkadza wygląd jak w przypadku "ubranek" na dyski wewnętrzne, chociaż trafiają się wyjątki

+ masz do niego dostęp bez potrzeby rozkręcania kompa

 

- nie zainstalujesz na nim systemu (nie ma w tym sensu)

- zajmuje ci miejsce poza kompem

- okablowanie poza kompem

- więcej kosztuje niż wewnętrzny

 

Wewnętrzny:

+ nie masz kabli wokoło kompa

+ masz go w kompie i nie zajmuje ci miejsca poza nim

+ obecnie są do kupienia "ubranka" na usb więc dysk 2,5 czy 3,5 wkładasz do niego i masz jak dysk zewnętrzny

+ mniej kosztuje niż zewnętrzny

+ postawisz na nim system

 

- możesz go zabrać ze sobą, lecz po rozkręceniu kompa i najlepiej po kupieniu "ubranka" dla niego

- musisz kupić ubranko... bo nie każdy ma zewnętrzne złącze sata

- nie masz dostępu do niego bez rozkręcania kompa

9obpmnjr.png

Opublikowano

+ system zainstaluje sie na zewnętrznym tylko trzeba wiedzieć jak , XP nawet śmiga na dysku usb , vista/w7 po drobnych modyfikacjach ale tylko na kompie na którym został zainstalowany, o linuxie nie wspomnę bo działa bez problemu na każdym komputerze do jakiego podepnie się dysk czy to na USB czy przez LAN. świetne rozwiązanie jak chcemy na swoim systemie posiedzieć u kogoś na kompie

 

+ zewnętrzny kosztuje dokładnie tyle samo co wewnętrzny bo to IDENTYCZNY dysk, dodatkowo wyposażony tylko w kontroler dysku i obudowę, kontroler bez obudowy kosztuje 20-30 zł z obudową 40zł , dla 3.5 cala trzeba tylko zasilacz mieć 12 V i to są tylko koszty dodatkowe

 

+ zewnętrzne dyski nie tylko są przez USB podpinane, można je podpinać jako sieciowe na LAN albo WIFI. wygodne bo jeden dysk dla komputerów, TV czy odtwarzacza

If you = stupid then

insert(foot.in.your.ass)

end if

licznik-54-96732-stat.png

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...